Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Сучасні методи оцінювання конкурентоспроможності вітчизняних підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2016) Кузьменко, Леонід Володимирович
    Відмічена актуальність теми дослідження. Підкреслено, що існує ряд методів оцінювання конкурентоспроможності (КС) підприємств: матричні, графічні, індексні. Наголошено, що в процесі дослідження конкурентоспроможності підприємства доцільно використовувати системний підхід. Враховуючи різну природу факторів та характер їх впливу на підприємство, запропоновано для оцінювання конкурентоспроможності вітчизняних підприємств застосувати метод аналізу ієрархій (МАІ). Вказані джерела інформації, в яких представлено детальне теоретичне обґрунтування МАІ та приклади його застосування на практиці.
  • Ескіз
    Документ
    Системні методи дослідження ефективності діяльності підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2016) Кузьменко, Леонід Володимирович
    Аналізуються методи оцінювання ефективності роботи підприємства та його підрозділів, прогнозується подальший розвиток цих мето дів. Матричний метод розподілу витрат допоміжних та обслуговуючих підрозділів дозволяє оцінити відносну ефективність роботи кожного підрозділу, виявити "ефективні" та "неефективні" серед них незалежно від степені розгалуженості структури підприємства та складності переплетеної картини взаємних послуг. Показано можливості оцінювання фінансового стану підприємства та розрахунок рейтингу ряду підприємств однієї галузу на базі використання методу аналізу ієрархій. Описано сутність основних етапів цього процесу та представлені результати розрахунку сукупної оцінки фінансового стану та рейтингу 13-ти підприємств однієї галузі. Підкреслена особлива перспективність та можливості методу стратегічного управління ефективністю бізнес-процесів організації на основі прогнозної матриці розриву. Зроблено висновки про актуальність проблеми забезпечення ефективності діяльності підприємств та про важливість використання методів системного аналізу для дослідження цієї проблеми.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні підходи до оцінювання фінансового стану на прикладі групи підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2010) Кузьменко, Леонід Володимирович; Мороз, Ю. В.
    У роботі запропоновано методичні підходи до узагальнювальної оцінювання фінансового стану підприємства, що базується на поєднанні методу коефіцієнтів, розрахованих на основі даних фінансової звітності та методу аналізу ієрархій. При цьому використовуються експертні оцінки щодо показників ліквідності, фінансової стійкості, рентабельності та ділової активності підприємства. Такий підхід дозволяє також установити рейтинг при порівняні фінансового стану ряду підприємств однієї галузі.
  • Ескіз
    Документ
    Системний вибір напрямків інноваційного розвитку
    (НТУ "ХПІ", 2009) Кузьменко, Леонід Володимирович; Сергієнко, А. М.
    В роботі розглянуто використання методу аналізу ієрархій для вирішення проблем вибору, що виникають на стадії розробки інноваційноїпрограми.