Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Застосування темпоральної логіки при побудові формальних моделей електронних текстів
    (НТУ "ХПІ", 2017) Вавіленкова, Анастасія Ігорівна
    Змістовний аналіз електронних текстових документів передбачає виявлення та встановлення логічних зв’язків між формальними моделями, якими описується зміст окремих частин – речень природної мови. Тому у статті проаналізовано засоби опису впорядкованості подій у часі, що базуються на темпоральній логіці, та запропоновано формальні правила та шаблони для автоматичного визначення часових рамок електронного текстового документу за рахунок відстеження ланцюжків тем і рем, тобто послідовності розгортання думки.
  • Ескіз
    Документ
    Критерії аналізу логіко-лінгвістичних моделей речень природної мови
    (НТУ "ХПІ", 2017) Вавіленкова, Анастасія Ігорівна
    Для здійснення змістовного аналізу електронних текстових документів запропоновано використовувати формальні логіко-лінгвістичні моделі. Метою статті є опис критеріїв аналізу формальних моделей, що здатні відображати зміст речень природної мови та формуються з використанням математичного апарату логіки предикатів. Описані критерії аналізу логіко-лінгвістичних моделей необхідні для побудови формальних моделей електронних текстових документів.
  • Ескіз
    Документ
    Способи виявлення логічних зв’язків між частинами текстових документів
    (НТУ "ХПІ", 2016) Вавіленкова, Анастасія Ігорівна
    Метою роботи є створення формального опису способів виявлення логічних зв’язків між частинами тексів. Одним із засобів лінгвістичного аналізу текстової інформації та екстракції знань є логіко-лінгвістичні моделі. Довільний текст можна представити у вигляді масиву логіко-лінгвістичних моделей речень природної мови, логічні операції та структурні компоненти яких вказують на типи логічних зв’язків. Пропонується для відображення структури тексту використовувати формальний опис п’яти абстрактних моделей, що в подальшому дають можливість визначити тематику тексту.
  • Ескіз
    Документ
    Моделі логічної конверсії як основа пошуку синонімічних конструкцій в електронних документах
    (НТУ "ХПІ", 2015) Вавіленкова, Анастасія Ігорівна
    Проаналізовано основні способи появи дублікатів серед електронних документів. Запропоновано формальний апарат, що базується на лексичних засобах перефразування як основного джерела виникнення дублікатів. Формалізовано опис тотожних синтаксичних конструкцій залежно від їх лексичних функцій. Проаналізовано зв’язки між компонентами логіко-лінгвістичних моделей двох речень природної мови за наявності у їх складі тотожних синтаксичних конструкцій. Розроблено базові моделі логічної конверсії та описано правила утворення інваріантних форм логіко-лінгвістичних моделей.
  • Ескіз
    Документ
    Умови тотожності логіко-лінгвістичних моделей простих речень природної мови
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2015) Вавіленкова, Анастасія Ігорівна
    Висвітлено проблему розробки теоретичних положень з систематизації процесу пошуку синонімічних конструкцій як основного механізму на шляху виявлення текстових дублікатів. Сформульовано умови тотожності логіко-лінгвістичних моделей для можливості створення формул, що описують рівнозначні за змістом речення природної мови.