Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Деякі аспекти створення приладу визначення напрямку на точкові джерела гамма-випромінювання
    (НТУ "ХПІ", 2017) Литвинов, Юрій Вікторович; Григор’єв, Олександр Миколайович; Білик, Захар Валентинович; Полянський, Микола Єгорович; Сакун, Олександр Валерійович; Марущенко, Володимир Васильович; Чернявський, Ігор Юрійович
    В статті проведено аналіз сучасного стану проблеми визначення напрямку на імпульсне джерело гамма-випромінювання та описано розроблений авторами чотириканальний аналізатор гамма-випромінювання. Детально розглянуто елементи системи реєстрації гамма-квантів з використанням напівпровідникових детекторів на основі CdTe. Визначено їх характеристики, оцінено перспективи використання в приладах визначення напрямку на імпульсні гамма-спалахи.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення напрямку на імпульсне гамма-джерело з використанням сферичного поглинача
    (НТУ "ХПІ", 2017) Білик, Захар Валентинович; Григор’єв, Олександр Миколайович; Литвинов, Юрій Вікторович; Полянський, Микола Єгорович; Сакун, Олександр Валерійович; Марущенко, Володимир Васильович; Чернявський, Ігор Юрійович
    Проведено аналіз проблеми по визначенню параметрів ядерних вибухів та відомих методів їх вимірювання. Метод визначення напрямку на точкові джерела гамма-випромінювання моделюється з використанням світла. Експериментально показана можливість вимірювання напрямку на точкове джерело електромагнітного випромінювання, що пройшло крізь кульовий поглинач, трьома блоками детектування на основі кремнієвих фотодіодів. Використовувалися постійне джерело світла та сферичний поглинач, що обертався. Кожному куту в просторі між джерелом світла та блоком детектування відповідали різні інтенсивності на детекторах.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення напрямку та шару захоронення точкових джерел гамма-випромінювання з використанням гамма-спектрометрії
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2015) Григор'єв, Олександр Миколайович; Білик, Захар Валентинович; Литвинов, Юрій Вікторович; Полянський, Микола Єгорович; Марущенко, Володимир Васильович; Чернявський, Олег Юрійович
    Експериментально досліджено зміну енергії джерела гамма-випромінювання 137 Cs при проходженні гамма-випромінювання крізь поглинач. Виявлено зменшення енергії гамма-випромінювання джерела 137 Cs при проходженні пучка гамма-випромінювання крізь поглинач зі свинцю товщиною 22 мм, 28 мм, 35 мм та 43 мм. Зменшення енергії гамма-випромінювання спостерігали з використанням спектрометрії гамма-випромінювання телурид кадмієвим детектором розміром 5×5×2 міліметра. Отримані результати дозволяють стверджувати, що є можливість визначати місцезнаходження радіонуклідів, що захороненні під поверхнею ґрунту на глибину декількох метрів. Глибину захоронення визначають за зменшенням кількості гамма-квантів в піку повного поглинання при використанні радіонукліда цезій-137 активністю 2,064∙10⁹ Бк, що розташований на відстані трьох метрів від блоку детектування.
  • Ескіз
    Документ
    Чотириканальний аналізатор імпульсів для одночасної реєстрації альфа-, бета-, гамма- та нейтронного випромінювань
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2014) Григор'єв, Олександр Миколайович; Білик, Захар Валентинович; Литвинов, Юрій Вікторович; Сакун, Олександр Валерійович; Марущенко, Володимир Васильович; Чернявський, Олег Юрійович
    Розроблена апаратура та спосіб для одночасного вимірювання енергетичних спектрів альфа-, бета-, гамма- та нейтронного випромінювання із застосуванням напівпровідникових блоків детектування, аналого-цифрових перетворювачів, персонального комп'ютера та програмного забезпечення. Експериментальні дослідження з використанням джерел альфа-, бета-, гамма-випромінювання довели працездатність приладу з достатньо високими технічними параметрами, такими як: точність та стабільність своїх характеристик.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення напрямку на точкові джерела фотонного випромінювання в площині, включаючи імпульсні
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2012) Григор'єв, Олександр Миколайович; Білик, Захар Валентинович; Сакун, Олександр Валерійович; Марущенко, Володимир Васильович
    Проаналізовано недоліки автоматичного визначення напрямку на точкові джерела фотонного випромінювання. Враховуючи недоліки запропонований спосіб для визначення напрямку на джерело фотонного випромінювання в площині в діапазоні кутів 2π радіан, який має можливість визначати не лише постійні точкові джерела, а ще і імпульсні. Спосіб реалізований на основі приладу, в який входять три блока детектування гама-випровінювання на базі телурид-кадмієвих детекторів з поглиначами та чотирьохспектрометричних багатоканальних аналізаторів імпульсів. Поглиначі за формою являють собою: один коаксіальний циліндр, другий - асиметричний, третій – секторний.