Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Статичне та вібраційне формування ячеїстозаповнених вогнетривів
    (НТУ "ХПІ", 2017) Устьянов, Володимир Борисович; Іващенко, Віталій Вадимович
    Відомі способи підвищення термостійкості щільних вогнетривів, що полягають в послабленні зв’язку наповнювача (шамоту) з матрицею. Для цього шамот вкривають шаром речовини (парафін), яка випаровється і вигоряє під час випалювання, або має менший модуль пружньості (деякі солі та окиси). В обох випадках це забезпечувало зменьшення об’ємних напружень в циклах «нагрівання–охолодження» і запобігало виникненню і розвитку магістральних тріщин. В роботі розроблений та досліджений клас композиційних матеріалів з оригінальною структурою, що становить піноподібний (ячеїстий) каркас, порожнини якого заповнені іншою речовиною. Такі матеріали отримують статичним або вібраційним формуванням із сировинних гранул двохшарових чи багатошарових (капсульованих). Запропонована макронеоднорідна структура відкриває нові можливості в матеріалознавстві. Встановлено, що в зоні нижчих за 1000°С спучений перліт в ячейках каркасу виконує свої теплоізоляційні функції. Оптимальним, щодо міцності і щільності, є склад з об’ємом каркасу (10÷20)% і діаметром гранул 5÷10 мм. Ячеїстозаповнена структура забезпечує експлуатацію вогнетривів до 1300°С. Вогневе скорочення легкоплавких ядер спученого перліту і подальше їх повне розплавлення не призводить до руйнування вогнетриву, оскільки ячеїстий вогнетривкий каркас «тримав форму».
  • Ескіз
    Документ
    Комплекс сортировки и прессования твёрдых бытовых отходов
    (НТУ "ХПИ", 2011) Коваленко, А. М.
    Разработаны рекомендации по созданию мусоросортировочного комплекса на территории Дергачёвского полигона (Харьковская область). Представлены технологическая структурная схема первичной сортировки твёрдых бытовых отходов и расчёт основного оборудования. Осуществлён маркетинговый анализ рынка вторичных ресурсов, проведён расчёт рентабельности и срока окупаемости мусоросортировочного комплекса.
  • Ескіз
    Документ
    Определение структурно-механических и реологических свойств дисперсных материалов
    (НТУ "ХПИ", 2014) Штефан, Е. В.; Рындюк, Д. В.; Блаженко, С. И.
    Рассмотрена проблема повышения адекватности математических моделей процессов обработки дисперсных материалов путем задания адекватных физико-механических параметров материала твердой фазы. Предложено итерационную экспериментально-расчетную методику определения этих параметров для сыпучих (соль, сахар, пшено) и влагонасыщенных (керамических масс) материалов.
  • Ескіз
    Документ
    Определение величины натяга при бандажировании твердосплавных отрезных матриц
    (НТУ"ХПИ", 2014) Хорольский, В. Л.
    В работе определены величины натяга при бандажировании твердосплавных отрезных матриц, что позволяет исключить появление растягивающие тангенциальные напряжений в процессе отрезки. Предложена методика расчёта необходимой величины натяга по величине максимального радиального перемещения точек срединной поверхности матрицы, вызываемого системой сил в процессе отрезки. Подсчитаны необходимые величины натягов при запрессовке твердосплавных вырубных матриц в стальные обоймы. Полученные результаты показали, что можно применять посадки с небольшим натягом. Запрессовку можно производить без предварительного подогрева обоймы.Рекомендуется посадочную (контактную) поверхность делать конусной с односторонним углом 1°… 1°30'
  • Ескіз
    Документ
    Урахування радіальної складової швидкості плину порошкових матеріалів при моделюванні процесу ущільнення в закритому штампі
    (НТУ "ХПІ", 2012) Хоменко, О. І.; Баглюк, Г. А.; Куріхін, В. С.
    Розглянуто вплив радіальної складової швидкості плину при моделюванні ущільнення порошкової заготовки в закритому штампі. Показано, що радіальна складова помітно впливає на характер ущільнення при достатньо великій початковій густині заготовки (порядку 50 %), що дає змогу при вивченні процесів ущільнення виробів складної форми користуватися багатошаровими моделями з плакованих порошків
  • Ескіз
    Документ
    Моделювання ущільнення заготовки з конічною западиною в закритому жорсткому штампі
    (НТУ "ХПІ", 2013) Хоменко, О. І.; Баглюк, Г. А.
    Розглянуто вплив конічної западини у циліндричній заготовці на густину деталі при моделюванні ущільнення у циліндричній жорсткій матриці. Показано, що за рахунок інтенсивної деформації зсуву при ущільненні можна очікувати більш високої густини деталі