Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 11
  • Ескіз
    Документ
    Исследование метода определения точечных оценок температурных полей локальных объектов
    (НТУ "ХПИ", 2008) Давиденко, Александр Петрович; Славков, Виктор Николаевич
    Наведено результати досліджень температурних полів локальних об’єктів і представлені розподіли температур різних локальних об'єктів, отримані за допомогою ПЗЗ матриць. Описані математичні функції програмного пакету MathCAD для обробки температурних картин локальних об'єктів.
  • Ескіз
    Документ
    Кондуктометрический анализ водных растворов
    (НТУ "ХПИ", 2008) Давиденко, Александр Петрович; Репка, А. С.
    Розглянуті питання аналізу водяних розчинів за допомогою кондуктометричного методу вимірювання електропровідності з використанням індуктивної чарунки. Отримані залежності індуктивності від типу розчіну та його концентрації у широкому діапазоні частот.
  • Ескіз
    Документ
    Характеристика преобразования измерительного преобразователя уравновешивания
    (НТУ "ХПИ", 2008) Давиденко, Александр Петрович; Вольянская, Е. Н.
    У представленому вимірювальному перетворювачі використаний астатичний принцип урівноважування, що припускає наявність у контурі урівноважування інтегруючої ланки. Наведені характеристики досліджуваної схеми, вираз чутливості вимірювального перетворювача та графіки, що відображають результати досліджень
  • Ескіз
    Документ
    Сравнительный анализ силикатного стекла и поликарбоната в теплоизоляционном кожухе гелиоколлектора
    (НТУ "ХПИ", 2010) Давиденко, Александр Петрович; Лысенко, Владимир Валерьевич; Мараховский, Михаил Борисович; Острожинский, А. О.; Трохин, Михаил Викторович
    Найпоширенішим технічним рішенням, яке виконує перетворення сонячноі енергії в теплову, є геліоколлектор. В конструкції його основних видів, що представлені на ринку, використовуються такі матеріали, як силікатне скло та полікарбонат. На підставі інформації, яку надають виробники, проведено математичне моделювання процеса проходження сонячного випромінювання крізь ці матеріали та порівнювальний аналіз, що враховує характеристики спектру сонячного випромінювання в усьому діапазоні довжин хвиль. Результати моделювання наведені в статті.
  • Ескіз
    Документ
    Анализ факторов влияния при измерении высоких температур цифровым фотоаппаратом
    (НТУ "ХПИ", 2010) Давиденко, Александр Петрович; Славков, Виктор Николаевич
    Розглянуті питання застосування цифрового фотоапарата для дослідження температурних полів об'єктів. Виділені та описані основні фактори, що впливають на представлений спосіб дослідження за допомогою цифрового фотоапарата. Запропоновано способи зменшення впливу описаних факторів і показані перспективи подальших досліджень у даному напрямку.
  • Ескіз
    Документ
    Индукционный нагрев в задачах теплового неразрушающего контроля и при определении теплофизических свойств объектов
    (НТУ "ХПИ", 2011) Давиденко, Александр Петрович; Славков, Виктор Николаевич
    В статье рассматриваются вопросы возможности применения индукционного нагрева при тепловом неразрушающем контроле объектов, а также при определении их теплофизических свойств. Проведен анализ конструктивных решений индукционных нагревателей. Предложена конструкция индукционного нагревателя для решения заданий теплового неразрушающего контроля с помощью цифрового фотоаппарата.
  • Ескіз
    Документ
    Анализ неопределенности грузопоршневого манометра с газовой смазкой
    (НТУ "ХПИ", 2007) Фунтиков, А. А.; Давиденко, Александр Петрович
    Проведені дослідження і розрахунок невизначеності вагопоршньового манометру з газовим мастилом. Визначені основні чинники, що впливають на результат вимірювання і розрахунок оцінки невизначеності. Розглянута процедура оцінки стандартної і розширеної невизначеностей вагопоршньового манометру.
  • Ескіз
    Документ
    Возможность применения цифрового фотоаппарата в задачах световых измерений
    (НТУ "ХПИ", 2011) Давиденко, Александр Петрович; Купко, А. Д.; Славков, Виктор Николаевич
    Рассмотрены вопросы применения цифрового фотоаппарата для исследования ламп накаливания электрических светоизмерительных. Сделан анализ основных экспериментальных данных, полученных с помощью цифрового фотоаппарата. Выдвинута гипотеза о необоснованности требований нормативной документации в области светоизмерительных ламп накаливания.
  • Ескіз
    Документ
    Современные методы измерения твердости материалов
    (НТУ "ХПИ", 2012) Давиденко, Александр Петрович; Мощенок, В. И.; Сулим, Л. В.
    Рассмотрены основные методы измерения твёрдости и показана актуальность определения механических свойств материалов через твёрдость. Установлены основные преимущества и недостатки методов определения твёрдости. Проанализировано современное направление развития твердометрии.
  • Ескіз
    Документ
    Анализ методов диагностики и контроля параметров электрических сетей в системах локального энергоснабжения
    (НТУ "ХПИ", 2012) Давиденко, Александр Петрович; Кушнарева, Д. С.
    Рассмотренны вопросы получения математических моделей зависимостей погрешности измерительных трансформаторов тока от существенных факторов. Выполнен расчет математических моделей методом регрессионного анализа результатов экспериментов. Получены графические интерпретации зависимостей погрешности измерительного трансформатора тока от несинусоидальности напряжения в электрической сети и коэффициента мощности.