Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Публікація
    Посилення інформаційної безпеки підприємства шляхом диджиталізації
    (Київський університет ім. Бориса Грінченка, 2023) Іпполітов, Євгеній Миколайович
    В тезах висвітлено важливість цифрової трансформації для сучасних підприємств. Визначено, що диджиталізація допомагає покращити продуктивність, оптимізувати бізнес-процеси та підвищити конкурентоспроможність. Крім того, визначено критичну важливість забезпечення інформаційної безпеки під час цього процесу, оскільки порушення безпеки може призвести до серйозних наслідків, таких як втрата даних та фінансові втрати. Запропоновано складові, які важливо враховувати при інтеграції технологій та заходів забезпечення безпеки в диджиталізованому середовищі для збереження довіри клієнтів та досягнення успіху в умовах цифрової епохи. Наведені приклади успішних компаній ілюструють, як правильна інтеграція технологій та безпеки може сприяти конкурентоспроможності та підвищити довіру споживачів.
  • Ескіз
    Документ
    Робоча програма навчальної дисципліни "Комплексні системи захисту інформації"
    (2022) Євсеєв, Сергій Петрович
    Мета навчальної дисципліни "Комплексні системи захисту інформації" – навчання студентів принципам побудови комплексних систем захисту інформації на основі синтезу організаційних і технічних заходів щодо забезпечення захисту інформації з обмеженим доступом, основ ведення електронного документообігу в умовах сучасних кіберзагроз та витоку технічними каналами, забезпечення захисту інформації від несанкціонованого доступу на основі вимог міжнародних стандартів з інформаційної безпеки, державних нормативних документів з технології захисту інформації.
  • Ескіз
    Документ
    Робоча програма навчальної дисципліни "Комплексні засоби захисту інформації"
    (2022) Корольов, Роман Володимирович
    Мета навчальної дисципліни "Комплексні засоби захисту інформації" – навчання студентів принципам побудови комплексних систем захисту інформації на основі синтезу організаційних і технічних заходів щодо забезпечення захисту інформації з обмеженим доступом, основ ведення електронного документообігу в умовах сучасних кіберзагроз та витоку технічними каналами, забезпечення захисту інформації від несанкціонованого доступу на основі вимог міжнародних стандартів з інформаційної безпеки, державних нормативних документів з технології захисту інформації.
  • Ескіз
    Документ
    Методологічні та змістовні особливості підготовки фахівців кібербезпеки для дій в умовах комплексних кібервпливів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Даник, Ю. Г.; Воробієнко, П. П.
    Предметом дослідження є методологічні та змістовні основи з кібербезпеки та захисту інформації в телекомунікаційних системах. Метою статті є формування змісту та методології підготовки фахівців кібербезпеки до дій в умовах комплексних кібервпливів. Результати. Деструктивні кібервпливи стають все більш складними, системними і комплексними та супроводжуються ланцюговими та синергетичними ефектами. Практика доводить, що ключовим елементом для забезпечення ефективної кібербезпеки та кібероборони держави в таких умовах є наявність ефективних, адекватних, виконуваних концепцій, стратегій, планів і програм, а також організаційних заходів, сучасного якісного обладнання і особливо підготовлених фахівців у необхідній кількості. Їх наявність потребує подальшого розвитку методології їх підготовки. У статті розглянуті кібератаки на різні об’єкти критичної інфраструктури держави, а також особливості підготовки фахівців сектору безпеки і оборони тактичного рівня за високотехнологічними напрямами безпосередньо пов’язаними з застосуванням ІКТ та управління. Висновок зводиться до того, що запропоновані методологічні та змістовні основи освіти з питань, які є подальшим розвитком теоретичних основ і практики кіберосвіти, надають можливість поетапно та безперервно формувати і підтримувати компетентності випускників з питань кібербезпеки і кібероборони для виконання завдань за призначенням в сучасних і прогнозованих умовах.