Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Особливості формування структури і технологія санітарної будівельної кераміки
    (НТУ "ХПІ", 2006) Сальник, В. Г.; Свідерський, В. А.; Черняк, Л. П.
    Наведено результати аналітичних досліджень особливостей формування коагуляційної, конденсаційної та кристалізаційної структур в технологічному процесі виготовлення виробів санітарної кераміки. Відзначено стадійність утворення коагуляційної структури при підготовці шлікерних керамічних мас та формуванні напівфабрикату виробів шляхом литва в пористих формах.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення ступеня контакту між плівкоутворювачем і наповнювачем в композиційних покриттях методом хроматографії
    (НТУ "ХПІ", 2008) Свідерський, В. А.; Миронюк, О. В.
    Стаття присвячена використанню методу рідинної хроматографії в лакофарбовій технології для встановлення ступеня контакту між наповнювачем і плівкоутворюючим полімером. Наведені приклади використання методу для широко вживаних атмосферостійких полімерів – стирол-акрилового та кремнійорганічного на карбонатному наповнювачі. Зроблені висновки щодо точності методу, а також можливості його застосування для визначення такого параметру композиційного лакофарбового матеріалу, як критична об’ємна концентрація наповнювача.
  • Ескіз
    Документ
    Вдосконалення складу шлікерних мас для виготовлення санітарної кераміки
    (НТУ "ХПІ", 2008) Сальник, В. Г.; Свідерський, В. А.; Черняк, Л. П.
    Наведено результати досліджень властивостей поверхні і гідрофільності глинистих компонентів мас для виготовлення санітарної кераміки і показано необхідність урахування цих параметрів як факторів впливу на процеси коагуляційного структуроутворення і технології литва виробів.
  • Ескіз
    Документ
    Властивості поверхні та дисперсність сировинних матеріалів як фактори впливу на структуроутворення та технологічні параметри глинистих систем
    (НТУ "ХПІ", 2010) Сальник, В. Г.; Свідерський, В. А.; Черняк, Л. П.
    Наведено результати досліджень глинистих суспензій різного хіміко-мінералогічного складу та визначено ступінь впливу властивостей поверхні та дисперсності компонентів на структурно-механічні, реологічні та литтєві характеристики.
  • Ескіз
    Документ
    Ефективні та низькоенергоємні композиції на основі неорганічних в'яжучіх
    (НТУ "ХПІ", 2011) Дашкова, Т. С.; Глуховський, В. В.; Глуховський, І. В.; Свідерський, В. А.
    Представлено результати науково-дослідних робіт з реалізації низькоенергоємної технологій виробництва ніздрюватих бетонів, що твердіють у нормальних умовах. Фізико-механічні та теплофізичні характеристики бетонів, що виготовляються за розробленною технологією, відповідають вимогам чинних нормативних документів, при цьому ніздрюваті бетони характеризуються збільшення міцності в часі на відміну від ніздрюватих бетонів автоклавного твердіння та пінобетонів.
  • Ескіз
    Документ
    Портландцементний клінкер з різновидами каоліну
    (НТУ "ХПІ", 2014) Дорогань, Н. О.; Свідерський, В. А.; Черняк, Л. П.
    Наведено дані про залежність характеристик портландцементного клінкеру від різновиду каоліну у складі сировинної суміші. Показано можливість оптимізації складу сировинної суміші і аналізу залежності фазового складу клінкеру при застосуванні нової комп'ютерної програми. Інтенсифікація утворення С3S і С2S у клінкері при застосуванні незбагаченого лужного каоліну пов'язується як із відносно більшою концентрацією кальциту і кварцу у сировинній суміші, так і з кристалізацією у присутності більш розвиненої за рахунок польового шпату рідкої фази.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості хімічного складу та структури вітчизняних і закордонних карбонатних наповнювачів
    (НТУ "ХПІ", 2012) Караваєв, Т. А.; Свідерський, В. А.
    В статті наведено результати досліджень хімічного складу та структури тонкодисперсної осадової крейди найбільших українських родовищ, хімічно осадженої крейди і закордонних кальцитів метаморфічного походження турецького виробництва як карбонатних наповнювачів композиційних матеріалів. Проведено порівняльний аналіз хімічного складу за даними рентгенофлуоресцентного методу та інфрачервоної спектроскопії. Встановлено особливості складу та структури карбонатних наповнювачів за основними хімічними елементами, функціональними групами та зв’язками в молекулах.
  • Ескіз
    Документ
    Регулювання коагуляційної структури шламу білого цемету
    (НТУ "ХПІ", 2012) Дорогань, Н. О.; Свідерський, В. А.; Черняк, Л. П.
    Наведено результати досліджень коагуляційної структури цементних шламів, що відрізняються за хіміко-мінералогічним складом і добавками мінералізаторів. Показано особливості впливу різновидів мінералізаторів на структурно-механічні та реологічні показники властивостей шламу для виготовлення білого цементу.
  • Ескіз
    Документ
    Залежність експлуатаційних характеристик виробів на основі неорганічних в'яжучих від параметрів пресування
    (НТУ "ХПІ", 2012) Дашкова, Т. С.; Глуховський, В. В.; Глуховський, І. В.; Свідерський, В. А.
    Представлені результати досліджень залежності параметрів пресування на основні експлуатаційні характеристики виробів на основі в'яжучих контактно-конденсаційного твердіння.