Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Особенности применения процесса ультрафильтрации при кондиционировании днепрвской воды
    (НТУ "ХПИ", 2010) Светлейшая, Е. М.; Митченко, Т. Е.; Астрелин, И. М.; Шенкарук, Е. Н.
    В статті представлені результати дослідження процесу попереднього очищення природної поверхневої води до вимог питної (на прикладі води річки Дніпро) методом ультрафільтрації. Результати досліджень показали, що застосування прямоточної коагуляції в поєднанні з методом ультрафільтрації дозволяє підвищити ефективність зниження колірності та перманганатної окиснюванності.
  • Ескіз
    Документ
    Биовыщелачивание карбонатов из бедных украинских фосфоритов молочной кислотой
    (НТУ "ХПИ", 2010) Донцова, Т. А.; Астрелин, И. М.; Найденко, С. В.
    Проведено теоретичний аналіз щодо придатності лактатної кислоти до біовилуговування карбонатів із фосфоритів. Наведені порівняльні розрахунки розчинності кальцію карбонату та кальцію фосфату в кислому середовищі, які показали, що кальцію карбонат при рН середовища більш ніж 4,5 є розчинним, а кальцію фосфат на обраному диапазоні рН середовища майже нерозчинний. Проведено дослідження впливу температури, часу та норми кислоти на процес декарбонізації фосфоритів. Отримані результати свідчать, що використання лактатної кислоти для розчинення карбонатів у фосфоритах при розкладанні фосфатовмісної сировини є дуже перспективним.
  • Ескіз
    Документ
    Современное состояние проблемы накопления и переработки отходов водоочистки в Украине
    (НТУ "ХПИ", 2010) Астрелин, И. М.
    В статті гостро поставлено питання щодо масштабів утворення і накопичення в Україні твердих промислових відходів, взагалі, і відходів очищення промислових стічних вод, зокрема. Наведені дані з переліку забр уднюючих речовин, що надходять до поверхневих водних джерел України зі зворотними водами. Зроблено аналіз існуючих методів підготовки до переробки і утилізації осадів очищення промислових стічних вод. Приведені приклади розроблених в НТУУ "КПІ" ефективних технологій утилізації нових осадів очищення стічних вод ряду промислових підприємств України. Зроблені висновки про гостру необхідність корегування системи підготовки фахівців хіміків-технологів у напрямку озброєння їх сучасними знаннями щодо екологічно і економічно обумовленого поводження з відходами виробництва.