Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Модульна структура електрохімічних сенсорів та генераторів для моніторингу повітряного середовища
    (НТУ "ХПІ", 2008) Чвірук, В. П.; Кушмирук, А. І.; Букет, О. І.; Лінючева, О. В.; Нефедов, С. В.
    Для дистанційного визначення дієздатності та діагностики сенсорних систем і оперативного моніторингу повітряного середовища запропоновані модулі у складі мініатюрних електрохімічних сенсорів та генераторів визначуваних газів. Розглянута структура модулів, що містять незалежні сенсори та генератори і електрохімічні комірки зі спільним допоміжним та незалежними робочими електродами сенсорів і генераторів.
  • Ескіз
    Документ
    Кінетика електродних процесів в амперометричних сенсорах кисню
    (НТУ "ХПІ", 2008) Букет, О. І.; Ващенко, О. М.; Чвірук, В. П.
    Дослідження кінетики катодних процесів на робочому електроді розробленого сенсора кисню дозволило конкретизувати вимоги до допоміжного електрода. Виявлено омічний контроль анодних реакцій на свинцевому допоміжному електроді в лужному розчині. Показано, що анодне окиснення свинцю сповільнюється при введенні стибію у його склад.
  • Ескіз
    Документ
    Вірогідний механізм підвищення адгезії гальванічних покриттів на легкі метали цинкатною обробкою
    (НТУ "ХПІ", 2008) Букет, О. І.; Панасенко, В. Ф.; Хірх-Ялан, І. Ф.
    Цинкатний метод обробки раніше мав широке поширеня в підготовці поверхні виробів з алюмінію і його сплавів перед нанесеням гальванічних покритів. Незаперечне достоїнство цього методу складається в обробці без використаня електротехнічного встаткуваня, що істотно знижує капітальні й експлуатаційні витрати. Природа адгезії металевого покритя до алюмінію після такої обробки дотепер є дискусійним питаням. Пропоноване поясненя ґрунтується на подобі анодируваня й цинкатної обробки алюмінію. Останій метод відрізняється від першого лише меншою напруженістю електричного поля внаслідок обмеженя різниці потенціалів цинк-цинкатного й алюмінієвого електродів. Недолік поляризації компенсується меншим рознесеням катодного й анодного процесів у просторі, а якість адгезії забезпечується більше вигідною геометрією пор.
  • Ескіз
    Документ
    Елімінування електромоторного ефекту амперометричного сенсора кисню
    (НТУ "ХПІ", 2010) Букет, О. І.; Ващенко, О. М.
    Основною причиною стрибкоподібної зміни сигналу амперометричних газових сенсорів кисню з каліброваним отвором є конвективний рух електроліту у порах робочого електрода, названий електромоторним ефектом. Ефект еліміновано введенням спеціального підшару із пористого гідрофілізованого нікелю між робочим електродом і сепаратором (матрицею для електроліту).