Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Інноваційна форма грошей в міжнародній економіці
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Гололобова, Олеся Миколаївна; Чмельова, Ольга Сергіївна
    Останнім часом в Україні спостерігається системна втрата впевненості громадян у фінансовій системі. У зв'язку з численними кризами сучасної фінансової системи виникає необхідність пошуку альтернативних методів побудови світової фінансової системи. У 2009 році було з’явилась система платежів за допомогою криптовалют, яка не потребувала участі третьої сторони. Запропонована система прямих платежів мала технологічні переваги перед стандартними валютами. Криптовалюта є інновацією в наш час. Однак, наразі існує багато невирішених питань з методологічних, методичних та правових питань у цій сфері. Як швидко ця валюта пошириться по світу? Чи може вона стати альтернативною формою грошей в сучасній економіці? Саме ці питання зумовлюють актуальність роботи. Запропонований новий методичний підхід щодо прогнозування розвитку криптовалют у економіці, який ґрунтується на аналізі та практиці розвитку криптовалюти та полягає у використанні рівняння обміну Фішеру для впровадження криптовалюти Bitcoin у сучасну економіку в якості грошей, довів, що думка про дефляційну природу Bitcoin, що не дає стати їм новітньою формою грошей, може бути помилковою. Зроблено висновок, що криптовалюта мають майбутнє і можуть змінити не тільки фінансовий, але і весь світ в кращу сторону. Також можливо, вона, завдяки інноваційним технологіям, стане сполучною ланкою між валютами всіх країн і буде таким собі диригентом, що призводить до гармонії і рівноваги грошовий світ всієї планети.
  • Ескіз
    Документ
    Основні теоретичні підходи дослідження лідерства. Лідерство в сфері менеджменту
    (НТУ "ХПІ", 2018) Чмельова, Ольга Сергіївна; Єфремова, Яна Олександрівна
    У статті розглянуто основні теоретичні підходи дослідження та класифікації лідерства. Теоретико-методологічною основою дослідження, результати якого наведені в даній статті, виступали праці вітчизняних і зарубіжних вчених, присвячених питанням розкриття сутності, класифікації, потенціалу лідерства. Лідерство у сфері менеджменту та веденні бізнесу має певні особливості в порівнянні з класичними підходами. Керівник не може покладатися на одні й ті ж самі лідерські вміння своїх менеджерів, якщо хоче, щоб його організація розвивалася, тому що вони змінюються. З цією метою, розкриваючи сутність поняття "лідер", основні теоретичні підходи визначення поняття "лідерство", класичні теоретичні підходи типології лідерства, автори, на запит багатьох бізнесменів м. Харкова, рекомендують конкретизувати лідерство у сфері менеджменту з метою подальшого дослідження, а саме – пізнання та виявлення лідерського потенціалу менеджерів, можливостей його оцінки, розвитку, забезпечуючи потреби сучасного бізнесу. Зроблено висновок, щодо актуальності та необхідності дослідження лідерського потенціалу саме менеджерів в сфері бізнесу з метою його оцінки, розвитку для додаткового включення в забезпечення ефективності управління сучасним підприємством та розвитку успішного бізнесу.
  • Ескіз
    Документ
    Агропромислова інтеграція як концептуальний напрям розвитку аграрних підприємств в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2014) Чмельова, Ольга Сергіївна; Дергачова, А. К.
    У статті розглянуто основні проблеми розвитку аграрних підприємств в Україні, досліджено сутність агропромислової інтеграції, розглянуто види агропромислової інтеграції, наведено вагомі доводи щодо перспективності розвитку агропромислової інтеграції в Україні, визначено агропромислову інтеграцію як концептуальний напрям розвитку аграрних підприємства в Україні в контексті глобалізації, сучасних умов ведення бізнесу та кращих європейських практик.
  • Ескіз
    Документ
    Організація діловодства в ситемі публічного адміністрування
    (НТУ "ХПІ", 2012) Чмельова, Ольга Сергіївна; Мірошниченко, Н. О.
    В роботі розглянуто основні засади та принципи організації діловодства в системі публічного адміністрування, визначено класи управлінської документації та склад уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації, надано сучасні реквізити організаційно-розпорядчої документації.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження проблем формування та реалізації концепції електронного урядування в Україні та стратегічні напрями їх вирішення
    (НТУ "ХПІ", 2014) Чмельова, Ольга Сергіївна; Золотар, Н. Ю.
    У статті проведено дослідження формування та реалізації концепції електронного урядування в Україні, визначено стан та актуальні проблеми формування та реалізації концепції електронного урядування в Україні, запропоновано стратегічні напрями їх вирішення.
  • Ескіз
    Документ
    Концептуальна основа розвитку інноваційного потенціалу підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2013) Чмельова, Ольга Сергіївна; Татарчук, О. Ю.
    У статті розглянуто теоретичні підходи трактування інноваційного потенціалу, надано структуру інноваційного потенціалу, розкрито основні теоретичні аспекти формування та розвитку інноваційного потенціалу підприємства, доведено взаємозв’язок трудового потенціалу з можливостями інноваційного потенціалу підприємства.