Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 1 з 1
  • Ескіз
    Документ
    Проникнення плоскої електромагнітної хвилі у рухоме феромагнітне середовище
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Байда, Євген Іванович; Пантелят, Михайло Гаррійович
    У статті розглянуто математичну модель проникнення електромагнітного поля в феромагнітне провідне середовище, що рухається. Показано, що глибина проникнення плоского електромагнітного поля залежить як від швидкості руху, так і напрямку руху середовища. Рух середовища "назустріч" полю зменшує глибину його проникнення в матеріал, що еквівалентно збільшенню частоти поля. При певних швидкостях руху середовища у напрямку поля глибина проникнення збільшується настільки, що середовище стає прозорим і затухання поля відсутнє. Показано, що вібрація тонкої феромагнітної пластини в електромагнітному полі навіть у разі лінійного середовища призводить до нелінійних коливань поля у речовині. Нелінійне середовища впливає на величину затухання поля, але характер поля істотно не змінюється. Показано, що вібрація тонкої феромагнітної пластини збільшує глибину проникнення поля, порівняно з випадком нерухомого середовища.