Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Композиційні матеріали на основі гідроксилапатиту і ZrO₂, призначені для використання в напружених частинах скелету
    (НТУ "ХПІ", 2017) Кривільова, Світлана Павлівна
    У статті розглянута можливость отримання композиційних матеріалів біомедичного призначення на основi гідроксилапатиту, які для підвищення тріщиностійкості і міцності армовані нанокристалічними частками ZrO₂, частково стабілізованого 3 мол. % Y₂О₃ або MgO. Визначені оптимальні співвідношення вихідних компонентів і режими термообробки композиційних матеріалів, які мають в 2 – 3 рази більш високий рівень тріщіностійкості у порівнянні з тріщиностійкістю неармованих матричних матеріалів. Визначено, що композиційні матеріали, які можуть бути отримані термообробкою (при 1150 – 1300 °С) сумішей попередньо синтезованого нанодисперсного Са₁₀(PO₄)₆(OH)₂ і нанокристалічного ZrO₂ тетрагональної модифікації, характеризуються біологічною сумісністю з кісткової тканиною (за рахунок вмісту Са₁₀(PO₄)₆(OH)₂) і інертністю по відношенню до рідинних середовищ організму (за рахунок вмісту ZrO₂).
  • Ескіз
    Документ
    Апатитові покривні склоемалеві покриття архітектурно-будівельного призначення
    (НТУ "ХПІ", 2011) Саввова, Оксана Вікторівна; Бабіч, Олена Вікторівна; Пантус, Д. Є.; Шадріна, Галина Миколаївна
    В статті розглянуто особливості синтезу модельних стекол в системі R₂О–CaO–R₂O₃–P₂O₅–TiO₂–SiO₂–Na₃AlF₆, як основи для одержання апатитових склопокриттів архітектурно-будівельного призначення. Досліджено вплив кристалізаційної здатності модельних стекол на техніко-експлуатаційні та естетико-декоративні характеристики апатитових покривних склопокриттів на їх основі.