Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 16
  • Ескіз
    Документ
    Влияние состава композиционного электрода на селективность анодного процесса
    (НТУ "ХПИ", 2006) Тульский, Геннадий Георгиевич; Байрачный, Владимир Борисович; Муратова, Е. Н.; Назаров, А. В.
    Досліджено вплив складу композиційного покриття аноду на кінетику процесів, що перебігають при електролізі водних розчинів іодату натрію. До складу композиційного покриття входить діоксид свинцю та діоксид титану. Встановлено, що збільшення TiO₂ компонента композиційного покриття гальмує суміщений процес виділення кисню і підвищує ВС утворення періодату натрію.
  • Ескіз
    Документ
    Интенсификация процесса карбонизации в содовом производстве
    (НТУ "ХПИ", 2006) Панасенко, В. А.; Михайлова, Е. Н.; Михайлов, В. Ф.; Кривомлин, В. А.; Козуб, П. А.
    Показано переваги розсередженого уведення передкарбонізованої рідини до карбонізаційних колон. Наведено методики досліджень і методики обробки даних, отриманих на експериментальній установці у ВАТ "КСЗ".
  • Ескіз
    Документ
    Исследование растворимости уксуснокислого никеля в кислой и щелочной средах
    (НТУ "ХПИ", 2006) Гринь, Григорий Иванович; Козуб, Павел Анатольевич; Мухина, Л. В.
    У статті наведено результати досліджень розчинності ацетату нікелю у водних розчинах оцтової кислоти та аміаку. Наведено залежність максимальної концентрації ацетату нікелю від початкового значення рН розчину для різних температур та залежність від показника середовища після розчинення солі нікелю. Досліджено граничні значення рН для буферуючого ефекту ацетат іона в розчинах ацетату нікелю. Визначено оптимальну температуру розчинення уксуснокислого нікелю та оптимальну концентрацію його у розчинах хімічного нікелювання.
  • Ескіз
    Документ
    Исследование аномальной электропроводности H⁺ и OH⁻-ионов в тонких слоях электролита методом рH-метрии
    (НТУ "ХПИ", 2008) Нефедов, В. Г.; Бондарь, Д. В.
    Методом рН-метрии и составления материальных балансов оценена электропроводность тонких слоев электролита на между газ-жидкость при электролизе воды. Показано, что эффективная электропроводность может превышать удельный в 1,5-25 раз.
  • Ескіз
    Документ
    Физико-химические свойства оксидного свинцово-титанового покрытия анода
    (НТУ "ХПИ", 2007) Тульский, Геннадий Георгиевич; Сенкевич, И. В.; Назаров, А. В.; Смирнов, А. А.
    Досліджено залежність структури, питомого електричного опору, каталітичної активності і зносостійкості в електрохімічному синтезі неорганічних речовин від складу і умов одержання композиційного оксидного покриття мало зношуваного аноду на основі оксидів неблагородних металів. Визначені фізико-хімічні параметри одержаних покриттів дозволяють обґрунтувати склад покриття в залежності від умов його експлуатації.
  • Ескіз
    Документ
    Влияние эффекта кавитации на свойства водных растворов азотной кислоты
    (НТУ "ХПИ", 2007) Ворожбиян, М. И.; Мороз, Н. А.; Лобойко, Алексей Яковлевич; Кобзев, А. В.; Маркова, Наталья Борисовна
    Проведено дослідження процесу поглинання оксидів азоту розчинами HNO₃, які підлягали гідродинамічній кавітації. Показано можливість використання цього процесу для інтенсифікації абсорбційних процесів у виробництві азотної кислоти.
  • Ескіз
    Документ
    Исследование энергетической эффективности абсорбционно-холодильных установок крупнотоннажных агрегатов синтеза аммиака
    (НТУ "ХПИ", 2007) Бабиченко, Анатолий Константинович; Тошинский, Владимир Ильич; Бабиченко, Ю. А.
    Наведені результати досліджень промислових абсорбційно-холодильних установок (АХУ) блоку вторинної конденсації великотоннажних агрегатів синтезу аміаку серії АМ-1360. Встановлена кількісна залежність енергетичної ефективності АХУ від температури атмосферного повітря та визначені основні напрямки подальших досліджень, щодо зниження енергоспоживання в агрегаті синтезу.
  • Ескіз
    Документ
    Кондуктометрический анализ водных растворов
    (НТУ "ХПИ", 2008) Давиденко, Александр Петрович; Репка, А. С.
    Розглянуті питання аналізу водяних розчинів за допомогою кондуктометричного методу вимірювання електропровідності з використанням індуктивної чарунки. Отримані залежності індуктивності від типу розчіну та його концентрації у широкому діапазоні частот.
  • Ескіз
    Документ
    Электрохимическое восстановление кислорода на расширенных природных графитах в кислых и щелочных электролитах
    (НТУ "ХПИ", 2008) Корниенко, В. Л.; Колягин, Г. А.
    Проведений електросинтез з'єднань впровадження графіту ГТ-1 і ГАК-3 в сірчаній і азотній концентрованих кислотах. Виготовлені і досліджені зразки пористих композиційних матеріалів на основі розширеного графіту з гидросульфата графіту ГТ-1, нітрату графіту ГАК-3, і фторопласту-4Д (5 - 15 мас %) з об'ємною щільністю 650-800 г•л⁻². Проведено дослідження відновлення кисню на розширеному природному графіті в кислих і лужних електролітах.
  • Ескіз
    Документ
    Обоснование подбора и способа введения добавок в бетоны
    (НТУ "ХПИ", 2008) Кондращенко, Е. В.; Костюк, Т. А.
    Наведено теоретичний підхід до вибору хімічних та мінеральних добавок, найбільш ефективного їх поєднування і обґрунтування способу введення їх до складу бетонів з урахуванням виду, концентрацій та знаків зарядів основних видів часток (іонів та молекул), які приймають участь у реакціях на ранніх стадіях твердіння.