Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    Електрохімічна поведінка пасивованих цинкових покриттів в розчинах натрій хлориду
    (НТУ "ХПІ", 2007) Самойленко, Сергій Олексійович; Якименко, Г. Я.
    Досліджено зміну електродних потенціалів цинкових покриттів в процесі їх пасивації в молібдатних розчинах, і електрохімічна поведінка пасивованих цинкових покриттів у 3 %-ному розчині NаCl. Методом вимірювання електродних потенціалів пасивованих цинкових покриттів визначений вплив термообробки на корозійно-захисні властивості покриттів. Встановлено, що молібдатна пасивація може замінити хроматну пасивацію цинкового покриття під час його експлуатації за підвищених температур.
  • Ескіз
    Документ
    Вивчення кінетики спікання керамічних мас на основі гранітоїдних порід вітчизняних родовищ
    (НТУ "ХПІ", 2007) Федоренко, Олена Юріївна; Фірсов, К. М.; Набоков, В. П.
    В статті викладаються результати досліджень кінетики спікання керамічних мас на основі гранітів та граносієнітів центрального Приазов’я, визначено основні кінетичні параметри, що характеризують механізми та обумовлюють інтенсивність спікання матеріалів. Показана перспективність використання нетрадиційних видів кварц-польовошпатової сировини для отримання щільноспечених виробів з комплексом високих експлуатаційних властивостей.
  • Ескіз
    Документ
    Прогнозна оцінка флюсуючої здатності сировини для використання в технології клінкерних виробів
    (НТУ "ХПІ", 2007) Федоренко, Олена Юріївна
    В статті викладається та пропонується для ґрунтовного вибору флюсуючої сировини при виготовленні щільно спечених виробів будівельної кераміки методика, що базується на фізико-хімічних розрахунках в системах породоутворюючих оксидів. Надано результати розробки керамічних мас для отримання грубокерамічних клінкерних виробів різного призначення.
  • Ескіз
    Документ
    Застосування відходів Вольногорського ГМК у виробництві будівельної кераміки
    (НТУ "ХПІ", 2009) Лісачук, Георгій Вікторович; Кривобок, Руслан Викторович; Трусова, Юлія Дмитрівна; Білостоцька, Любов Олександрівна; Павлова, Людмила Василівна; Кривобок, Н. А.
    В статті наведено результати досліджень відходу гірничо-збагачувального підприємства, який може бути застосований в якості кварц-польовошпатової сировини при виробництві плиток для підлоги. Новий вид сировини дозволяє одержати якісну продукцію при зменшеній собівартості.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз впливу комплексної взаємодії технологічних факторів на емульгуючі властивості перлового борошна круп методом математичного планування експерименту
    (НТУ "ХПІ", 2009) Чоні, І. В.
    В статье приведено математическое исследование, обоснование технологии соусов эмульсионного типа с использованием перловой муки.
  • Ескіз
    Документ
    Утилізація відходів як перспективна галузь національної економіки
    (НТУ "ХПІ", 2016) Назаренко, Олена Василівна; Решетняк, Наталя Борисівна
    Розглядаються світові досягнення у поводженні з відходами, які полягають у роздільному збиранні, сортуванні, термічній переробці сучасними методами, а також можливості вторинного використання металів, пластмас, паперу, скла тощо. Запропоновано створення в Україні цілісної галузі утилізації відходів, яка може бути прибутковою і одночасно сприятиме очищенню навколишнього середовища. Зроблено висновки про необхідність залучення до роботи в галузі підприємств малого та середнього бізнесу, закордонних інвестицій.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження закономірностей модифікування структури феросилікагелів
    (НТУ "ХПІ", 2012) Косенко, О. І.; Кустовська, А. Д.
    Досліжено закономірності термічного та гідротермального модифікування пористої структури та фазового складу спільноосаджених феросилікагелів з різним співвідношенням Fe₂O₃ : SiО₂. Результати пояснені спільною дією процесів масопереносу і фазових перетворень, а також взаємним впливом компонентів на ці процеси.
  • Ескіз
    Документ
    Технологічні засоби отримання наносорбентів на основі вуглецевих матеріалів
    (НТУ "ХПІ", 2013) Алалі, Мусанна; Кричковська, Лідія Василівна; Дубоносов, Володимир Леонідович
    В роботі розглянута можливість використання вуглецевих матеріалів в якості каталізаторів і сорбентів. В останні роки приділяється велика увага матеріалам на основі вуглецю. Вироби на їх основі мають високу міцність при малій вазі, стійкі до впливу як високих, так і низьких температур, хімічних агентів, електропровідні, добре сумісні з біологічними тканинами людини.