Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 14
  • Ескіз
    Публікація
    Методичні вказівки до виконання індивідуального завдання (розрахункової роботи) з дисципліни "Устаткування закладів готельно -ресторанного господарства"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Якименко-Терещенко, Наталія Василівна; Мартинова, Вікторія Вікторівна
    Дисципліна спрямована на формування комплексу необхідних знань, які дозволять майбутнім фахівцям кваліфіковано вирішувати питання у сфері раціонального використання та експлуатації професійного устаткування закладів готельно-ресторанного господарства. Мета та цілі дисципліни. - оволодіння теоретичними знаннями та практичними навичками щодо основних видів, принципів дії, правил експлуатації та техніки безпеки професійного устаткування закладів готельно-ресторанного господарства задля підвищення ефективності їх діяльності та конкурентоспроможності.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості експлуатації автомобілів з електроприводом в сучасних умовах розвитку енергетичної галузі в Україні
    (ФОП Іванченко І. С., 2021) Марченко, Андрій Петрович; Міщенко, Микита Тимофійович; Будьонний, Михайло Михайлович
  • Ескіз
    Публікація
    Принципи збалансованого користування як запорука екологічності в промисловості
    (ФОП Яроченко Я. В., 2024) Красножон, А. А.; Бабенко, Володимир Миколайович
    Based on theoretical methods and practical research in various industrial centers of Ukraine, confirmation of a balanced approach to improving the environmental situation to save the country’s water resources was obtained. The study is part of the creation and implementation of an appropriate water resources management system to ensure the environmental safety of the natural waters of Ukraine.
  • Ескіз
    Документ
    Підвищення екологічності автомобільних бензинів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Троценко, Олександр Володимирович; Григоров, Андрій Борисович
    В статті розглянуто заходи, спрямовані на поліпшення екологічної ситуації великих міст, за рахунок зниження шкідливої дії вихлопних газів, що утворюються при експлуатації автомобільного транспорту. Обґрунтовано, що безпосереднє підвищення екологічності автомобільних бензинів є найбільш перспективним підходом щодо зниження токсичності вихлопних газів. Досягти цього підвищення можливо за рахунок зниження в складі бензинів розчинених вуглеводневих газів (C4H10 та ізоC4H10) і металів (Pb, Fe, Mn); полегшення фракційного складу бензинів (зниження температури кін-ця кипіння); зменшення в бензинах вмісту сірки, ароматичних вуглеводнів та олефінів. Зниження цих небажаних, з екологічної точки зору, компонентів, дозволить підвищити якість автомобільних бензинів до прийнятих в Україні, вимог Євро-5, а також значно подовжити термін експлуатації спеціальних каталізаторів, що встановлюються на автомобільний транспорт з метою очищення вихлопних газів. Досліджено вплив на бензинову фракцію (п.к. – 180 °С) та товарні автомобільні бензини А-95, оксигенатів (метилтрет-бутилового ефіру та етилового спирту) і 1,3-діфенілтриазену. Встановлено, що використання 1 % мас. 1,3-дифенілтріазену, в складі прямогоного бензину дозволяє підвищити його стійкість до детонації на 12 пунктів, знизити токсичність вихлопних газів на 24 % за вмістом СО та 17 % за вмістом СН. Визначено, що додавання до товарних бензинів А-95 1,3-дифенілтріазену в кількості 1 % мас., на відміну від оксигенатів, не призводить до змінення випаровуваності бензинів та їх фізичної стабільності. Використання в складі товарних автомобільних бензинів 1,3-дифенілтріазен, завдяки його позитивним властивостям, в майбутньому, дозволить оптимізувати використання інших присадок, зокрема оксигенатів, які сьогодні широко застосовуються в технології виробництва товарних автомобільних бензинів.
  • Ескіз
    Документ
    Застосування виробів з функціонально модифікованих фурано-епоксидних композиційних матеріалів у "зеленому будівництві"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017) Дегтяр, В. В.; Рассоха, Олексій Миколайович; Черкашина, Ганна Миколаївна
  • Ескіз
    Документ
    Застосування принципів "зеленої хімії" при проектуванні виробництв синтезу високомолекулярних сполук
    (ТОВ "Твори", 2021) Рассоха, Олексій Миколайович; Черкашина, Ганна Миколаївна; Мажуга, О. В.
  • Ескіз
    Документ
    Вибір параметрів шин сільськогосподарських тракторів
    (Мірошниченко Олег Анатолійович, 2021) Ребров, Олексій Юрійович
    Наведені матеріали висвітлюють основні напрацювання при дослідженні тракторних сільськогосподарських шин і показників ефективності та еклогічності колісних тракторів. Монографія призначена для інженерно-технічних працівників в галузі транспортного машинобудування, а також магістрантів, аспірантів і докторантів вищих навчальних закладів транспортного та сільськогосподарського профілю.
  • Ескіз
    Документ
    Маркетингові засади впровадження екологічних інновацій
    (ТОВ "Друкарський дім "Папірус", 2013) Ілляшенко, Сергій Миколайович
    У монографії з застосуванням методів і інструментів маркетингу досліджено проблеми і окреслено перспективи впровадження екологічних інновацій як передумови переходу до сталого розвитку. Висвітлено підходи до мотивування створення і впровадження екологічних інновацій. Розроблено засади механізму впровадження екологічних інновацій.
  • Ескіз
    Документ
    "Зелені державні закупівлі" як метод боротьби з грінвошингом
    (Сумський державний університет, 2017) Ілляшенко, Наталія Сергіївна; Мельник, Юлія Миколаївна
  • Ескіз
    Документ
    Актуальність застосування електромобілів в Україні
    (Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2015) Горова, Ксенія Олександрівна; Шевердіна, Алла Володимирівна
    Сучасні тенденції автомобілебудування в світі спрямовані на забезпечення екологічності, економічності та зручності використання автомобільного транспорту. Тому на сьогодні широкого розповсюдження в Європейському Союзі набули електромобілі. Цей вид транспорту з’явився порівняно недавно, проте вже встиг добре зарекомендувати себе. Він дозволяє власникам автомобілів заощаджувати на пальному, а державі - на відшкодуванні наслідків забруднення навколишнього середовища. В Україні електромобілі ще тільки починають завойовувати популярність. Водіїв звісно приваблюють менші витрати на експлуатацію автомобілів. Проте, основні проблеми, що перешкоджають розповсюдженню електромобілів залишаються. Серед них вартість придбання електромобіля, відсутність мережі станцій підзарядки та достатньої кількості фахівців з їх обслуговування. Тому метою даного дослідження є визначення основних переваг та недоліків електромобілів, а також думки автовласників та науковців щодо широкого впровадження електромобілів в Україні. Для цього авторами було здійснено опитування, що дозволило виявити потенційний попит на електромобілі в Україні, а також основні причини, завдяки яким автовласники не поспішають купувати електромобілі або переобладнувати свої транспортні засоби.