Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Исследование свойств рентгеноконтрастного кальцийбарийалюмосиликатного цемента
    (НТУ "ХПИ", 2014) Цапко, Наталия Сергеевна
    Статья посвящена проблеме разработки отечественного рентгеноконтрастного цемента для нужд стоматологии. Рассмотрена возможность получения такого цемента на основе алюмината кальция и дисиликата бария. Представлены основные этапы синтеза кальцийбарийалюмосиликатного цемента. Подобран рациональный режим помола стеклокристаллического клинкера, для чего было проведено измерение микротвердости по отпечатку алмазной пирамидки на образце – шлифе клинкера. Представлены основные физико-механические и технические свойства разработанного цемента, а также приведены данные специфических стоматологических испытаний. Установлено, что полученный кальцийбарийалюмисиликатный цемент полностью соответствует требованиям, предъявляемым к стоматологическим пломбировочным эндодонтическим материалам.
  • Ескіз
    Документ
    Портландцементний клінкер з різновидами каоліну
    (НТУ "ХПІ", 2014) Дорогань, Н. О.; Свідерський, В. А.; Черняк, Л. П.
    Наведено дані про залежність характеристик портландцементного клінкеру від різновиду каоліну у складі сировинної суміші. Показано можливість оптимізації складу сировинної суміші і аналізу залежності фазового складу клінкеру при застосуванні нової комп'ютерної програми. Інтенсифікація утворення С3S і С2S у клінкері при застосуванні незбагаченого лужного каоліну пов'язується як із відносно більшою концентрацією кальциту і кварцу у сировинній суміші, так і з кристалізацією у присутності більш розвиненої за рахунок польового шпату рідкої фази.
  • Ескіз
    Документ
    Використання твердого палива при випалі портландцементого клінкеру в обертовій печі з реактором-декарбонізатором
    (НТУ "ХПІ", 2012) Шабанова, Галина Миколаївна; Лісачук, Георгій Вікторович; Корогодська, Алла Миколаївна; Лісійчук, А. В.
    У статті наведено результати розрахунку теплового та матеріального балансу обертової печі з реактором-декарбонізатором при переведенні її з газоподібного на тверде паливо. Вказано на перевагу даного типу палива у порівнянні з газоподібним, що призведе до зниження собівартості продукції за рахунок нижчої вартості палива. При цьому досягнута продуктивність та якість продукції залишаються на достатньо високому рівні.
  • Ескіз
    Документ
    Внесок вчених-силікатників Харківського політехнічного інституту в розвиток регіонального науково-виробничого осередку цементної галузі України на етапі науково-технічної революції (1950-і – 1980-і роки)
    (НТУ "ХПІ", 2014) Тарасенко (Панасенко), Ірина Анатоліївна
    У даній статті надається загальна оцінка роботі вчених-силікатників Харківського політехнічного інституту на етапі НТР у контексті зміцнення наукового потенціалу регіонального науково-виробничого осередку цементної галузі України, а також відтворюється хронологія становлення і розвитку відповідного творчого наукового колективу
  • Ескіз
    Документ
    Исследование цемента из доломитового отсева
    (НТУ "ХПИ", 2013) Рязанов, А. Н.; Винниченко, В. И.; Щеблыкин, С. В.; Телятникова, Н. И.
    Осуществлен обжиг доломитового щебня и отсева доломита в муфельной и вращающейся печи. Установлено, что отсев доломита пригоден для получения доломитового клинкера. Исследованы качественные характеристики цементов при затворении их бишофитом и хлористым магнием шестиводным. Показано, что при использовании в качестве затворителя бишофита, качество доломитового цемента повышается.