Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 16
  • Ескіз
    Документ
    Термодинамическая оценка совмещенного процесса хемосорбции оксидов азота и экстракции металлов из отработанных катализаторов
    (НТУ "ХПИ", 2006) Суворин, А. В.; Доценко, А. Д.; Суворина, М. В.; Савенков, Анатолий Сергеевич
    Проведений термодинамічний аналіз реакцій, які лежать в основі суміщеного процесу хемосорбції оксидів нітрогену викидних газів та екстракції металів з відпрацьованих каталізаторів. Показано, що термодинамічна вірогідність розглянутих типових реакцій зменшується при збільшенні ступеню окиснення нітрогену. В умовах, близьких до нормальних, термодинамічні обмеження розглянутих реакцій відсутні.
  • Ескіз
    Документ
    Разработка каталитического способа снижения оксидов азота в двигателях внутреннего сгорания
    (НТУ "ХПИ", 2006) Савенков, Анатолий Сергеевич; Минак, А. Ф.; Ратушная, Л. Н.; Яковишин, В. А.
    У статті розглядається дуже важливе екологічне питання сучасності - зниження забруднення атмосферного повітря токсичними газоподібними з'єднаннями відпрацьованих газів двигунів внутрішнього згоряння. Вивчено механізм утворення токсичних компонентів. Представлено результати дослідження каталітичного методу горіння палива безпосередньо в двигунах внутрішнього згоряння.
  • Ескіз
    Документ
    Проблемы современной переработки фосфатного сырья в минеральные удобрения
    (НТУ "ХПИ", 2006) Белогур, И. С.; Савенков, Анатолий Сергеевич; Ушакова, Нина Михайловна; Рыщенко, Игорь Михайлович; Ратушная, Л. Н.
    Мінеральні добрива – одні з найбільш діючих засобів підвищення врожайності сільськогосподарських культур і впливу на їхню якість. Якщо найближчим часом не буде приділена особлива увага виробництву і реалізації фосфоровмістних добрив, врожайність сільськогосподарських культур катастрофічно зменшиться.
  • Ескіз
    Документ
    Каталитическое горение углеводородного топлива. Перспективы использования
    (НТУ "ХПИ", 2007) Савенков, Анатолий Сергеевич; Яковишин, В. А.
    У статті розглянуто сучасний стан речей у галузі практичного застосування каталітичного згоряння. Наведено переваги та недоліки технології. Надано перелік каталізаторів процесу. Проведено аналіз перспектив застосування каталітичного згоряння в різноманітних галузях промисловості. Дано рекомендації щодо напряму подальших досліджень у цій сфері.
  • Ескіз
    Документ
    Технология переработки фосфоритов Украины
    (НТУ "ХПИ", 2007) Белогур, И. С.; Рыщенко, Игорь Михайлович; Савенков, Анатолий Сергеевич; Вецнер, Ю. И.
    Донецька область має достатні ресурси корисних копалин для виробництва мінеральних добрив. Затверджені запаси фосфоритів в кількості 0,7млн т при перерахунку на Р₂О₅. Прогнозні ресурси фосфоритів – понад 6 млн. т руди, калійної солі - 2094,3 млн. т. Під час збагачення фосруди можливо отримання понад 1 млн т концентрату - нетрадиційного калійного добрива.
  • Ескіз
    Документ
    Иcследование кинетики разложения Ново-Амвросиевского концентрата азотной кислотой
    (НТУ "ХПИ", 2007) Белогур, И. С.; Савенков, Анатолий Сергеевич; Рыщенко, Игорь Михайлович
    Дослідження особливостей розкладання фосфоритів у технологічних процесах одержання комплексних добрив здобуває найбільшого значення у зв'язку з переходом промисловості на використання низькосортних фосфатних руд. Розглянемо метод розрахунку кінетики Ново-Амвросиєвського концентрату.
  • Ескіз
    Документ
    Расчет физико-химических свойств системы азотная кислота – ортофосфорная кислота – нитрат кальция – гидроксид аммония
    (НТУ "ХПИ", 2008) Рыщенко, Игорь Михайлович; Асеев, Г. Г.; Савенков, Анатолий Сергеевич; Вецнер, Ю. И.
    Виходячи з розробленої теорії міжіонних взаємодій в стаціонарних і нестаціонарних процесах в концентрованих розчинах електролітів, розглянуті теоретичні і кореляційні рівняння розрахунку щільності, теплопровідності, динамічного коефіцієнта в'язкості, теплоємності, тиску пари над розчином, активності води і поверхневого натягнення багатокомпонентної системи азотна кислота – ортофосфорная кислота – нітрат кальцію – гидроксид амонію.
  • Ескіз
    Документ
    Кинетика процесса окисления аммиака на оксидных катализаторах
    (НТУ "ХПИ", 2008) Близнюк, Ольга Николаевна; Савенков, Анатолий Сергеевич; Яковишин, В. А.; Ушакова, Нина Михайловна
    Досліджені можливості зменшення кількості монооксиду нітрогену N₂O, який утворюється як побічний продукт при високотемпературній оксидації аміаку у виробництві нітратної кислоти. На основі кінетичної моделі для платинового каталізатора розроблена кінетична модель оксидації аміаку на оксидних каталізаторах з урахуванням утворення N₂O, H₂O, N₂ та фізико-химічних властивостей аміачно-повітряної суміші та нітрозного газу. Розроблену модель та програму можна рекомендувати для розрахунків реактора оксидації аміаку з використанням оксидних каталізаторів.
  • Ескіз
    Документ
    Термическое разложение кристаллогидратов нитратов меди и хрома в технологии катализаторов окисления углеводородов
    (НТУ "ХПИ", 2009) Яковишин, В. А.; Савенков, Анатолий Сергеевич
    В статті встановлені основні стадії розкладання суміші кристалогідратів нітратів міді та хрому в інтервалі температур 0 – 1000 °С. Виявлено, що розкладання солей супроводжується утворенням проміжних продуктів – гідроксісолей міді та хрому та хромату міді. Кінцевим продуктом є хроміт міді.
  • Ескіз
    Документ
    Исследование влияния реакционной среды окисления аммиака на формирование активной структуры цирконийсодержащих катализаторов
    (НТУ "ХПИ", 2009) Близнюк, Ольга Николаевна; Савенков, Анатолий Сергеевич
    Досліджена кінетика реакції окиснення аміаку та механізм адсорбції реагентів на поверхні оксидних цирконій-залізних каталізаторів із різним вмістом оксиду цирконію. Запропоновано оптимальний склад каталізатору.