Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Петрографические исследования контактнои зоны керамической наплавки с огнеупором при ремонте коксовых батарей
    (НТУ "ХПИ", 2006) Питак, Ярослав Николаевич; Приходько, Ю. Е.; Рыщенко, Александр Сергеевич; Горбатко, С. В.
    В роботі приведені петрографічні дослідження зони контакту вогнетриву і керамічної наплавки при гарячому нанесенні керамічної суміші. Показано, що контакт вогнетриву з наплавкою є чіткий. Основними фазами є мулліт, голчастої форми розміром до 20 мкм., зерна кварцу до 1 мм, скло фаза з N = 1,466-1,590, магнетит у виді дендритних виділень.
  • Ескіз
    Документ
    Формирование хромофорных фаз в стеклокристаллических покрытиях в зависимости от структуры стекломатрицы
    (НТУ "ХПИ", 2006) Лисачук, Георгий Викторович; Питак, Олег Ярославович; Трусова, Юлия Дмитриевна; Белостоцкая, Любовь Александровна; Питак, Ярослав Николаевич; Радкевич, Л. Н.
    На основі теоретичних розрахунків та експериментів показана можливість синтезу заданої хромофорної фази для отримання кольорових зносостійких склокристалічних покриттів. Досліджено вплив складу скломатриці на формування заданої фази та експлуатаційні характеристики поливних покриттів. Склади покриттів по кераміці на основі відходів каталізаторів апробовано в промислових умовах.
  • Ескіз
    Документ
    Исследование механизма износа периклазовых вкладышей шиберных плит при разливке стали
    (НТУ "ХПИ", 2007) Остапенко, И. А.; Лактионов, В. И.; Дроздов, Г. М.; Питак, Ярослав Николаевич
    Наведено результати досліджень фазового складу і структури периклазових вкладишів шиберних плит для безперервного розливу сталі. Надані рекомендації по підвищенню хімічної і термічної стійкості плит.
  • Ескіз
    Документ
    О геометро-топологической характеристике фаз системы CaO – MgO – FeO – SiO₂
    (НТУ "ХПИ", 2008) Остапенко, И. А.; Питак, Ярослав Николаевич; Питак, Олег Ярославович; Рыщенко, Александр Сергеевич
    В роботі наведені результати досліджень субсолідусної будови системи CaO – MgO – FeO – SiO₂. В системі встановлено 12 внутрішніх конод. Система розбивається на 33 елементарних тетраедра, для яких розраховані відносні об’єми та ступінь асиметрії. Наведена геометро-топологічна характеристика фаз системи.
  • Ескіз
    Документ
    Оптимизация составов масс муллитокорундовых стопорных трубок с использованием симплекс-решетчатого метода планирования эксперимента
    (НТУ "ХПИ", 2010) Рыщенко, Александр Сергеевич; Питак, Ярослав Николаевич; Остапенко, И. А.
    Представлены результаты оптимизации составов масс муллитокорундовых стопорных трубок в виде уравнения регрессии, где значимым фактором является открытая пористость. Установлена зависимость открытой пористости от соотношения компонентов, которые вводятся в массу.
  • Ескіз
    Документ
    Безобжиговые муллитокорундовые огнеупоры на фосфатных связках
    (НТУ "ХПИ", 2014) Харыбина, Юлия Вячеславовна; Питак, Ярослав Николаевич; Питак, Олег Ярославович
    Рассмотрены вопросы разработки безобжиговых огнеупоров на фосфатных связках для стекловаренных печей. Показаны перспективы расширения разработки безобжиговых муллитокорундовых огнеупоров для получения конкурентоспособных огнеупорных материалов. Обобщение литературных данных позволило установить, что перспективной для получения огнеупорных материалов с повышенными эксплуатационными свойствами являются композиции на основе системы Al2O3 - SiO2 - CaO - Р2O5.