Вісник № 52

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 32
  • Документ
    Буферный механизм оперативного управления ресурсами предприятия
    (НТУ "ХПИ", 2013) Зайцева, Н. М.; Верба, Р. В.
    В статье рассмотрен подход к управлению ресурсами предприятия, основанный на использовании ресурсных буферов с нечеткими границами. Предложен способ определения степени выполнения плана расходования ресурсов, нечеткий классификатор зон буфера, его математическая, графическая и экономическая интерпретация. Сформулированы способы пополнения ресурсных буферов и математическая модель определения резервов ресурсов.
  • Документ
    Облікова система в контексті управління сучасним підприємством
    (НТУ "ХПІ", 2013) Єршова, Наталя Юріївна; Кохна, Д. Ю.
    В статті розглядається методичний підхід до організації облікової системи підприємства. Висвітлені особливості організації облікового процесу, обумовлені різноманітністю зв'язків, способів організації, розгалуженістю економічних відносин і цілей управління. Сформований набір функціональних модулів сучасної облікової системи підприємства.
  • Документ
    Теоретичні засади організації фінансового контролінгу
    (НТУ "ХПІ", 2013) Янковська, В. А.
    У статті розглянуто сутність поняття «конролінг», надані трактування змісту визначення системи конролінгу на підприємстві. Визначена необхідність функціонування системи контролінгу у забезпеченні життєздатність фірми.
  • Документ
    Особенности управления финансовой результативностью субъектов реального сектора экономики
    (НТУ "ХПИ", 2013) Вознюк, А. В.
    В статье рассматриваются внутренние факторы, влияющие на управление финансовой результативностью субъектов реального сектора экономики, проанализированы показатели, отражающие их экономическое состояние. На основе этого выявлены особенности управления финансовой результативностью субъектов реального сектора экономики.
  • Документ
    Ключові компоненти при формуванні комплексної системи адміністрування на підприємстві
    (НТУ "ХПІ", 2013) Вішка, І. С.
    В роботі досліджено та представлено основні компоненти системи адміністрування на підприємстві, які формують її кістяк. Встановлено взаємозв’язки між цими складовими. Аналіз існуючих компонентів дозволить розвинути та удосконалити систему адміністрування і у подальшому запустити на практиці розроблені удосконалення та пропозиції.
  • Документ
    Визначення ознак банкрутства: санація та реструктуризація підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2013) Товажнянський, Вячеслав Леонідович; Перерва, Петро Григорович
    Проаналізовано сучасні вітчизняні та зарубіжні методи визначення ознак та ймовірності банкрутства машинобудівного підприємства. Розроблено рекомендації по сфері використання санації та реструктуризації в антикризовому управлінні машинобудівними підприємствами.
  • Документ
    Моделі розвитку підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2013) Шишковський, С. В.
    В статті розглянуто підходи до ідентифікації розвитку та формування етапів життєвого циклу підприємства. Розроблено графічну інтерпретацію альтернатив розвитку підприємств. Висвітлено особливості діяльності підприємств в мінливих умовах. Запропоновано моделі розвитку підприємств, що базуються на зміні складових розвитку з врахуванням специфіки функціонування вітчизняних підприємств.
  • Документ
    Реалізація соціально-орієнтованого маркетингу в контексті діяльності туристичного кластеру
    (НТУ "ХПІ", 2013) Шилкіна, К. О.
    В статті розглянуто поняття соціально-орієнтованого маркетингу як засобу впливу на громадянську думку та висвітлено найбільш поширені напрямки його впровадження. Описана концепція соціально-етичного маркетингу та наведено переваги від його впровадження. Розкрито напрямки реалізації заходів соціально-орієнтованого маркетингу на підприємствах туристичного бізнесу та представлено механізм реалізації засад соціально-орієнтованого маркетингу у контексті діяльності туристичного кластеру.
  • Документ
    Сучасний стан та перспективи розвитку підприємств енергетичного машинобудування України
    (НТУ "ХПІ", 2013) Штонда, С. С.
    У роботі проведено аналіз сучасного стану енергетичного машинобудування України, в ході якого було виявлено його роль у зміцненні електроенергетичного комплексу країни, характерні особливості й актуальні проблеми цього напряму машинобудування на даному етапі. Було визначено можливі напрями подальшого розвитку енергомашинобудування, що потребують поглибленого вивчення й розробки конкретних практичних завдань у майбутньому.
  • Документ
    Організація внутрішнього аудиту реалізації продукції
    (НТУ "ХПІ", 2013) Семенець, А. О.
    У статті розглянуті організаційні аспекти внутрішнього аудиту реалізації продукції, виходячи з сучасних вимог менеджменту на підприємствах. Приділяється увага методичному забезпеченню проведення внутрішнього аудиту реалізації продукції.
  • Документ
    Використання принципів інформаційної логістики в системі збуту туристичних продуктів
    (НТУ "ХПІ", 2013) Самойленко, К. В.
