Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    Видатний організатор інженерної освіти в Україні Віктор Львович Кирпичов
    (НТУ "ХПІ", 2009) Бєсов, Л. М.; Звонкова, Г. Л.
    Висвітлюється діяльність видатного вченого, педагога, організатора вищої технічної освіти в Україні, першого директора Харківського технологічного і першого ректора Київського політехнічного інститутів, батька російських інженерів Віктора Львовича Кирпичова.
  • Ескіз
    Документ
    Академія наук України як центр наукових досліджень. 1920-і роки
    (НТУ "ХПІ", 2011) Звонкова, Г. Л.
    Показано особливості формування структури і напрямів дослідницької роботи Академії наук України у 1920-і рр. як організаційного центру єдиної системи наукових установ УСРР.
  • Ескіз
    Документ
    Інститут біології південних морів імені О. О. Ковалевського НАН України: короткий історичний нарис (1963-1990 рр.)
    (НТУ "ХПІ", 2014) Звонкова, Г. Л.
    Висвітлено участь наукових співробітників академічної установи у вивченні характеристики морів і океанів в різних регіонах планети, практичне використання їх результатів. Показано тематику дослідження наслідків ядерної катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції в районах Чорного, Азовського і Середземного морів, річок Дунаю і Дніпра. Відсутність співпраці Інституту з органами місцевого самоврядування призвело до погіршення якості води багатьох річок і озер України.
  • Ескіз
    Документ
    Науковий лідер: історичний портрет
    (НТУ "ХПІ", 2011) Бєсов, Л. М.; Звонкова, Г. Л.
    У статті показано який вплив на тенденції розвитку тієї чи іншої галузі науки в окремі історичні епохи мають вчені, що працюють як дослідники-одинаки і у колективах, якими є наукові школи
  • Ескіз
    Документ
    В. И. Вернадский – историк и методолог науки
    (НТУ "ХПИ", 2014) Бесов, Л. М.; Звонкова, Г. Л.
    Раскрыто взгляд В. И. Вернадского на исторические исследования в области науки, их роль и значение в формировании научного мировоззрения. Показано как реализована идея ученого-мыслителя о создании в стране научно-исследовательских центров. Обосновано актуальность и необходимость создания в Харькове политехнического музея
  • Ескіз
    Документ
    Донецький науковий центр академії наук Української РСР: короткий історичний нарис
    (НТУ "ХПІ", 2012) Звонкова, Г. Л.
    Показано як формувалася структура і реалізувались результати окремих напрямів фундаментальних досліджень Донецького наукового центру АН Української РСР.
  • Ескіз
    Документ
    Інститут проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України: короткий історичний нарис (1972-1990 рр.)
    (НТУ "ХПІ", 2013) Звонкова, Г. Л.
    Показано здобутки вчених академічної установи в галузі теплофізики з часу її створення і до кінця 1980-х рр.
  • Ескіз
    Документ
    Харківський фізико-технічний інститут НАН України: короткий історичний нарис
    (НТУ "ХПІ", 2013) Звонкова, Г. Л.
    Показано в яких напрямах зосереджувалася діяльність декількох поколінь українських учених першої наукової установи по фізиці, що створили провідні наукові школи.