Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Виявлення сірки в нафтопродуктах методом поверхневого плазмонного резонансу
    (НТУ "ХПІ", 2017) Радов, Денис Георгійович; Маслов, Володимир Петрович; Дорожинський, Гліб Вячеславович; Дорожинська, Ганна Василівна
    Частка нафти в загальному споживанні енергоресурсів світу безперервно зростає. Сірчані з'єднання в паливних нафтопродуктах знижують їх хімічну стабільність, повноту згоряння і викликають корозію двигунів. Сполуки сірки при згорянні забруднюють атмосферу, виділяючи оксиди сірки. Вміст сірки у нафті становить від сотих часток відсотка до 5-14 %. Існуючі методи контролю вмісту сірки у нафтопродуктах рентгенофлюоресцентний та ультрафіолетової флюоресценції мають межу детектування 3 мг/кг та забезпечують відносну похибку вимірювання 10 %. Вперше експериментально показано можливість визначати методом поверхневого плазмонного резонансу у три рази точніше (відносна похибка 2,6 %) менші концентрації сірки у нафтопродуктах (0,19 мг/кг).
  • Ескіз
    Документ
    Виявлення отруйних домішок в етанолі методом поверхневого плазмонного резонансу
    (НТУ "ХПІ", 2017) Радов, Денис Георгійович; Маслов, Володимир Петрович; Дорожинський, Гліб Вячеславович
    Основною причиною смертності від алкоголю в Україні є присутність в ньому отруйних домішок таких як метанол. Існуючі методи контролю якості етанолу, як основної складової алкоголю, є коштовними та потребують спеціалізованого обладнання високої вартості, допоміжних реагентів та кваліфікованого персоналу. Альтернативним є метод на основі явища поверхневого плазмонного резонансу, котрий дозволяє визначати менші концентрації шкідливих домішок у етанолі (0,00202%об.) за регламентовані стандартом України (0,005%об.). Експериментально показано, що такі концентрації не детектуються методами кондуктометричним та ІЧ-спектрометрії. Результати досліджень можуть бути використані для вдосконалення існуючих та створення нових методик контролю домішок в етанолі.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження закономірностей очищення водопровідної води методом виморожування
    (НТУ "ХПІ", 2016) Безрук, Зоя Домініківна; Радов, Денис Георгійович; Маслов, Володимир Петрович; Дорожинський, Гліб Вячеславович; Дорожинська, Ганна Василівна; Конченко, Алла Вікторівна
    Експериментально виявлено, що ефективність очищення методом виморожування водопровідної води має "S" – подібний графік, який складається з трьох частин: 1 – початковий етап з малою ефективністю; 2 – з високою ефективністю; 3 – де графік поступово наближається до межі, обумовленої фізико-хімічною природою процесу очищення. Ця закономірність дозволяє визначити ефективність процесу в залежності від кількості циклів виморожування. Результати досліджень можуть бути використані для вдосконалення існуючих та створення нових методик контролю процесу очищення водопровідної води.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження процесу додаткового очищення питної води методом поверхневого плазмонного резонансу
    (НТУ "ХПІ", 2016) Радов, Денис Георгійович; Маслов, Володимир Петрович; Дорожинський, Гліб Вячеславович
    Вперше досліджено процес очищення вимороженої водопровідної води методом на основі поверхневого плазмонного резонансу. Оцінено ефективність кількаразового заморожування та введено коефіцієнт виморожуваності – критерій, що визначає сприятливість води певного типу до очищення від домішок виморожуванням. Запропоновано параметри для оцінки ефективності очищення води. Результати досліджень можуть бути використані для вдосконалення існуючих та створення нових методик контролю процесу очищення водопровідної води.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка основних похибок вимірювання показника заломлення аналіту приладом на основі явища поверхневого плазмонного резонансу
    (НТУ "ХПІ", 2015) Дорожинський, Гліб Вячеславович
    Встановлено, що основними джерелами похибок вимірювання показника заломлення приладом на основі поверхневого плазмонного резонансу є температурний режим його роботи, довжина хвилі лазеру та топологія поверхні чутливого елементу. Основними напрямками зменшення величин похибок вимірювання є збільшення довжини хвилі лазеру, зменшення шорсткості поверхні чутливого елементу та стабілізація температурних режимів роботи приладу. Результати досліджень можуть бути використані для вдосконалення існуючих та створення нових приладів на основі поверхневого плазмонного резонансу.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка впливу основних конструкторсько-технологічних чинників на чутливість приладу на основі явища поверхневого плазмонного резонансу
    (НТУ "ХПІ", 2015) Дорожинський, Гліб Вячеславович
    Розглядається залежність чутливості приладу на основі поверхневого плазмонного резонансу від шорсткості поверхні металевого шару його чутливого елементу та довжини хвилі збудження поверхневих плазмонів. Встановлено, що зменшення шорсткості поверхні металевого шару та збільшення довжини хвилі викликає підвищення чутливості при вимірюванні зміни інтенсивності відбитого світла та зменшення чутливості при вимірюванні зсуву мінімуму характеристики відбиття. Результати досліджень можуть бути використані для вдосконалення існуючих та створення нових приладів на основі поверхневого плазмонного резонансу.