Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Модели и механизмы управления портфелем проектов охраны труда
    (НТУ "ХПИ", 2018) Оганов, Андрей Валериевич; Чернега, Юлия Сергеевна; Москалюк, Андрей Юрьевич; Гогунский, Виктор Дмитриевич; Пурич, Валентина Николаевна
    Рассматривается применение цепей Маркова в проектно-ориентированном управлении в области охраны труда и приводятся некоторые из результатов исследований портфеля проектов охраны труда. В условиях ограничения ресурсов на промышленных предприятиях необходимо рациональное управление проектами охраны труда. Определено, что запуск новых проектов охраны труда соответствующей направленности, в едином портфеле проектов, позволяет получить ожидаемое повышение уровня охраны труда на промышленном предприятии. Реализация этого возможно через создание портфеля проектов охраны труда. Качество формирования портфеля проектов охраны труда напрямую влияет на уровень охраны труда, а значит на уровень промышленной безопасности. Разработана модель управления портфелем проектов, которая воспроизводит фрагмент общей схемы взаимодействия проектов охраны труда разной направленности. Цепь Маркова является элементом системы управления охраной труда предприятия в целом и включает в себя правовые, социально-экономические, организационно-технические, лечебно-профилактические и санитарно-гигиенические проекты охраны труда. Приведенное математической описание модели портфеля проектов марковской цепи позволяет моделировать количественные параметры системы, а именно, изменения вероятностей состояний системы.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка моделі ініціації проектів у формі ланцюга Маркова
    (НТУ "ХПІ", 2017) Колеснікова, Катерина Вікторівна; Бондар, Василь Іванович; Москалюк, Андрій Юрійович; Яковенко, Володимир Олександрович
    Розроблена модель ініціації проектів, яка відтворює фрагмент загальної схеми взаємодії основних сутностей проекту у фазі ініціації. При цьому ланцюг Маркова є елементом схеми управління, що включає в себе такі елементи тимчасової організаційної структури проекту: проект, команду проекту, замовника та оточення проекту. Показано, що марківська модель взаємодії учасників проектів у фазі їхньої ініціації, з врахуванням ролі ключового учасника проекту – замовника, дозволяє визначати зміни станів систем і формувати рекомендації щодо ініціації проектів.
  • Ескіз
    Документ
    Про властивість балансування командних ролей на протязі виконання проекту
    (НТУ "ХПІ", 2016) Сулімова, Юлія Євгенівна; Любченко, Віра Вікторівна
    Побудована модель переходів між командними ролями на основі ланцюга Маркова. Виконано моделювання переходів між командними ролями на протязі виконання проектів дизайну, проектів реалізації та комбінованих проектів. Зроблено висновок про природність балансування командних ролей за рахунок переходу деяких членів команди до вторинних ролей.
  • Ескіз
    Документ
    Модель процесу функціонування фінансового механізму фінансової безпеки суб’єктів господарювання мікро рівня
    (НТУ "ХПІ", 2015) Ареф’єва, Олена Володимірівна; Кузенко, Ольга Леонідівна
    У статті представлено модель процесу функціонування фінансового механізму фінансової безпеки суб’єктів господарювання мікрорівня. Фінансовий механізм фінансової безпеки суб’єктів господарювання в системі фінансових відносин перед усім це комплекс розроблених та злагоджених послідовних дій як окремого елемента так і системи в цілому, ефективність яких можливо довести шляхом моделювання як процесу його функціонування, так і ймовірності різноманітних процесів, тому, на наш погляд, доцільним є розробка моделі процесу функціонування фінансового механізму фінансової безпеки суб’єктів господарювання в системі фінансових відносин на основі марковських процесів з дискретними станами і неперервним часом.
  • Ескіз
    Документ
    Модель системи менеджменту якості верстатобудівного підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2016) Колеснікова, Катерина Вікторівна; Негрі, Артем Олександрович; Олех, Георгій Сергійович; Лебеденко, Богдан Олександрович
    Розробка моделей та методів, які б дозволили підвищувати конкурентну спроможність підприємств за рахунок вдосконалення процесів управління є важливим завданням проектного менеджменту. У роботі виконано удосконалення існуючої системи менеджменту якості верстатобудівного підприємства ХК МІКРОН® та доведено, що введення нових процесів (відповідно до ISO 9001:2009) є важливим й науково-обґрунтованим кроком для підвищення рівня технологічної зрілості підприємства та структурної модернізації управління.
  • Ескіз
    Документ
    Загальні механізми формування системи цитування наукових статей
    (НТУ "ХПІ", 2016) Гогунський, Віктор Дмитрович; Яковенко, Володимир Олександрович; Лященко, Тамара Олексіївна; Отрадська, Тетяна Василівна
    Аналіз життєвого циклу наукових публікацій свідчить, що цитування статей має властивості марківських процесів. Комунікації змінюють ймовірності станів системи з рухом від стану відсутності інформації про публікацію до ознайомлення з нею через стан позитивного відношення до її цитування. Доведено, що використання авторами систем Google Scholar, ORCID, Mendeley, Academia, ResearchGate для розміщення публікацій збільшується частка статей, які є доступними колегам у Інтернет-просторі.