Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Математичне моделювання низькочастотних коливань в'язкої рідини в горизонтальній ємності з вільною поверхнею
    (НТУ "ХПІ", 2018) Кожушко, Андрій Павлович; Григор'єв, Олександр Львович
    Обґрунтовано доцільність розгляду коливань рідини в горизонтальній ємності з вільною поверхнею. Виділено основні коливальні рухи оболонки, які впливають на перерозподіл мас в ємності. На основі рівняння Стокса для ізотермічного руху ньютонівської в'язкої нестисливої рідини, а також формули Лапласа для сили поверхневого натягу, складена математична модель низькочастотних коливань рідини і аналітичні вирази для власних частот. Складено рівняння для опису вимушених коливань рідини під дією заданих кінематичних збурень з боку оболонки. При використанні отриманих рівнянь планується враховувати перерозподілу мас в цистерні при виконанні транспортних і технологічних робіт машинно-тракторного агрегату.
  • Ескіз
    Документ
    Експериментальні дослідження електричних характеристик ОПН
    (НТУ "ХПІ", 2015) Шевченко, Сергей Юрьевич
    Метою даної роботи є експериментальне визначення електрофізичних параметрів ОПН при різних частотах діючої напруги, що дозволить виконувати аналіз режиму їх роботи в мережах з низькою якістю електричної енергії. Проведений аналіз результатів експериментів дозволив визначити усереднені значення електрофізичних параметрів ОПН, що суттєво спрощує розрахунки параметрів схем заміщення необхідні для аналізу роботи ОПН в зоні струмів витоку вольтамперних характеристик при аналізі впливу на них вищих гармонійних складових напруги.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження впливу відхилення електричної напруги та частоти на покази приладів обліку електричної енергії
    (НТУ "ХПІ", 2015) Шевченко, Сергій Юрійович; Волохін, Віталій Васильович; Лебедка, Сергій Миколайович; Дяговченко, Ілля Миколайович; Качан, Максим Віталійович
    Електричну напругу та частоту розглянуто як величини, які носять випадковий характер і підкорюються Гаусівському закону розподілу. За допомогою статистичних методів аналізу даних розглянуто, як впливає відхилення напруги і частоти в межах, що нормуються ГОСТ 13109-97, та поза цими межами на покази приладів обліку електричної енергії. Зроблено висновки щодо доцільності регулювання частоти та напруги в електричних мережах.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив іонів SeO₃⁻² на зарядно-розрядні характеристики та електричну ємність оксидно-нікелевої активної маси
    (НТУ "ХПІ", 2014) Пилипенко, Олексій Іванович; Байрачний, Борис Іванович; Лагдан, Інна Володимирівна
    Досліджено вплив селеніт-іону на особливості зарядно-розрядних кривих і електричну ємність позитивного електроду лужного акумулятору. З використанням отриманих хронопотенціограм показано, що введення цього іону негативно впливає на характеристики електроду. На підставі екпериментальних даних встановлений взаємозв'язок між концентрацією добавки і зниженням електричної ємності та віддачею за ємністю оксидно-нікелевої активної маси.
  • Ескіз
    Документ
    Электрические параметры длинных проводящих каналов
    (НТУ "ХПИ", 2013) Резинкина, Марина Михайловна; Резинкин, Олег Лукьянович; Светличная, Елена Евгеньевна
    Приведены аналитические выражения для потенциалов и напряженностей электрического поля в окрестности тонких электропроводных стрежней, которые имитируют лидерный канал молнии. Рассмотрены случаи замены канала равномерно заряженной нитью, а также электропроводным эллипсоидом, на котором есть свободный заряд, и эллипсоидом, который находится в равномерном внешнем электрическом поле. Оценено влияние различных моделей лидерного канала молнии на величины таких параметров как емкость, заряд, распределение потенциалов и напряженностей электрического поля.