Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Харківський робочий будинок – перша пенітенціарна установа міста
    (НТУ "ХПІ", 2012) Кравченко, Р. І.
    Стаття присвячена історії створення першої спеціалізованої каральної установи у Харкові – робочого будинку, який виник у процесі реформування каральної системи Російської імперії наприкінці ХVІІІ ст. Проаналізовані законодавство, що регулювало діяльність закладу, структура підпорядкування, система охорони та внутрішнього управління діяльності робочого будинку.
  • Ескіз
    Документ
    Заворушення у Харківських в’язницях під час російської революції 1905-1907 рр.
    (НТУ "ХПІ", 2013) Кравченко, Р. І.
    Стаття присвячена вивченню маловідомих сторінок історії Слобожанщини: заворушенням арештантів у в’язницях Харківської губернії під час російської революції 1905–1907 рр. На тлі загострення соціально-політичної обстановки в державі, розглянуті конкретні обставини, причини та наслідки арештантських заворушень та спроб втеч.
  • Ескіз
    Документ
    Тюремна школа у Харкові (кінець XIX ст.)
    (НТУ "ХПІ", 2013) Кравченко, Р. І.
    Стаття присвячена вивченню процесу створення наприкінці ХІХ ст. недільної школи грамотності при Харківській губернській в’язниці. Проаналізовано обставини виникнення школи, форми занять з арештантами, розглянуто участь громадськості міста у функціонуванні школи.