Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Особливості анодного окиснення сплавів алюмінію у присутності оксоаніонів
    (НТУ "ХПІ", 2006) Ведь, Марина Віталіївна; Сахненко, Микола Дмитрович; Ярошок, Тамара Петрівна; Богоявленська, Олена Володимирівна; Шевченко, Р. О.
    Досліджено реакції, що перебігають при анодній поляризації алюмінію та його сплавів у лужних розчинах за присутності оксоаніонів різної природи. Встановлено механізм та кінетичні параметри стадій, у яких вони беруть участь. На підставі аналізу характеристичних критеріїв запропоновано узагальнену схему, яка відбиває всю сукупність перетворень.
  • Ескіз
    Документ
    Анодна поведінка алюмінію у водних розчинах дифосфату
    (НТУ "ХПІ", 2007) Сахненко, Микола Дмитрович; Ведь, Марина Віталіївна; Ярошок, Тамара Петрівна; Богоявленська, Олена Володимирівна; Баніна, М. В.
    Досліджено початкові стадії процесу формування мікродугових анодних покриттів на алюмінії з розчинів дифосфату та з домішками кобальту сульфату. За сукупністю кінетичних параметрів, що отримані з використанням потенціодинамічного методу, визначено стадії перебігу анодного процесу. Визначено вплив домішок на механізм та кінетику початкових стадій формування анодних плівок, отримано оксидні покриття на алюмінії мікродуговим методом у гальваностатичному режимі. Склад анодних плівок визначено з використанням рентгеноструктурного аналізу.
  • Ескіз
    Документ
    Електросинтез композитної плівки на основі міді та її механічні властивості
    (НТУ "ХПІ", 2012) Сахненко, Микола Дмитрович; Ільїнський, Олександр Іванович; Лябук, Світлана Іванівна; Богоявленська, Олена Володимирівна; Даниленко, Гліб Олександрович
    Наведено результати дослідження електросинтезу композиційних плівок на основі міді з кислого електроліту з варійованим вмістом дисперсної фази. Для усунення агрегації частинок проводили обробку суспензій з використанням диспергатора. Встановлено, що включення ультрадисперсної фази в мідну матрицю сприяє формуванню плівок, механічні характеристики яких значно перевищують показники мідної фольги, отриманої за аналогічних режимів
  • Ескіз
    Документ
    Формування покриттів активними діелектриками на вентильних металах мікродуговим оксидуванням
    (НТУ "ХПІ", 2011) Сахненко, Микола Дмитрович; Ведь, Марина Віталіївна; Богоявленська, Олена Володимирівна; Ярошок, Тамара Петрівна; Зюбанова, Світлана Іванівна; Баніна, М. В.; Проскурин, Миколай Миколайович
    В статті розглянуто можливість одержання покриттів активними діелектриками на вентильних металах методом мікродугового оксидування. Досліджено хронограми напруги при формуванні покриттів в електролітах різного складу. Визначено вплив складу електроліту та матеріалу підкладки на морфологію покриттів
  • Ескіз
    Документ
    Закономірності електрохімічного формування покриттів складними оксидами на поверхні сплавів алюмінію та титану
    (НТУ "ХПІ", 2008) Сахненко, Микола Дмитрович; Ведь, Марина Віталіївна; Ярошок, Тамара Петрівна; Богоявленська, Олена Володимирівна; Зінь, І. М.; Корній, С. А.
    Наведено результати дослідження процесів формування покриттів складними оксидами на поверхні сплав і в алюмінію й титану в режимах мікродугового оксидування. Запропоновано схеми пар­ціальних і спряжених електродних і окислювально-відновних реакцій в об'ємі реакційного шару, перебіг яких приводить до утворення змішаних оксидів легуючих елементів і основної матриці підкладки. Доведено рівномірність розподілу елементів по глибині шару покриття й підтверджена ймовірність синтезу каталітично-активних і/або біологічно-сумісних матеріалів