Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження впливу зусилля притискання заготовки на якість процесу витягування високошвидкісним штампуванням
    (НТУ "ХПІ", 2017) Фролов, Євгеній Андрійович; Мороз, Микола Миколайович; Саленко, Юлія Сергіївна; Ясько, Станіслав Георгійович
    Виконано експериментальне дослідження з визначення впливу зусилля притискання на якість процесу пневмоударного витягування деталей з тонкостінного матеріалу. Наведено показники якості деталей із зазначенням зовнішніх ознак браку. Розроблена діаграма для визначення зусилля притискання залежно від товщини і діаметра деталі, що штампується. Наведено класифікацію основних факторів, що впливають на якість деталей в процесі витягування з урахуванням місця виникнення, характеру дії і ступеня впливу зусилля притискання. Зроблено висновок, що суттєвого впливу на процес пневмоударного витягування завдає, поряд зі швидкістю формоутворення, також і зусилля притискання заготовки.
  • Ескіз
    Документ
    Методика оценки продольной устойчивости процесса прокатки
    (НТУ "ХПИ", 2009) Максименко, О. П.; Романюк, Р. Я.
    В статье, на основе определения средней результирующей горизонтальных внешних сил, разработана методика устойчивости процесса прокатки. Используя эту методику, можно оценить устойчивость процесса в более широких пределах, чем с помощью угла нейтрального сечения.
  • Ескіз
    Документ
    Математическое моделирование зависимости показателей контактного трения от факторов холодной прокатки тонколистовой стали с технологическими смазками
    (НТУ "ХПИ", 2011) Капланов, В. И.; Присяжный, А. Г.
    В статье на основе современной молекулярно-физической теории граничного трения и динамики холодной тонколистовой прокатки предложен и реализован применительно к конкретным условиям деформации алгоритм математического моделирования изменения показателей контактного трения в зависимости от основных факторов. Также уточнена методика количественной оценки мощности сил контактного трения при холодной прокатке тонких полос.
  • Ескіз
    Документ
    Силова умова сталості процесу холодної тонколистової прокатки
    (НТУ "ХПІ", 2014) Романюк, Р. Я.; Толок, А. О.
    У роботі проаналiзована рiвновага сил в осередку деформації при холодній тонколистовій прокатці без врахування натягу. Показано, що поряд з контактними втягуючими та виштовхуючими силами необхідно враховувати i сили, які викликані пластичною деформацією металу. Приведені результати теоретичних досліджень по визначенню граничних умов при тонколистовій прокатці без натягу. Проаналiзованi та порівняні вiдомi умови ведення сталого процесу прокатки. Приведені результати досліджень по визначенню граничних умов захвату, виходячи iз заднього натягу, для промислового стану холодної прокатки 1400 при виробництві жерсті
  • Ескіз
    Документ
    Анализ предельных условий захвата в установившемся режиме с учетом внутреннего напряженого состояния полосы
    (НТУ "ХПИ", 2012) Максименко, О. П.; Романюк, Р. Я.
    В статье, на основе новой методики оценки устойчивости процесса деформации, теоретически проанализированы предельные условия в установившемся режиме при простом процессе прокатки и разных режимах трения. Теоретически исследовано влияние натяжения на устойчивость процесса и суммарный момент деформации. Предложены оптимальные величины натяжений при прокатке жести №20 на стане №1 комбината “Запорожсталь”.
  • Ескіз
    Документ
    Исследование напряженного состояния формовочных штампов и условий контактного трения с помощью компьютерного моделирования при штамповке заготовок железнодорожных колес
    (НТУ "ХПИ", 2012) Данченко, В. Н.; Дыя, Х.; Шрамко, А. В.; Чухлеб, В. Л.; Ашкелянец, Антон Владимирович
    В работе рассмотрено влияние величины и распределения контактного давления, скорости перемещения частиц металла относительно поверхности штампа и температурного режима на абразивный износ поверхности штампа. Также с использованием компьютерного моделирования исследовано влияние этих факторов на величину абразивного износа штампов, предназначенных для горячей пластической деформации сталей, в частности, для формовочных штампов пресса силой 100 МН
  • Ескіз
    Документ
    Забезпечення точності координованих розмірів з використанням операції керніння
    (НТУ "ХПІ", 2014) Бурдейна, В. М.
    В статі розглянуті проблеми забезпечення точності координованих отворів за допомогою використання емпіричних залежностей для полів розсіювання отворів, що оброблюються операцією кернінням. Запропоновані математичні моделі для розрахунку полів розсіювання розмірів від бази та позиційного відхилення осей отворів, з урахуванням вильоту ріжучого інструменту та кута при вершині керна. Визначена питома вага факторів при розрахунку полів розсіювання
  • Ескіз
    Документ
    Вплив поздовжньої сили у плямі контакту ведучих коліс на курсову стійкість руху автомобілів
    (НТУ "ХПІ", 2013) Сахно, В. П.; Вербицький, В. Г.; Кондратьєв, В. В.
    Встановлено, що поздовжні сили у плямі контакту ведучих коліс з опорною поверхнею суттєво змінюють показники курсової стійкості руху автомобіля. У той же час перерозподіл навантаження по колесам автомобіля у поздовжній площині майже не впливає на показники стійкості руху автомобіля.
  • Ескіз
    Документ
    Повышение нагрузочной способности зубчатых муфт энергетических установок
    (НТУ "ХПИ", 2013) Савенков, О. И.
    Разработаны методы расчета нагрузочной способности зубчатых муфт, у которых внутренние зубья являются скошенными, а наружные зубья состоят из прямолинейно-криволинейных участков. Показано, что при определенных сочетаниях параметров профилирования наружных и внутренних зубьев возможно создание зубчатых муфт, у которых наблюдается равномерное распределение усилий между зубьями независимо от расцентровок осей.