Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 11
  • Ескіз
    Документ
    Проектування прогнозуємих структур перерізів виливка блок-картера циліндрів
    (НТУ "ХПІ", 2018) Акімов, Олег Вікторович; Пєнзєв, Павло Сергійович; Салтиков, Леонід Олександрович; Горощенко, Олександр Миколайович
    У статті досліджено гідродинамічні процеси заливки та кристалізації виливки блок-картера циліндрів, з використанням інженерного моделювання, на прикладі автомобільного дизеля 4ДТНА1. Наведено результати комп'ютерного моделювання процесу заповнення форми і кристалізації сплаву для вдосконаленої технології лиття, результати комп'ютерного моделювання можуть бути використані для вдосконалення процесу заливки, та зменшення кількості дефектів.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження хімічної стійкості силікофосфатних склоемалевих покриттів архітектурно-будівельного призначення
    (НТУ "ХПІ", 2009) Саввова, Оксана Вікторівна; Брагіна, Людмила Лазарівна; Шалигіна, Оксана Володимирівна; Пантус, Д. Є.; Бабіч, Олена Вікторівна
    В статті досліджено хімічну стійкість силікофосфатних склоемалевих покриттів в системі R₂O–RO–RO₂–R₂O₃–P₂O₅–SiO₂. Встановлено, що необхідною для склопокриттів архітектурно-будівельного призначення водостійкістю при втраті маси зразку 8 г/м², та кислотостійкістю класу А характеризується покриття з вмістом 8 мол. % TiO₂ та 8 мол. % СаО.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження впливу нітриду бору на властивості кварцової кераміки
    (НТУ "ХПІ", 2016) Карасик, Олена Віталіївна; Голеус, Віктор Іванович; Карасик, Олексій Олегович
    Експериментально встановлено вплив добавок нітриду бору в кількості 2-16 мас. % на властивості кварцової кераміки. За допомогою рентгенофазового аналізу визначена сповільнююча дія нітриду бору щодо кристалізації кристобаліту в процесі термообробки кварцової кераміки.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка складових склоемалевих покриттів для безґрунтового емалювання
    (НТУ "ХПІ", 2015) Шалигіна, Оксана Володимирівна; Воронов, Геннадій Костянтинович; Одинцова, Олександра Павлівна
    Пропонуються методи одержання одношарових склоемалевих покриттів з матовою поверхнею. Розглянуті сучасні тенденції розвитку емалювальної галузі та існуючі енергоресурсозберігаючі технології. Описані особливості та шляхи отримання матових склоемалевих покриттів для безгрунтового емалюванння. Наведена класифікація ступенів блиску покриттів.
  • Ескіз
    Документ
    Нові перспективи в технології видалення воскоподібних речовин із соняшникової олії
    (НТУ "ХПІ", 2015) Нетреба, Анна Олексіївна; Гладкий, Федір Федорович; Литвиненко, Олена Анатоліївна; Садовничий, Г. В.; Левчук, І. В.; Кіщенко, В. А.
    Розглянуто можливість створення вдосконаленої технології виморожування соняшникової олії, а саме поліпшення технологічних стадій кристалізації воскоподібних речовин і фільтрування суспензії за допомогою волокнистих фільтруючих матеріалів на основі полісульфону. Інтенсифікацію всіх технологічних стадій процесу виморожування здійснено за рахунок електромагнітної обробки соняшникової олії, що йде за принципом прилипання негативно заряджених частинок воскоподібних речовин до позитивно заряджених волокон полімерного фільтрматеріалу. Таке впровадження відкриває шляхи до скорочення тривалості кристалізації воскоподібних речовин, спрощення процесу фільтрування суспензії та дозволяє отримати олію вищого ґатунку.
  • Ескіз
    Документ
    Апатитові покривні склоемалеві покриття архітектурно-будівельного призначення
    (НТУ "ХПІ", 2011) Саввова, Оксана Вікторівна; Бабіч, Олена Вікторівна; Пантус, Д. Є.; Шадріна, Галина Миколаївна
    В статті розглянуто особливості синтезу модельних стекол в системі R₂О–CaO–R₂O₃–P₂O₅–TiO₂–SiO₂–Na₃AlF₆, як основи для одержання апатитових склопокриттів архітектурно-будівельного призначення. Досліджено вплив кристалізаційної здатності модельних стекол на техніко-експлуатаційні та естетико-декоративні характеристики апатитових покривних склопокриттів на їх основі.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження впливу фосфатів кальцію на ТКЛР біосумісних стекол системи Na₂O–CaO–RO₂–R₂O₃–P₂O₅–SiO₂
    (НТУ "ХПІ", 2011) Саввова, Оксана Вікторівна; Бабіч, Олена Вікторівна
    В статті досліджено вплив кристалізаційної здатності стекол системи Na₂O–CaO–RO₂–R₂O₃–P₂O₅–SiO₂ на їх ТКЛР. Визначено, що для забезпечення високих експлуатаційних характеристик ситалів для кісткового ендопротезування на основі дослідних стекол необхідною умовою є забезпечення їх ТКЛР в межах 86 – 98·10⁻⁷ град⁻¹, зокрема, за рахунок кристалізації гідроксіапатиту.
  • Ескіз
    Документ
    Раціональні умови видалення воскоподібних речовин із соняшникової олії
    (НТУ "ХПІ", 2014) Нетреба, Анна Олексіївна; Гладкий, Федір Федорович
    Досліджено процес кристалізації воскоподібних речовин із соняшникової олії. Встановлено раціональні умови проведення процесу та доведено можливість використання методу інтенсивного охолодження при вилученні воскоподібних речовин (вінтеризації). Показано можливість збільшення термінів зберігання олії при використанні волокнистих фільтруючих матеріалів.
  • Ескіз
    Документ
    Інтенсивне охолодження соняшникової олії в технології виведення воскоподібних речовин
    (НТУ "ХПІ", 2013) Нетреба, Анна Олексіївна; Гладкий, Федір Федорович
    Описано фотометричний метод контролю процесу кристалізації воску в соняшниковій олії при її інтенсивному охолодженні. Метод дає можливість кількісного визначення вмісту воску в певний момент процесу кристалізації. Приведено калібрувальний графік та рівняння для визначення вмісту воску в соняшниковій олії за її оптичною густиною. Доведена можливість використання інтенсивного охолодження соняшникової олії для виведення воскоподібних речовин.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження фракціонування пальмової олії
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2012) Кузнецова, Лариса Миколаївна; Петік, Павло Федорович; Демидов, Ігор Миколайович; Папченко, Вікторія Юріївна
    У роботі розглянуто фракціонування пальмової олії кристалізацією з розчину в органічному розчиннику. Встановлено умови одержання фракцій пальмової олії при відношенні пальмова олія:органічний розчинник 1:2. Досліджено фізико-хімічні характеристики отриманих фракцій пальмової олії.