Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Ескіз
    Публікація
    Управління персоналом як фактор підвищення ефективності діяльності підприємств
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Погорєлова, Тетяна Олексіївна
    Метою даної статті є розгляд проблем, пов’язаних з впливом ефективності управління персоналом на ефективність господарської діяльності підприємств. Доведено, що основним джерелом економічного розвитку підприємства є його персонал. Персонал підприємства є важливим ресурсом підприємства, ефективність використання якого потребує особливої уваги. Роль людських ресурсів у високоефективному виробництві зумовлена їх здібностями, рівнем знань і кваліфікацією, до яких сьогодні висуваються все більш високі вимоги. Таким чином, одним із найефективніших способів підвищення економічного розвитку підприємства є поліпшення ефективності управління персоналом. Наголошується, що управління персоналом – це стратегічна функція, важливість якої зросла з неминучою потребою в глобалізації. Швидке зростання глобалізації бізнесу створило жорстке конкурентне середовище, де єдиний ефективний спосіб залишатися в конкуренції – це розвивати та вдосконалювати робочу силу. Для досягнення поставленої мети розглянуті основні напрями роботи менеджерів з персоналу. Особливу увагу приділено чотирьом основним моментам, які менеджери з персоналу повинні проаналізувати, щоб створити здорову та ефективну стратегічну функцію управління персоналом. Відзначається, що службою управління персоналом слід керувати та розвивати її разом із загальною стратегією для встановлення найкращої відповідності між підприємством, його працівниками та середовищем. Це вимагає систематичного узгодження організаційних цілей і процесів із потребами та можливостями співробітників. Це дозволить співробітникам отримати різноманітні можливості для навчання та розвитку. Це критично важливо, тому що, натомість, підприємства з більшою ймовірністю отримають конкурентну перевагу, та існує велика ймовірність того, що загальна ефективність організації та зв’язок між працівниками та підприємством покращиться. Зроблено висновок, що від ефективності та раціональності управлінської діяльності залежать успіхи підприємства, міра розкриття його економічного потенціалу.
  • Ескіз
    Документ
    Економіка підприємства: ефективне використання основних засобів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Александрова, Вікторія Олександрівна; Чайка, Тетяна Юріївна; Коротких, Наталія Олександрівна
    У статті проаналізована проблема раціонального використання основних засобів, а також способи підвищення ефективності використання основних засобів підприємством. Актуальність тими статті обумовлена тим, що основні засоби є невід'ємною частиною будь-якого суб' єкта господарювання, без них неможливе здійснення діяльності підприємства. Метою статті є рекомендації по використанню способів підвищення ефективності основних засобів на основі комплексного аналізу праць вітчизняних і зарубіжних учених, дослідження яких присвячені вивченням цієї проблеми. У статті представлень огляд поняття «Основних засобів» як вченими економістами, так і законодавчою базою.
  • Ескіз
    Документ
    Соціальна відповідальність бізнесу в Україні: сучасний стан та шляхи розвитку
    (НТУ "ХПІ", 2018) Решетняк, Наталя Борисівна; Назаренко, Олена Василівна; Єгорова, Юлія Валеріївна
    У статті досліджується соціальна відповідальність бізнесу як основа сталого розвитку національної економіки. Розглянуто переваги впровадження концепції соціальної відповідальності для компаній, суспільства і держави. Проаналізовано сучасний стан соціальної відповідальності бізнесу в Україні. Визначено наявні проблеми у розвитку соціальної відповідальності українського бізнесу. Наведено напрями реалізації соціальної відповідальності суб'єктами господарської діяльності. Вказано основні шляхи подальшого розвитку соціальної відповідальності бізнесу в Україні, які допоможуть залучити нові компанії до участі в ній.
  • Ескіз
    Документ
    Перспективи розвитку аутсорсингу на українських підприємствах
    (НТУ "ХПІ", 2016) Пічугіна, Тетяна Сергіївна; Тодощак, Катерина
    У статті розглянуто питання використання аутсорсингу діяльності підприємств, зокрема визначено ряд правових колізій при застосуванні аутсорсингу в сфері управління персоналом. Також, визначені функціональні напрями діяльності підприємств де найчастіше застосовується аутсорсинг. Розглянуто історичні причини та особливості виникнення явища аутсорсингу, наведена логічна послідовність явищ, які вплинули на зародження аутсорсингу. Розширено та доповнено етапи становлення та розвитку аутсорсингу.
