Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    Можливості розвинення поверхні плетених електродів
    (НТУ "ХПІ", 2007) Першин, Микола Олександрович; Трубнікова, Лариса Валентинівна; Майзеліс, Антоніна Олександрівна
    Наведено оцінку можливості розвинення поверхні плетених електродів. Отримано залежності коефіцієнта розвинення поверхні від кроку схеми плетення і кількості напівторів при використанні дротів різного діаметру. Показано, що поверхня плетеного електроду може бути розвинена в 3-4,5 рази відносно до площі поверхні плоского електроду.
  • Ескіз
    Документ
    Кінетика сумісного виділення цинку і нікелю з розбавлених електролітів
    (НТУ "ХПІ", 2008) Ілляшенко, Ю. В.; Трубнікова, Лариса Валентинівна; Артеменко, Валентина Мефодіївна
    Досліджені закономірності виділення цінку, нікелю і цинк-нікелевого сплаву з розведених електролітів, що містять в якості лігандів амінокислоту та аміак. Найкращі технологічні параметри та якість покрить отримані при спільному вмісті у розчині обох лігандів. Запропонований електроліт характеризується високою стабільністю, є технологічним та екологічно безпечним.
  • Ескіз
    Документ
    Анодна поведінка олова в пірофосфатних розчинах
    (НТУ "ХПІ", 2009) Трубнікова, Лариса Валентинівна; Артеменко, Валентина Мефодіївна; Полевик, І. М.
    У доповіді представлені результати дослідження анодної поведінки олова в пірофосфатних розчинах в діапазоні концентрацій 0,1-1,0 моль/дм³ та рН 4,5-12,5. Виявлено, що густина струму активного розчинення олова найбільша у пірофосфатних розчинах при рН 7,5-8,5 і концентрації К₄Р₂О₇ 1,0 моль/дм³. В лужних розчинах в діапазоні потенціалів (-0,2)-1,2 В олово перебуває в пасивному стані завдяки формуванню оксидної плівки.
  • Ескіз
    Документ
    Окиснення фенолу на Pt і SnO₂ – SbxOy анодах
    (НТУ "ХПІ", 2010) Трубнікова, Лариса Валентинівна; Артеменко, Валентина Мефодіївна; Майзеліс, Антоніна Олександрівна; Полевик, І. М.
    Представлені результати дослідження анодного окиснення фенолу на Pt й SnО₂ – SbxOy електродах. Виявлено збільшення перенапруги виділення кисню на 250 мВ на діоксидноолов’яних електродах у порівнянні з платиновими. Показано, що окиснення фенолу відбувається за різним механізмом на платиновому й допованих діоксидолов’яних електродах.
  • Ескіз
    Документ
    Електроосадження функціональних покрить сплавом олово-сурма з комплексних електролітів
    (НТУ "ХПІ", 2010) Полевик, І. М.; Трубнікова, Лариса Валентинівна; Артеменко, Валентина Мефодіївна; Майзеліс, Антоніна Олександрівна
    Представлені результати дослідження умов співосадження олова і сурми в комплексних електролітах на основі пірофосфатних і тартратних комплексів металів. Встановлено, що виділення олова в сплав відбувається зі значною деполяризацією. З’ясовано можливість отримання сплаву олово-сурма на різних основах – олові, залізі, міді, титані. Доведено, що покриття сплавом, отримані із досліджуваного електроліту, мають міцне зціплення з даними основами.
  • Ескіз
    Документ
    Розчинення мідних і нікелевих анодів у пірофосфатно-аміачних електролітах
    (НТУ "ХПИ", 2010) Майзеліс, Антоніна Олександрівна; Байрачний, Борис Іванович; Трубнікова, Лариса Валентинівна
    Представлені результати дослідження кінетичних закономірностей анодних процесів при розчиненні нікелю й міді зі змішаних пірофосфатно-аміачних розчинів. Встановлено, що необхідне для постачання іонів нікелю в електроліт розчинення нікелевого аноду відбувається в присутності іонів хлору. Однак їх концентрація має бути обмежена із-за прискорення розчинення мідного аноду у вигляді небажаних сполук Сu (I).
  • Ескіз
    Документ
    Анодне розчинення тонких плівок сплаву Zn-Ni в амінойно-гліцинатному розчині
    (НТУ "ХПІ", 2011) Трубнікова, Лариса Валентинівна; Артеменко, Валентина Мефодіївна; Кулик, А. В.; Майзеліс, Антоніна Олександрівна
    Представлені результати дослідження фазового складу тонких плівок сплаву цинк-нікель, що осаджені в амонійно-пірофосфатному електроліті. Методом анодної вольтамперометрії встановлено, що вміст в покритті фази, збагаченої цинком, зменшується при зниженні рН електроліту і збільшенні катодної поляризації вище значень потенціалів, що відповідають початку області граничного струму.
  • Ескіз
    Документ
    Корозійна стійкість покриттів сплавом цинк-нікель, осаджених з амонійно-гліценатного електроліту
    (НТУ "ХПІ", 2012) Трубнікова, Лариса Валентинівна; Артеменко, Валентина Мефодіївна; Кулик, А. В.; Майзеліс, Антоніна Олександрівна
    Представлені результати дослідження корозійної стійкості покриттів сплавом Zn-Ni, отриманих з амонійно-гліцинатного електроліту. Більш від’ємні за потенціал заліза стаціонарні потенціали свіжоосаджених покриттів сплавом цинк-нікель у розчині хлориду натрію свідчить про анодний захист сталевих деталей від корозії, а пасивування поверхні сплаву при зберіганні сприяє підвищенню його корозійної стійкості.