Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження вихрової подачі полімеру в турбулентний примежовий шар
    (Стильна типографія, 2023) Макаренкова, Анастасія Анатоліївна; Старовойт, Інна Валеріївна
    Представлені результати експериментальних досліджень ефективності розробленого авторами способу вихрової подачі полімерів, що знижують гідродинамічний опір і псевдозвукові гідродинамічні шуми в турбулентному примежовому шарі моделі – подовженого тіла обертання, що обтікається. Новизна пристрою полягає в тому, що полімеру, що подається в примежовий шар, надають разом з поздовжньою швидкістю і додаткову кругову швидкість. Даний пристрій інтенсифікує дифузію концентрованого розчину полімеру, що вводиться. Встановлено, що при введенні розчинів поліетиленоксиду в примежовий шар моделі, за допомогою запропонованого пристрою, було отримано зниження гідродинамічного опору на 60 %, а гідродинамічних шумів до 14 дБ, що показує високу ефективність запропонованого пристрою вихрової подачі знижувати опір та шуми. У роботі наведена фізична модель, в якій показано, що полімери впливають безпосередньо на внутрішню область примежового шару. Це призводить до потовщення в’язкого підшару і зменшення в ньому інтенсивності вихрових структур. Внаслідок цього, процес міграції вихорів з в’язкого підшару в зовнішню область примежового шару, сповільнюється. Все це зменшує турбулізацію примежового шару, тим самим призводить до зниження гідродинамічного опору та шумів.
  • Ескіз
    Документ
    Исследования влажности древесно-полимерных материалов на основе вторичных полимеров
    (НТУ "ХПИ", 2012) Лебедев, Владимир Владимирович; Карев, Артем Игоревич; Чавров, Сергей Александрович
    Проведены исследования влажности древесно-полимерных композитов на основе отходов полипропилена и органических отходов и ее влияние на технологические характеристики образцов.
  • Ескіз
    Документ
    Реологические исследования экологически чистых материалов на основе полимерных и органических отходов
    (НТУ "ХПИ", 2012) Лебедев, Владимир Владимирович; Карев, Артем Игоревич; Чавров, Сергей Александрович
    Проведены реологические исследования экологически чистых древесно-полимерных материалов на основе отходов полипропилена и органических отходов. В качестве наиболее оптимальных материалов для переработки методами литья под давлением для получения листовых материалов выбраны древесно-полимерные материалы с использованием древесной муки и муки хвои.
  • Ескіз
    Документ
    Изучение процесса термодеструкции отработанного ароматического полиамида
    (НТУ "ХПИ", 2012) Арламова, Н. Т.; Бурмистр, М. В.; Хохлова, Т. В.; Сорока, М. Л.
    В статье рассматриваются методики по определению термостойкости полимерных материалов с целью оптимизации параметров утилизации отработанного поли-м-фенилентерефталамида. На основании результатов термического анализа определены механизм и кинетические параметры процесса термической деструкции ароматического полиамида с использованием метода Коатса-Редферна.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості радіаційного модифікування фторвмісних полімерів
    (НТУ "ХПІ", 2013) Щербина, С. А.
    Виконано аналіз можливостей радіаційного модифікування полімерів. Показано, що доза опромінення для отримання процесу зшивки фторвмісних полімерів повинна визначатися для кожного матеріалу окремо
  • Ескіз
    Документ
    Технико-экономические предпосылки организации производства ультрапрецизионных биоинженерных полимерных изделий
    (НТУ "ХПИ", 2013) Лавриненко, Сергей Николаевич
    В данной работе рассматриваются вопросы эффективной реорганизации существующих предприятий под нужды нового, высокотехнологичного производства ультрапрецизионных биоинженерных изделий из полимерных материалов различного функционального назначения с возможностью осуществления контроля широкого спектра показателей качества на всех этапах производственного процесса
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження ефекту розбухання при екструзійному формуванні полімерних профілів
    (НТУ "ХПІ", 2013) Сокольський, О. Л.; Романченко, М. А.; Коваленко, К. Г.
    Проведені дослідження ефекту розбухання при екструзійному формуванні полімерних профілів, визначено залежності розподілу швидкостей зсуву та лінійних швидкостей по довжині профілю, проаналізовано залежність коефіцієнта розбухання від коефіцієнта тертя