Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    К вопросу об оценке противокоррозионной эффективности ингибиторов атмосферной коррозии
    (НТУ "ХПИ", 2008) Чигиринец, Е. Э.; Гальченко, Г. Ю.; Мирянова, О. А.
    Розробка, дослідження захисних антикорозійних властивостей і визначення механізму дії інгібіторів атмосферної корозії, призначених для захисту металу з тонкими шарами іржі, потребує проведення натурних та прискорених корозійних випробувань. Оскільки у більшості випадків цей процес довготривалий, то для швидкого визначення антикорозійної ефективності інгібіторів корозії розроблена методика їх прискорених випробувань. Методика полягає у визначенні захисних властивостей інгібітору шляхом зняття поляризаційних кривих у нейтральному середовищі на металі з продуктами атмосферної корозії та захисною плівкою.
  • Ескіз
    Документ
    Оптимизация противокоррозионного состава для защиты стальной поверхности с тонкими слоями ржавчины
    (НТУ "ХПИ", 2009) Чигиринец, Е. Э.; Гальченко, Г. Ю.; Мирянова, О. А.
    В статті методом симплекс-гратчастого планування розроблена математична модель протикорозійної композиції з керованими властивостями для тимчасового захисту прокородованої металевої поверхні. Зроблені висновки щодо вибору її оптимального складу.
  • Ескіз
    Документ
    Электрохимические исследования защитных свойств фосфатсодержащих покрытий
    (НТУ "ХПИ", 2009) Власова, Е. В.; Чигиринец, Е. Э.; Крылова, Ю. А.
    В результаті проведених досліджень встановлено, що серед покриттів, що містять фосфати, покриття, отримане на сталі 08 кп з 12 % водного розчину (рН = 12) натрій триполіфосфату, забезпечує максимальний зсув електродного потенціалу сталі в 0,1 н Na₂SO₄ в позитивний бік, та характеризується найбільшою питомою масою та мінімальною пористістю. Натурними випробуваннями в умовах атмосферної корозії підтверджена його захисна здaтність на термін до 20 діб.
  • Ескіз
    Документ
    Влияние режима электролиза и функциональных добавок в электролит на свойства и морфологию поверхности частиц медных электролитических порошков
    (НТУ "ХПИ", 2009) Чигиринец, Е. Э.; Рослик, И. Г.; Внуков, А. А.
    У роботі вивчений вплив щільності струму, циркуляції електроліту, а також функціональних добавок в електроліт для одержання мідного електролітичного порошку на вихід по струму й насипній щільності мідного порошку. Із застосуванням методу повного факторного експерименту встановлено, що найбільш значимим фактором серед параметрів електролізу є швидкість циркуляції електроліту. Функціональною добавкою, що робить найбільший вплив на досліджувані параметри є бензотриазол (БТА).
  • Ескіз
    Документ
    Оптимизация режима электролиза и состава электролита с целью получения медных порошков с повышенным содержанием в них нанофракций
    (НТУ "ХПИ", 2010) Кабацкая, В. В.; Внуков, А. А.; Чигиринец, Е. Э.; Рослик, И. Г.
    У роботі розглянута можливість отримання мідного електролітичного порошку з розміром часток менше 10 мкм, з високим вмістом в нім часток нанорозмірів. З цією метою досліджений вплив концентрації основних компонентів сірчанокислого електроліту і функціональних добавок на розмір і морфологію часток мідного електролітичного порошку. Як функціональні добавки, що забезпечують підвищення дисперсності порошку у електроліт вводили желатин і поліетіленгліколь.
  • Ескіз
    Документ
    Способ оценки электрохимических факторов в развитии процесса локальной коррозии в порах катодных покрытий
    (НТУ "ХПИ", 2010) Чигиринец, Е. Э.; Чебан, Т. В.; Ляпина, Е. В.
    Определено влияние коррозионно-электрохимических факторов на процесс развития трещин коррозии под напряжением. На основании экспериментальных исследований была предложена модель работы гальванических элементов, обуславливающих развитие трещин в напряженно деформированном металле. Используя общие положения теории коррозии под напряжением, нами были экспериментально изучены и теоретически обоснованы общие подходы по анализу электрохимического фактора в общей схеме развития коррозионных процессов в порах катодных вакуумных покрытий на стали.
  • Ескіз
    Документ
    Оптимизация состава электролита для получения медных порошков
    (НТУ "ХПИ", 2011) Внуков, А. А.; Чигиринец, Е. Э.; Рослик, И. Г.; Кабацкая, В. В.
    В работе рассмотрена возможность получения медного электролитического порошка с размером частиц менее 20 мкм, обладающего коррозионной стабильностью и текучестью. С этой целью исследовано влияние концентрации основных компонентов сернокислого электролита и функциональных добавок на размер и морфологию частиц медного электролитического порошка. В качестве функциональных добавок, обеспечивающих высокую коррозионную стабильность порошка, в электролит вводили бензотриазол и бензойную кислоту.