  • Ескіз
    Документ
    Напрямки підвищення ефективності використання основних фондів підприємства при впровадженні інновацій
    (НТУ "ХПІ", 2015) Александров, Віталій Володимирович; Лисак, Марина Ігорівна; Шкрьогал, Ольга Володимирівна
    У сучасному розвитку економіки суб’єкти господарювання намагаються найбільш ефективно реалізувати свої функціональні завдання при максимальному використанні наявних економічних ресурсів, основних та оборотних фондів, кадрового та виробничого потенціалу. Виробничі підприємства повинні мати засоби виробництва, які є основою продуктивної діяльності всієї системи загалом. Вони становлять основний капітал суб’єктів господарювання. У даній статті розглянуто напрямки підвищення ефективності використання основних фондів підприємства при впровадженні інновацій.
  • Ескіз
    Документ
    Геймификация как эффективное маркетинговое средство привлечения и удержания клиентов
    (НТУ "ХПИ", 2015) Казмирчук, С. В.; Ларка, Николай Иванович; Ларка, А. В.
    Инструмент имеет важное значение для компаний, которые стремятся занять лидирующие позиции в тех сферах, предоставление потенциальным и существующим клиентам и сотрудникам наиболее удобные способы взаимодействия с компанией, что в дальнейшем непременно приведет к росту лояльности обеих аудиторий. Внедрение геймификации в вуз необходим для тех компаний, которые не хотят стоять на месте, пытаясь сохранить и расширить долю рынка, которая есть в данный момент, и стремимся к постоянному совершенствованию бизнес, стремящийся занять лидирующие позиции на рынке.
  • Ескіз
    Документ
    Управління ресурсним потенціалом керовано-організаційного розвитку підприємства: аналітичний аспект
    (НТУ "ХПІ", 2013) Сластяникова, А. І.
    У статті розглянуто аналітичний аспект управління ресурсним потенціалом керовано-організаційного розвитку підприємства. Досліджено, що умовою успішного проведення аналізу ресурсного потенціалу керовано-організаційного розвитку підприємства є чітка організація аналітичного процесу як системи раціональних, скоординованих дій вивчення об’єкта дослідження відповідно до визначеної мети. Визначено, що інтерпретації системи показників аналітичного дослідження, здійснюють в текстовому вигляді, й дають оцінку стану ефективності динаміки розвитку і потенційних можливостей діяльності господарюючих суб’єктів; узагальнюють досягнення і недоліки, виявляють наявні резерви і визначають заходи з їх реалізації; доводять до відома користувачів результати аналізу. Зроблено висновок, що необхідність та значення оцінки керовано-організаційного розвитку підприємства зумовлені потребою систематичного аналізу та вдосконалення роботи за ринкових відносин, переходу до самоокупності, самофінансування, потребою в поліпшенні використання ресурсів, а також пошуком резервів зміцнення потенціалу підприємства. А заходи щодо поліпшення управління ресурсним потенціалом керовано-організаційного розвитку підприємств припускають комплексну оцінку діяльності всіх аспектів їх діяльності, а також вироблення рекомендацій, що стосуються всіх сторін виробничо - господарської діяльності підприємств, включаючи виробничу, маркетингову, і власне фінансову підсистему.
  • Ескіз
    Документ
    Содержание и модель инновационного контура саморазвития
    (НТУ "ХПИ", 2013) Новикова, О. А.; Карпов, Э. А.; Ченцова, Е. П.
    В работе сформировано понятие инновационного контура саморазвития предприятия, разработан механизм управления инновационным контуром саморазвития предприятия и определены его границы, произведена оценка эффективности инновационного контура для двух предприятий
  • Ескіз
    Документ
    Підвищення ефективності інноваційної діяльності підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2013) Погорєлов, Микола Іванович; Дунь, Н. Г.
    Досліджено сукупність теоретичних, методичних і практичних питань управління інноваційним розвитком підприємств на етапі модернізації вітчизняної економіки. Зроблено спробу виявити сутність інноваційної системи підприємств в умовах ринкової економіки інноваційного періоду. Сформульовано основні проблеми організації управління інноваційним розвитком підприємств та пропозиції щодо вдосконалення механізму прийняття управлінських рішень в процесі реалізації інноваційної стратегії підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка ризику банкрутства підприємства методом нечітких множин
    (НТУ "ХПІ", 2014) Шматко, Олександр Віталійович; Гога, А. В.
    Розглянуто основні проблеми оцінки ризику банкрутства підприємства, проаналізовані існуючі методи, моделі та інформаційні технології для оцінки ризику банкрутства підприємства. Виявлені переваги та недоліки існуючих методів. Наведено класифікацію методів для оцінки ризику банкрутства підприємства і алгоритм, що реалізує оцінку ризику банкрутства підприємства методом нечітких множин.