Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Ескіз
    Документ
    Методологічні аспекти щодо вибору методу оцінки ефективності автоматизованих систем військового призначення при їх знаходженні на відповідних стадіях життєвого циклу
    (Харківський національний університет Повітряних Сил ім. І. Кожедуба, 2021) Кучеренко, Юрій Федорович; Александров, О. В.; Носик, Андрій Михайлович; Шубін, Є. В.
    У статті показане зростання ваги застосування автоматизованих систем військового призначення при веденні сучасних воєнних конфліктів збройними силами, що направлене на отримання інформаційної переваги над противником за рахунок використання можливостей єдиного командно-інформаційного простору всіма його користувачами, починаючи від командування і органів управління усіх рівнів та закінчуючи окремими екіпажами (вогневими і інформаційними засобами) й бійцями на полі бою. За таких умов, зараз в країні здійснюється розробка і впровадження різних автоматизованих систем військового призначення у Збройних Силах України, які за своїми ознаками відносяться до складних організаційно-технічних та розподілених систем. Розкриті методологічні питання щодо застосування того чи іншого варіанту здійснення оцінки їх ефективності за рахунок вибору певних шляхів оцінки з урахуванням знаходження даних систем на відповідних стадіях їх життєвого циклу. Показана необхідність здійснення оцінки ефективності систем за основними властивостями з метою здійснення порівняння можливостей між собою для визначення необхідних заходів, які направлені на підвищення науково-технічного рівня при розробці або здійснення органами управління поточної оцінки ефективності функціонування у стислі терміни з метою прийняття рішення посадовими особами щодо визначення напрямів покращення функціонування та визначення якості процесу управління силами та засобами в операціях. Даний матеріал доцільно використовувати органам управління при здійсненні поточної оцінки ефективності функціонування автоматизованих систем військового призначення, для виконання необхідних заходів щодо покращення їх надійності функціонування та при плануванні застосування відповідних сил та засобів в операціях або науковцям для здійснення порівняння різних систем між собою за основними властивостями при розробці, впровадженні та під час здійснення експлуатації з метою встановлення відповідного науково-технічного рівня.
  • Ескіз
    Документ
    The Sulfonation of 3,5,7,3’,4’-Pentahydroxyflavone and Non-Linear-Optical Activity of its Sulfonic Derivatives
    (Lviv Polytechnic National University, 2019) Mishurov, Dmytro
    Synthesis of sulfoquercetin and studies of its structure and nonlinear properties have been carried out. Using quantum-chemical simulations,13С and HSQC NMR spectrometry, FTIR spectroscopy it was shown that a sulphonic group occurs in C8 location of quercetin. Molecular first hyperpolarizability of the obtained 8-sulfoquercetin was studied. It was shown that 8-sulfoquercetin can be used for creation the new polymer NLO materials on its basis.
  • Ескіз
    Документ
    Окремі правові аспекти спадкування за заповітом
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Лисенко, Ірина В'ячеславівна; Лисенко, Андрій Миколайович
    Стаття присвячена актуальним проблемам цивілістичної науки, зокрема особливостям права розпорядження майном на випадок своєї смерті. У роботі сформульовані висновки щодо удосконалення регулювання реалізації права розпорядження майном у спадкових відносинах.
  • Ескіз
    Документ
    Полімерні композиції на основі вторинного поліпропілену
    (ФЛП "Кравченко Я. О.", 2018) Черкашина, Ганна Миколаївна; Рассоха, Олексій Миколайович
    Розроблені нові рецептури полімерних композицій на основі вторинного ПП. Проведено аналіз розроблених і тих, що використовуються полімерних композицій на основі вторинного модифікованого ПП для виготовлення грануляту й подальшого виготовлення з нього офісних меблів. Вивчено вплив модифікуючих добавок на процес переробки грануляту зі вторинного модифікованого ПП. Проведено оцінку властивостей готових виробів.
  • Ескіз
    Публікація
    Інформаційна сутність відносин власності
    (ВД "Гельветика", 2020) Конохова, Зоя Петрівна
    У статті досліджується інформаційна сутність відносин власності та їх місце в економічній системі. Економіка розглядається як комунікаційна система, а відносини власності - як її основний структуроутворюючий фактор, що визначає види зв’язків та характер елементів системи, структуру системи та закони її розвитку. Інформаційна сутність власності розкривається у її визначенні як сукупності даних, інституційно оформлених у правові норми режиму доступу до обмежених ресурсів або благ, які сприймаються економічними суб'єктами і перетворюються у відповідну інформацію. Звертається увага на роль поділу праці у виникненні асиметрії інформації. Аналізується структура категорії «власність» з точки зору інформаційного характеру її складових. Визначається інформаційний характер специфікації прав власності.