    В статті розкриті питання ролі інформації в системі збуту туристичного продукту. Досліджено особливості і визначено базові підходи до формування і розвитку концепції інформаційної логістики. Виокремлено загальні риси поняття системи інформаційних технологій в туризмі. Наголошено, що більшість підприємств України перебуває у фазі фрагментарної інформаційної логістики та обґрунтовано необхідність активного впровадження сучасного інформаційно-логістичного інструментарію в практику господарювання сучасних підприємств.
  • Документ
    Аналіз основних причин, які впливають на ефективність процесу злиття та поглинання компаній
    (НТУ "ХПІ", 2013) Рибицька, Юлія Леонідівна
    В статті проаналізовані основні причини невдач, які виникають у процесі інтеграції компаній та надані пропозиції щодо поліпшення ефективності проведення угод злиття та поглинання.
  • Документ
    Оценивание экономической безопасности предприятий угольной промышленности
    (НТУ "ХПИ", 2013) Разина, М. А.
    В работе предложены методы оценивания уровня экономической безопасности предприятий угольной промышленности. Оценивание уровня экономической безопасности производится на примере обособленного подразделения шахты «Партизанская» государственного предприятия «Антрацит». Экономическая безопасность рассматривается как интегральный показатель. Основными составляющими экономической безопасности предприятия являются: ресурсная, технико-технологическая, финансовая, социальная безопасность. Каждая из составляющих оценивается с помощью ряда качественных или количественных показателей - индикаторов. В угольной промышленности для оценки уровня экономической безопасности используется рейтинг шахты. Аттестация и ранжирование шахт по уровню экономической безопасности позволяет эффективнее управлять деятельностью предприятия, выбирать наиболее перспективные направления государственной политики в отношении угольной промышленности.
  • Документ
    Визначення резервів зниження собівартості з метою підвищення ефективності діяльності підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2013) Парфіненко, Ю. А.; Мельникова, К. І.
    У роботі розкривається важливість питання визначення резервів зниження собівартості продукції підприємства з метою підвищення ефективності його діяльності на прикладі підприємства з виготовлення будівельної продукції.
  • Документ
    Аналіз підходів до оцінки конкурентоспроможності продукції
    (НТУ "ХПІ", 2013) Обідник, Дарія Юріївна
    В статті розглянуто досвід оцінки рівня конкурентоспроможності продукції, показано класифікацію та взаємозв'язок існуючих методів та розроблено на цій основі єдину комплексну методику, що дозволить об'єктивно оцінити даний показник на усіх етапах життєвого циклу продукції.
  • Документ
    Особенности развития малого и среднего бизнеса в Китае
    (НТУ "ХПИ", 2013) Мищенко, Владимир Акимович; Мозенков, Олег Владимирович; Ван, Куньу
    В статье рассмотрены особенности государственной поддержки малых и средних предприятий в Китае. Проведен анализ законодательной базы в сфере МСП в Китае.
  • Документ
    Китайские компании в мировой экономике
    (НТУ "ХПИ", 2013) Мищенко, Владимир Акимович; Мозенков, Олег Владимирович; Лю, Бо
    В статье рассмотрены особенности внешнеэкономической деятельности китайских компаний. Проанализировано размер инвестиций в зарубежные предприятия. Исследована география геополитического сотрудничества Китая.
  • Документ
    Методичні аспекти оцінки інформаційного середовища функціонування та розвитку підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2013) Мазоренко, О. В.
    Стаття присвячена особливостям оцінки інформаційного середовища функціонування та розвитку підприємства. Визначено структурні елементи інформаційного середовища функціонування та розвитку підприємства. Запропоновано методичний підхід щодо оцінки інформаційного середовища функціонування та розвитку підприємства, який включає кількісну оцінку рівня використання внутрішніх ресурсів функціонування та розвитку підприємства та якісну оцінку рівня стратегічної спрямованості діяльності підприємства.
  • Документ
    Новые методы обучения студентов экономических специальностей. Часть VIII. Методические положения по проведению активных методов обучения
    (НТУ "ХПИ", 2013) Лернер, Юрий Ильич
    В статье приведены новые методы обучения студентов экономических специальностей, которые в совокупности составляют усовершенствованную систему их обучения, и включают в себя новые методы проведения практических занятий, модульных и контрольных работ и их оценивания, оценивания дипломных работ, а также новые методы проведения лекционных занятий и разработки комплексных методических материалов по дисциплине.
  • Документ
    Новые методы обучения студентов экономических специальностей. Часть VII. Оценивание дипломной исследовательской работы
    (НТУ "ХПИ", 2013) Лернер, Юрий Ильич
    В статье приведены новые методы обучения студентов экономических специальностей, которые в совокупности составляют усовершенствованную систему их обучения, и включают в себя новые методы проведения практических занятий, модульных и контрольных работ и их оценивания, оценивания дипломных работ, а также новые методы проведения лекционных занятий и разработки комплексных методических материалов по дисциплине.