Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Соціальна інклюзія дітей з особливими потребами: українські реалії
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018) Клименко, Олена Юріївна
    У статті визначаються основні складові проблеми соціальної інклюзії дітей в Україні з точки зору державної соціальної політики, аналізуються шляхи виникнення відчуження, розкриваються правовий, економічний та соціальний напрямки досягнення інклюзії. Особливу увагу автор приділяє висвітленню процесів соціальної ізоляції дітей бо втрата між поколінного зв’язку безпосередньо впливає на ґенезу соціальної солідарності та аналізу проблеми впровадження в українському суспільстві політики соціальної інклюзії як одного з пріоритетних напрямків національної соціальної політики. Соціальна інклюзія розглядається в контексті повної участі всіх членів співтовариства у його життєдіяльності та має ряд аспектів: політико-правової (можливість реалізації своїх прав та інтересів), соціально-економічний (подолання бідності та підвищення рівня соціальних стандартів), соціокультурний (доступна й якісна освіта, включення в культурну спільноту та суспільне життя), психологічний (толерантність, позитивна самоідентифікація, відчуття приналежності до суспільства). За умов доручення України до європейських стандартів особливої уваги заслуговує проблема інклюзивної освіти, яка передбачає необхідність охоплення просвітницьким процесом усіх вікових груп дітей з особливими потребами. Курс на деінстітуціоналізаціі як основу державних програм в сфері соціального захисту дітей з особливими потребами на думку автора передбачає наступні основні напрямки роботи: запобігання переміщення дитини в державну установу; пошук і розвиток прийнятних альтернативних форм влаштування дітей, які залишилися без піклування батьків, в першу чергу сімейних; якісне поліпшення умов проживання, виховання та освіти тих дітей, які з різних причин не можуть самостійно відвідувати освітні заклади.
  • Ескіз
    Документ
    Навчання соціальних працівників у країнах Європейського Союзу
    (Українська інженерно-педагогічна академія, 2019) Фесенко, Наталія Св'ятославівна; Рубашка, Володимир Петрович
    У статті проаналізовано механізми реалізації соціальної політики держави. Визначено історичні умови формування спільної соціальної політики Європейського Союзу. З‟ясовано, що головним напрямом заснування спільної Європи було визначено розвиток економічного сектору країн-засновників. Основною метою держав, що об‟єднувалися та зазначали це в Римській угоді 1957 р., було створення спільного ринку. Вважалося, що політична та соціальна інтеграція настане пізніше. Виявлено коло питань професійної підготовки висококваліфікованих працівників у галузі надання соціальних послуг. Узагальнено основні складові та напрями реалізації Європейської основи соціальних прав: рівні можливості та доступ до ринку праці; справедливі умови праці; соціальний захист та інклюзія. Надано характеристику законодавчих ініціатив щодо механізму впровадження компоненту. Зазначено напрями реалізації прийнятого європейського акту: створення Європейського органу з праці, ініціативи щодо забезпечення балансу між роботою та особистим життям батьків і опікунів, нової Директиви про прозорі і передбачувані умови праці і реформи правил координації соціального забезпечення. Виявлено, що основною політикою у сфері соціального захисту ЄС є стратегія «Європа 2020» і відкритий метод координації соціального захисту та соціальної інтеграції (соціальний OMC – «open method of coordination»), який має на меті сприяти соціальній єдності та рівності через адекватний, доступний і фінансово стійкий соціальний захист, систему соціальної інтеграції. Окрему увагу приділено аналізу системи соціального захисту Європейського Союзу, метода координації соціального захисту та соціальної інтеграції. Виявлено, що соціальна політика як національного, так і наднаціонального рівнів є невід'ємною частиною глобалізаційних процесів. Визначено поняття соціального виміру Європейського Союзу, охарактеризовано особливості членства в ЄС та можливості кожної країни-члена стосовно прийняття рішення щодо бюджетів соціальних витрат. Проаналізовано систему навчання фахівців для надання соціальних послуг у Великій Британії, Франції, Німеччині та Нідерландах, виявлено специфічні та спільні риси процесу підготовки соціальних працівників у зазначених країнах.
  • Ескіз
    Публікація
    Інноваційні моделі управління персоналом в міжнародному бізнесі
    (Національний технічний інститут "Харківський політехнічний інститут", 2020) Перерва, Петро Григорович; Максименко, Яна Анатоліївна; Сокол, Катерина Михайлівна; Гарник, Людмила Петрівна; Климова, Світлана Олегівна
    У статті розглянуті питання виявлення і обґрунтування факторів, які визначають місткість, структуру і основні сегменти ринку праці в міжнародному бізнесі. Запропоновані моделі управління персоналом в міжнародному бізнесі включають в себе ряд послідовних етапів, алгоритм виконання яких дозволяє отримати в достатній мірі обґрунтовані результати.
  • Ескіз
    Документ
    Государственное регулирование и социальная ответственность бизнеса
    (НТУ "ХПИ", 2018) Губанова, Нино Нодаровна; Пустовит, Д. А.
    В статье была проведена оценка ситуации социальной ответственности бизнеса в Украине на примере зарубежного опыта, так же были проанализированы существующие нормативные инструменты государственного регулирования. На основании анализа были предложены возможные пути повышения уровня социальной ответственности бизнеса в Украине.
  • Ескіз
    Документ
    Соціальна відповідальність бізнесу у сучасних умовах функціонування господарських структур
    (НТУ "ХПІ", 2017) Яцина, Вікторія Валентинівна; Самойленко, В. С.
    Стаття присвячена проблемам соціальної відповідальності бізнесу в сучасних умовах господарювання економічних суб’єктів. Розглянуто питання соціального захисту, проаналізовано роль держави у правовому регулюванні суспільного життя та обґрунтовано відповідальність бізнесу у соціалізації економіки. Подано пропозиції щодо умов формування системи соціальної відповідальності бізнесу в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Социальное развитие как фактор макроэкономической безопасности Украины
    (НТУ "ХПИ", 2012) Решетняк, Наталия Борисовна; Сапожникова, Е. О.
    В статье исследованы факторы, которые влияют на систему социальной безопасности Украины. Доказана целесообразность повышения уровня социального развития с целью обеспечения макроэкономической безопасности государства.
  • Ескіз
    Документ
    Инструменты социализации рынка труда на микроуровне
    (НТУ "ХПИ", 2013) Решетняк, Наталия Борисовна; Золотарь, Н. Ю.
    В работе рассматриваются инструменты и средства повышения мотивации персонала, предлагается их классификация. Исследуется опыт зарубежных компаний в рассматриваемой области, а также проблемы достижения эффективного управления мотивацией в Украине.