  • Ескіз
    Документ
    Роль об'єктів інтелектуальної власності у сучасній економіці
    (НТУ "ХПІ", 2018) Глізнуца, Марина Юріївна; Моргай, Лідія Віталіївна
    Сформовано положення, згідно якого впровадження інтелектуального продукту остаточно змінило відносини "людина-природа". Викладено загальне поняття інтелектуальної власності, що відображає її сутність – це права на результати розумової діяльності людини в науковій, художній, виробничій та інших сферах, які є об'єктом цивільно-правових відносин у частині права кожного володіти, користуватися і розпоряджатися результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Розглянуто інтелектуальну власність як систему економічних, соціальних та правових відносин; як відтворення капіталу в сучасних умовах; як ефективний спосіб отримання доходу. Виявлено, що інтелектуальна власність є не тільки частиною науково-технічного процесу, але й формуванням основних фінансових потоків, конкурентоспроможності. Висунуто положення, що інтелектуальна власність є рушійною силою розвитку економіки, якщо учасники економічних відносин мають можливість отримувати прямий або опосередкований прибуток від практичного використання права власності. Досліджено, що важливим є внесок вітчизняного інтелектуального капіталу в розвиток промислового комплексу країни, що сприяє оновленню його продукції та технологій, а це, своєю чергою, підтримує суб'єкти господарювання на конкурентоспроможному рівні на вітчизняних і зарубіжних ринках; управління інтелектуальною власністю перетворюється в найважливіший елемент корпоративног о управління. Акціонерні портфелі активів об'єктів прав інтелектуальної власності широко використовуються при злитті і поглинанні компаній, в спільних підприємствах, угодах, ліцензійних договорів та інших. Проблемою є руйнування інтелектуального виробництва, вихід інтелекту за кордон, нав'язування інтелектуальної потенціалу, також, у сучасних кризових умовах значна кількість підприємств не може дозволити собі займатися інноваціями за власний кошт, а нерозвиненість вітчизняного фондового ринку та складність у залученні кредитів, не дають змогу користуватися цими класичними інструментами залучення коштів. Висунуто положення про необхідність цілеспрямованого вирощування повноцінних суб'єктів інтелектуальної власності, забезпечення можливості їх ефективної реалізації, а також стимулювання взаємодії науково-технічних структур.
  • Ескіз
    Публікація
    Інформаційна природа структуроутворюючих складових економічної системи
    (Національний авіаційний університет, 2018) Конохова, Зоя Петрівна; Харченко, Алла Олександрівна
    У статті розглядається роль інформації у процесі формування та функціонування економічної системи. Визначається інформаційна сутність зв'язків між елементами системи та відносин власності як її основної структуроутворюючої складової. Запропоновано визначення власності як сукупності даних про режим доступу економічних суб'єктів до обмежених ресурсів або благ. Здійснено інформаційний опис категорії "власність" шляхом висвітлення трьох її основних аспектів: структури категорії, економічної та правової реалізації власності. Підкреслюється важливість чіткої специфікації прав власності з метою зменшення невизначеності економічного середовища та формування у індивідів стабільних очікувань щодо результатів їхніх дій або відносин з іншими економічними агентами. Звертається увага на те, що спотворення інформації щодо розподілу та захисту прав власності призводить до підвищення невизначеності в економічній системі та може використовуватись суб'єктом управління з метою отримання неправомірної вигоди.
  • Ескіз
    Документ
    Непорушність права приватної власності: співвідношення досвіду окремих країн
    (НТУ "ХПІ", 2017) Лисенко, Ірина В'ячеславівна; Лисенко, Андрій Миколайович
    У статті досліджуються актуальні проблеми непорушності права приватної власності на нерухоме майно у різних країнах. Зокрема в роботі розглядається зв’язок принципу непорушності права приватної власності та обмежень майнових прав. В цьому ракурсі нами доводиться теза про те, що ще з часів Давньоримської держави і у сучасних країнах право приватної власності майже завжди мало абсолютний характер та було непорушним в межах встановлених державою.
  • Ескіз
    Документ
    Вирішення проблем власності як запорука покращення мотивації найманих працівників
    (ВД "ІНЖЕК", 2012) Лінькова, Олена Юріївна
    Проаналізовано особливості та проблеми власності. Обґрунтовано актуальні напрямки покращення мотивації найманих працівників. Запропоновано механізм удосконалення мотивації персоналу на основі урахування політичних основ регулювання проблем власності в країні. Визначено напрямки для проведення подальших досліджень у галузі мотивації персоналу.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення економічної сутності поняття нерухомості при введені податку на нерухоме майно
    (НТУ "ХПІ", 2013) Кулик, Анна Миколаївна
    В статі проводиться аналіз визначення поняття нерухомість, нерухоме майно та об’єкт нерухомості для цілей оподаткування. Наведені специфічні риси, що притаманні нерухомому майну. Визначено сутність майнового оподаткування.