Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Експериментальні дослідження температури алмазного шліфування важкооброблюваних матеріалів з твердим змащуванням
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Севидова, Олена Костянтинівна; Шелковий, Олександр Миколайович; Руднєв, Олександр Віталійович; Гуцаленко, Юрій Григорович
    Досліджено вплив твердого змащування на процеси алмазного шліфування (АШ) та алмазно-іскрового шліфування (АІШ) важкооброблюваних матеріалів – твердого сплаву ВК6, титанового сплаву ВТ22 і жароміцної нержавіючої сталі 10Х11Н23Т3МР. Описано умови виконаних експериментальних досліджень. Оцінку проведено за показниками параметра шорсткості поверхні Ra та постконтактної температури Тпк. Встановлено, що використання твердого змащувального матеріалу (ТЗМ) на основі стеаринової кислоти (65%) та дисульфіду молібдену (35%) зменшує в 1,4…2,1 рази постконтактну температуру і шорсткість в 1,3…1,6 рази при алмазному шліфуванні сплаву ВТ22 і сталі 10Х11Н23Т3МР. При АІШ характер впливу ТЗМ на Ra і Тпк не змінюється, але їх абсолютні значення збільшуються в 1,1…1,5 рази.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження експлуатаційної стійкості деревообробних ножів із сталі 65Г після зміцнення методом ТФО
    (НТУ "ХПІ", 2008) Волков, Олег Олексійович; Погрібний, Микола Андрійович; Гуцаленко, Юрій Григорович; Сизий, Юрій Анатолійович; Кулик, Г. Г.
    У даній статті описано результати дослідження експлуатаційної стійкості деревообробних ножів із сталі 65Г після зміцнення методом термофрикційної обробки. Показано мікроструктури ножів на ділянці поверхні, що зміцнюється, яка є прилеглою до кромки.