Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Соціальна стратифікація в театральних трупах Наддніпрянської України другої половини ХІХ – початку ХХ століття
    (НТУ "ХПІ", 2015) Єремєєва, Ірина Вікторівна
    У статті на основі списків театральних акторів, виявлених в Центральному державному історичному архіві України, м. Київ, Державному архіві Харківської області, а також опублікованих списків Харківських театрів визначено склад театральних труп Наддніпрянської України другої половини ХІХ – початку ХХ ст. Виявлено співвідношення в трупах предста вників основних станів Російської імперії: селянства, міських обивателів, дворянства та духовенства. Детально розглянуто представленість в акторських колах таких суспільних прошарків із середовища міських обивателів як власне міщани, купці, почесні громадяни, цехові. Показано співвідношення у трупах представників інтелігенції, студентства, військових чинів, іноземних підданих.
  • Ескіз
    Документ
    Православна Церква та повсякденне життя акторів Наддніпрянської України у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.
    (НТУ "ХПІ", 2015) Єремєєва, Ірина Вікторівна
    У статті на основі документів Центрального державного історичного архіву, м. Київ, Державного архіву Харківської області, матеріалів періодичних видань, мемуарів акторів та літературних творів визначено вплив Православної Церкви на повсякденне життя акторів Наддніпрянської України у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. Розглянуто джерела формування сприйняття артистів у середовищі представників духовного стану. Проаналізовано законодавчі норми, що підтримували церковні положення щодо театрів і їх роль у професійній діяльності акторів. Окремо охарактеризовано місце Церкви у приватному житті служителів Мельпомени. Досліджено взаємозв'язок норм моралі, що офіційно диктувалися православним християнством та уявленням про моральні якості артистів у суспільстві, а також особливості формування моральних норм у середовищі акторів.
  • Ескіз
    Документ
    "У мене відібране… ім'я чесної жінки та дружини": аналіз клопотання оперної співачки Стефанії Слодецької відносно її розлучення
    (НТУ "ХПІ", 2014) Єремєєва, Ірина Вікторівна
    У статті аналізується клопотання оперної співачки Стефанії Клементіївни Слодецької до Київського, Подільського і Волинського генерал-губернатора відносно перегляду справи її розлучення. Знайдене в Центральному державному історичному архіві України, м. Київ, воно розкриває різні аспекти повсякденного життя акторів, зокрема, відносини із впливовими прихильниками, умови праці та матеріальне становище. Документ відобразив найбільш значимі для С. Слодецької у критичній ситуації аспекти життя, що дало змогу дослідити систему цінностей жінки-актриси того часу. Крім того, виявлені місце та роль розлучення в акторському середовищі, ключові правові та соціальні проблеми актрис, пов'язані із вступом до шлюбу та з його розторгненням. Окрему увагу приділено специфіці шлюбного законодавства Російської імперії.
  • Ескіз
    Документ
    Російська революція 1905-1907 рр. очима акторів Наддніпрянської України
    (НТУ "ХПІ", 2014) Єремєєва, Ірина Вікторівна
    У статті, на основі документів Центрального державного архіву України (м. Київ), а також мемуарів та епістолярної спадщини акторів, проаналізовано вплив революційних подій 1905-1907 рр. на життя та світосприйняття акторів Наддніпрянської України. Під час першої російської революції актори брали активну участь у соціально-політичному житті регіону. В акторському середовищі не існувало чіткої політичної визначенності.
  • Ескіз
    Документ
    "Кримінальний портрет" певних представників акторського середовища Наддніпрянської України другої половини ХІХ – початку ХХ ст.
    (НТУ "ХПІ", 2013) Єремєєва, Ірина Вікторівна
    У статті, на основі документів Центрального державного архіву України (м. Київ), Державного архіву Харківської області та Державного архіву Полтавської області, здійснений всебічний аналіз рівня криміногенності в акторському середовищі Наддніпрянської України в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.
  • Ескіз
    Документ
    Театральний Харків кінця XIX ст. у спогадах сучасників
    (НТУ "ХПІ", 2013) Єремєєва, Ірина Вікторівна
    У статті, на підставі мемуарів російських та українських театральних діячів, зроблено спробу своєрідної реконструкції театрального життя Харкова кінця ХІХ ст., висвітлені найбільш характерні аспекти розвитку харківського театрального мистецтва цього періоду.