Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Синтез и строение 3-гидрокси-5-фенилгидантоина
    (НТУ "ХПИ", 2006) Штамбург, Василий Георгиевич; Штамбург, Виктор Васильевич; Дистанов, Виталий Баламирович; Анищенко, А. А.; Плешкова, А. П.; Зубатюк, Р. И.
    Конденсація фенілгліоксалю з N-гідроксисечовиною при відсутності лужних каталізаторів в водному середовищі приводить до отримання-5-фенилгідантоіну.
  • Ескіз
    Документ
    Микробная деградация полиуретана
    (НТУ "ХПИ", 2009) Зачиняев, Я. В.; Анищенко, А. А.; Мирошниченко, И. И.; Зачиняева, А. В.
    Біодеградація поліуретанів у грунті проходить під дією мікроорганізмів, які здібні в процесі життєдіяльності розкладатись, або засвоювати в своїй біомасі фрагменти полімерних ланцюгів. Ефективність такого процесу залежить як від властивостей самого полімеру, так і від видового складу мікробіоти та її життєвої здібності, а також від властивостей самого грунту. Вивчення процесу розкладання двох зразків поліуретану в грунтах показали, що повної біодеградації полімеру не виникає, незалежно від хімічного складу грунтів. Поліуретан трьохмірної будови підданий поверхневій біодекструкції, яка не приводить до змін хімічної структури полімеру. Біодекструкція зразка полімеру поліуретану лінійної будови проходить в поверхневому шарі, як і в об’ємі і супроводжується розкладанням гідролітично не стійких зв’язків в полімері.
  • Ескіз
    Документ
    Синтез 1,8-бис(нафталимидокси)-3,6-диоксаоктана
    (НТУ "ХПИ", 2011) Штамбург, Виктор Васильевич; Успенский, Борис Вадимович; Штамбург, Василий Георгиевич; Анищенко, А. А.; Мазепа, А. В.
    1,8-Біс(нафталімідоокси)-3,6-діоксаоктан синтезовано реакцією 1,8-дибром-3,6-діоксаоктану з натрієвою сіллю N-гідроксинафталіміду.
  • Ескіз
    Документ
    Синтез 2-гидрокси-2(5’-метилфурил-2’)-1-арилэтан--1-онов
    (НТУ "ХПИ", 2011) Штамбург, Виктор Васильевич; Анищенко, А. А.; Штамбург, Василий Георгиевич; Плетенец, А. В.; Хапатько, А. А.; Мазепа, А. В.
    В случае взаимодействия 2-метилфуран с 4-Х-фенилглиоксалямы (X = Н, F, Cl, Br) at при комнатной температуре селективно образуются 2-гидрокси-2 (5'-метилфурил-2 ") - 1-арилетан-1-оны.
  • Ескіз
    Документ
    Хлорирование продуктов взаимодействия 2-тиенилглиоксаля с амидами карбоновых кислот и аренсульфамидами
    (НТУ "ХПИ", 2012) Штамбург, Виктор Васильевич; Анищенко, А. А.; Штамбург, Василий Георгиевич; Мазепа, А. В.
    Исследовано взаимодействие 2-тиенилглиоксаля с уретаном, амидами карбоновых кислот, пара-нитроанилином, аренсульфониламидами. Рассмотрена возможность использования новых производных 2-тиенилглиоксаля в качестве синтонов в органическом синтезе, путем их модификации N-хлорированием.