Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 16
  • Ескіз
    Документ
    Эффективность экологического контроля загрязнения производственных площадок нефтепродуктами
    (НТУ "ХПИ", 2006) Уберман, В. И.; Васьковец, Людмила Антоновна
    Розроблена система якісних критеріїв для оцінки ефективності дій при екологічному контролі забруднення земель виробничих майданчиків підприємств, яка перевірена на прикладі державного контролю виробничого майданчика підприємства ВАТ "Тепловозоремонтний завод", м. Полтава, для випадка пріоритетної забруднюючої речовини – нафтопродуктів. Критерії охоплюють усі ланки процедури контролю, від визначення еколого-правового статусу об'єкта до оцінки можливої шкоди від забруднення. Критерії пропонується використовувати в еколого-інспекторській діяльності, при проведенні науково-технічних, екологічних, судових експертиз та арбітражних дослідженнях умов екологічної безпеки.
  • Ескіз
    Документ
    Эффективность экологического контроля загрязнения земель производственных площадок
    (НТУ "ХПИ", 2006) Уберман, В. И.; Васьковец, Людмила Антоновна
    Розроблена система якісних критеріїв для оцінки екфективності дій при екологічному контролі забруднення земель виробничих майданчиків підприємств. Ці критерії перевірені на прикладі державного контролю виробничого майданчика підприємства ВАТ "Тепловозоремонтний завод", м. Полтава, для випадка пріоритетної забруднюючої речовини - свинця. Критерії охоплюють усі ланки процедури контролю, від визначення еколого-правового статусу об'єкта до можливої шкоди від забруднення. Критерії призначені для використання в еколого-інспекторській діяльності, при проведенні науково-технічних, екологічних, судових експертиз та арбітражних дослідженнях.
  • Ескіз
    Документ
    Критерии арбитражного эффекта экологического контроля
    (НТУ "ХПИ", 2007) Уберман, В. И.; Васьковец, Людмила Антоновна
    Уводиться поняття арбітражного ефекту екологічного контролю та пропонується система критеріїв оцінки цього ефекту від дій та рішень при визначенні забруднення земель виробничих майданчиків підприємств. Система критеріїв перевіряється на прикладі контролю виробничого майданчика ВАТ "Тепловозоремонтний завод", м. Полтава, для пріоритетних забруднюючих речовин-нафтопродуктів та свинцю. Критерії охоплюють усі ланки процедури контролю, від визначення еколого-правового статусу об'єкта до оцінки шкоди від забруднення. Критерії призначені для використання у діяльності природокористувачів та органів охорони природи, при еколого-інспекторських перевірках, науково-технічних, екологічних, судових експертизах та арбітражних дослідженнях екологічної безпеки.
  • Ескіз
    Документ
    Нормирование и контроль содержания коагулянтов при отведении локально очищенных сточных вод в централизованную канализацию
    (НТУ "ХПИ", 2008) Уберман, В. И.; Васьковец, Людмила Антоновна
    Нормування вмісту алюмінію коагулянтів в очищених виробничих стічних водах, що скидаються у міську каналізацію, та хімічний контроль дотримання цього нормативу здійснюються без урахування форм (твердих або розчинених) існування алюмінію. Ця неврегульованість викликає протиріччя між технічними умовами очистки стічних вод та місцевими правилами приймання стічних вод у каналізацію, призводить до спорів між власниками каналізацій та підприємствами-користувачами. На прикладі міського нафтопереробного заводу доведено необхідність розділення фазово-дисперсних компонентів стічних вод шляхом пробопідготовки для подальших хімічних визначень розчиненого алюмінію. Розроблено концепцію, структуру та основні компоненти арбітражної методики експертиз зазначених спорів. Наводяться рекомендації щодо удосконалення нормативних документів водовідведення, способів пробопідготовки та методик виконання вимірювань.
  • Ескіз
    Документ
    Теплостойкий наполнитель "Премикс" – физические и дисперсные характеристики
    (НТУ "ХПИ", 2009) Уберман, В. И.; Васюков, А. Е.; Полосухина, Л. А.; Карташев, В. В.; Касимов, А. М.; Александров, А. Н.; Васьковец, Людмила Антоновна
    Досліджується належність до відходів "теплостійкого наповнювача «Премікс»" (ТНП), імпортованого в Україну з Угорщини у 1995 – 2005 рр. як матеріал для виготовлення гальмових колодок. У 10 місцях тимчасового зберігання в Закарпатської області розташовано 1448 т незапитаного ТНП. Визначається радіоактивність, органолептичні, вагові, дисперсні (гранулометричні) та морфометричні характеристики ТНП. За насипною густиною та за дисперсними показниками ТНП має різні джерела технологічного походження і в середньому не відповідає вимогам ТУ, тому маса ТНП в цілому не може належати до задекларованого матеріалу. Застосовані методи дослідження рекомендується використовувати у комплексній експертизі ймовірного походження подібних речовин.
