Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження фізико-хімічних процесів формування периклазохромітових матеріалів на фосфатних зв'язуючих
    (НТУ "ХПІ", 2010) Бражник, Діна Анатоліївна; Повшук, В. В.
    Розглянуті фізико-хімічні процеси, що відбуваються при нагріванні сумішей периклазу і хроміту з фосфатними єднальними різного типу. Показана перевага використання три-полифосфату натрію.
  • Ескіз
    Документ
    Низькотемпературне формування структури алюмомагнезіальної шпінелі
    (НТУ "ХПІ", 2016) Бражник, Діна Анатоліївна
    У даній статті наведено дані стану кристалічної структури шпінелі, що синтезована в різних умовах. Встановлено, що проведення синтезу в відновних умовах або введення летючого компоненту активізує процес формування її дрібнокристалічної структури при випалі до 1273 К.
  • Ескіз
    Документ
    Оптимізація складу комплексного антиоксиданту
    (НТУ "ХПІ", 2015) Семченко, Галина Дмитрівна; Бражник, Діна Анатоліївна; Повшук, В. В.; Рожко, І. М.; Старолат, Олена Євгенівна
    В роботі представлено результати оптимізації комплексного антиоксиданту, який складається з Al, етилсилікату та оксалату нікелю, для захисту від окиснення графіту в периклазовуглецевих виробах. Встановлено залежність розподілу показників міцності зразків і відкритої поруватості від вмісту компонентів в складі комплексного антиоксиданту. Показано, що незалежно від співвідношення компонентів в складі комплексного антиоксиданту відкрита поруватість периклазовуглецевих вогнетривів після термообробки при 180-200 °С не перевищувала 17 %.
  • Ескіз
    Документ
    Виявлення співіснування Ni та NiO з компонентами системи Ni – Mg – O – C
    (НТУ "ХПІ", 2014) Семченко, Галина Дмитрівна; Бражник, Діна Анатоліївна; Повшук, В. В.; Євдокимова, Н. В.; Старолат, Олена Євгенівна; Литовченко, А. О.
    У роботі представлено термодинамічні розрахунки системи Ni – Mg – O – C. Визначено фази, що співіснують, виконано тріангуляцію потрійних підсистем і представлено тетраедрація системи. Встановлено, що при виготовленні периклазовуглецевих вогнетривів необхідно використовувати шихти матеріалу, які обмежені складами MgO, Ni, NiO, MgNi2 і MgO. В якості антиоксиданту в цьому випадку можливе використання нікелю і/або оксиду нікелю.
  • Ескіз
    Документ
    Модифікування периклазохромитовых неформованних безвипалювальних матеріалів
    (НТУ "ХПІ", 2013) Бражник, Діна Анатоліївна; Повшук, В. В.
    This article describes the study of pfisical and mechanical properties of materils periclazocromit fabricated by vibratory casting. The results of samples tests of materials using different modifiers are compares. The most of an optimal supplement determined.