  • Ескіз
    Документ
    Нормирование и контроль содержания сульфидов при отведении сточных вод предприятий в централизованную канализацию
    (НТУ "ХПИ", 2009) Уберман, В. И.; Васюков, А. Е.; Васьковец, Людмила Антоновна
    Нормування вмісту сульфідів, що скидаються у мережу міської каналізації підприємствами, та хімічний контроль цього нормативу зараз здійснюються без обґрунтування форм (розчинених або нерозчинених) знаходження сульфідів у цих водах. Невизначеність щодо нормованих форм у загальнодержавних документах й місцевих правилах приймання стічних вод у каналізацію та протилежні інтереси призводять до спорів між власниками каналізацій та підприємствами-користувачами. На прикладі міського нафтопереробного заводу доведено необхідність хімічних визначень розчинених сульфідів і розділення фазово-дисперсних компонентів стічних вод шляхом пробопідготовки. Розроблено концепцію, структуру та основні компоненти арбітражної методики експертиз зазначених спорів. Наводяться рекомендації з удосконалення нормативних документів щодо водовідведення, способів пробопідготовки та методик виконання вимірювань.
  • Ескіз
    Документ
    Теплостойкий наполнитель "Премикс" – содержание металлов
    (НТУ "ХПИ", 2010) Уберман, В. И.; Васюков, А. Е.; Полосухина, Л. А.; Карташов, В. В.; Касимов, А. М.; Александров, А. Н.; Васьковец, Людмила Антоновна
    Исследован состав и содержимое металлов в теплостойком наполнителе "Премикс" (ТНП), который ввезен из Венгрии в 1995-2005 гг. ТНП является сыпучей смесью мелкодисперсных твердых веществ, задекларированной как минеральные вещества для изготовления тормозных колодок. Определенно, что ТНП содержит Fe Cu, Zn, Mn, Cr, Pb, Ti (суммарно 53-337 г/кг). Содержимое Fe около 10% масс., содержимое Cr, Cu, Zn – на порядок меньший. Концентрации Fe, Cu и Cr близки к отмеченным в сопроводительных документах. Большинство металлов существуют в ТНП как части (опилки, стружки) сталей и цветных сплавов, отходы металлообработки. Пробы существенно неоднородные за количественным составом металлов (кроме Mn и Ti), имеют разные источники их технологического происхождения.
  • Ескіз
    Документ
    Экологические проблемы налогообложения сбросов загрязняющих веществ
    (НТУ "ХПИ", 2015) Уберман, В. И.; Васьковец, Людмила Антоновна
    Выявлены ошибки налогообложения сбросов загрязняющих веществ, входящих в структуру показателя минерализация воды, исследованы противоречия между требованиями экологической безопасности специального водопользования и налогового законодательства. Показано, что нормативы ПДК, использованные в Налоговом кодексе, являются неадекватными критериями для определения ставок экологического налога, а принцип налогообложения не учитывает хозяйственного содержания водопользования. Обнаружен эффект и установлены причины ошибочного двойного налогообложения компонентов минерализации возвратной воды. Оценены объемы ошибочного налогообложения для Украины в целом и для отдельных регионов.
  • Ескіз
    Документ
    Показатели арбитражного эффекта экологического контроля
    (НТУ "ХПИ", 2014) Уберман, В. И.; Васьковец, Людмила Антоновна
    Рассмотрена концепция и введено понятие арбитражного эффекта экологического надзора контроля, выполняемого органами Государственной экологической инспекции Украины. Предложены показатели претензионной деятельности инспекции, характеризующие такой эффект. Оценен эффект контроля по Украине в целом, для её регионов и по видам контролируемых природных объектов. В качестве одной из причин крайне низкого эффекта указаны недостатки методических документов, которыми руководствуется инспекция. Количественно обоснованы и определены приоритетные направления повышения эффекта развития методической базы контроля.
  • Ескіз
    Документ
    Теплостойкий наполнитель "Премикс" – экологическое воздействие и свойства
    (НТУ "ХПИ", 2012) Уберман, В. И.; Васюков, А. Е.; Полосухина, Л. А.; Карташев, В. В.; Касимов, А. М.; Александров, А. Н.; Васьковец, Людмила Антоновна
    Исследован "теплостойкий наполнитель "Премикс"" (ТНП), ввезенный из Венгрии в 1995–2005 гг. ТНП является сыпучей смесью мелкодисперсных твердых веществ, задекларированной как минеральные вещества для изготовления тормозных колодок. Изучен состав водной вытяжки ТНП, поступление которой может нарушить нормативы качества воды поверхностных водных объектов рыбохозяйственного и коммунально-бытового водопользования. Попадание ТНП в грунт создает риск отдаленных во времени локальных превышений ПДК химических веществ. Пылевая фракция ТНП содержит асбестоформы и может оказывать вредное воздействие на атмосферный воздух населенных пунктов. ТНП классифицируется европейским кодом EWC 16-03-03*.