Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 18
  • Ескіз
    Документ
    Тенденційні зміни в паливно-енергетичному балансі України: причини і наслідки
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Щуров, Ігор Вячеславович
    У статті проведено аналіз паливно-енергетичного балансу України. Визначено структурні та тенденційні зміни вітчизняного енергетичного ринку. Співставлення обсягу спожитої енергії в розрізі її виробництва та імпорту з реальним ВВП показало, що економіка України характеризується зниженням енергоємності. Позитивним є зменшення частки імпорту енергоносіїв у структурі ПЕБУ та зростання частки відновлювальних джерел енергії. Формування енергоринку України відбувається під впливом трьох основних векторів: політики розвитку міжнародного та світового енергетичного ринку, політики енергетичної безпеки України, політики екологічної безпеки і зниження негативного впливу на навколишнє середовище. Доведено необхідність забезпечення розвитку підприємств нафтогазової галузі, оскільки природний газ відіграє важливу роль в процесі переходу від використання в процесі господарювання викопних енергоресурсів до альтернативних джерел енергії. В сучасних умовах важливим є безпечне функціонування підприємств нафтогазового комплексу, яке проявляється у трьохкомпонентних складових: економічній, екологічній та енергетичній безпеці.
  • Ескіз
    Документ
    Значение информационной безопасности для экономических субъектов
    (НТУ "ХПИ", 2008) Коженёвски, Лешек Фридерик
    Тема настоящей статьи - значение информационной безопасности для экономических субъектов. Данный вопрос имеет большое значение для эффективности экономических субъектов и для оценки действий менеджеров. Вопрос этот можно также считать интересным для научных исследований. Значение информационной безопасности экономических субъектов будет представлено путем рассмотрения пяти вопросов: 1. Безопасность как предмет научных исследование. 2. Источники информации для предпринимателей. 3. Безопасность в экономической деятельности. 4. Информационная безопасность. 5. Значение информационной безопасности для управления экономическим субъектом.
  • Ескіз
    Документ
    Інвестиційні аспекти державного антикризового управління промисловим комплексом
    (НТУ "ХПІ", 2009) Майборода, О. Є.; Майборода, О. В.
    На підставі аналізу основних соціально-економічних показників розвитку держави та практичного застосування спеціальних режимів інвестиційної діяльності запропоноване використання інвестиційно-інноваційної моделі антикризового управління, яка забезпечить сприятливі умови для виходу промислового комплексу України з кризи.
  • Ескіз
    Документ
    Сучасні тенденції руху міжнародного капіталу в умовах глобалізації світової економіки
    (НТУ "ХПІ", 2009) Шаповалова, Т. Ю.; Фесенко, Н. В.
    У статті розглянуто вплив глобалізації світової економіки на міжнародний рух капіталів, виявлені тенденції росту світової економіки в залежності від прямих закордонних і нвестицій.
  • Ескіз
    Документ
    Пропозиції щодо вдосконалення формування маркетингової стратегії промислового підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2016) Стремоухова, Аліна; Пічугіна, Тетяна Сергіївна; Другова, Олена Сергіївна
    У статті розглянуто теоретичні особливості формування маркетингової стратегії підприємства. Проаналізовано маркетингову діяльність промислового вітчизняного підприємства ДП "Завод імені В. А. Малишева". Розглянуто основні ринки збуту стратегічної продукції підприємства. Запропоновано поетапну стратегію та ринок збуту.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив малого, середнього і великого бізнесу на конкурентоспроможність економіки
    (НТУ "ХПІ", 2009) Ковальов, Євген Володимирович
    Розглядаються особливості господарської діяльності малих, середніх і великих підприємств. Аналізується вплив малого, середнього і великого бізнесу на конкурентоспроможність національної економіки. Запропоновані заходи з удосконалення концентрації виробництва, які підвищують конкурентоспроможність України.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми українського нафтогазового машинобудування та шляхи їх вирішення
    (НТУ "ХПІ", 2010) Соколенко, Володимир Анатолійович; Кирилов, С. А.
    В данной статье рассмотрено состояние отрасли украинского нефтегазового машиностроения на современном этапе, определены основные недостатки отрасли и предложены варианты их преодоления. Опыт развитых стран свидетельствует, что именно эта отрасль является индикатором промышленного развития, вершиной экономического уровня того или иного государства.
  • Ескіз
    Публікація
    Аналіз PR - активності підприємств металургійного та машинобудівного комплексу України
    (НТУ "ХПІ", 2016) Чернобровкіна, Світлана Віталіївна
    Проводиться дослідження PR – активності на українських підприємствах металургійного та машинобудівного комплексу. Для аналізу PR-активності проведено дослідження 17 металургійних та машинобудівних підприємств України. Аналіз побудованих профілів нинішньої та бажаної PR – активності показав, що металургійні та машинобудівні підприємства не приділяють достатньо уваги цієї області діяльності. Про це свідчить велика різниця між нинішнім та бажаним профілями.
  • Ескіз
    Документ
    Зовнішній борг України: аналіз структури, динаміки та законодавче регулювання
    (НТУ "ХПІ", 2015) Клепікова, Світлана Володимирівна; Шевченко, Марина Миколаївна
    У статті розглядається і аналізується державний борг України, його особливості та джерела формування. Найбільш детально представлені структура державного боргу в 2014-2015 р.р., та нормативні документи.
  • Ескіз
    Документ
    Мотивація як елемент формування інноваційної діяльності підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2015) Івко, Ігор Сергійович; Ніколаєв, Сергій Володимирович; Рибалко, Таісія Юріївна
    У статті проаналізовано теоретичні підходи до визначення значимості управління інноваційним процесом та мотиваціями на підприємстві та доведено роль та значимість цього процесу для розвитку українських підприємств в сучасних умовах ведення бізнесу. У галузях, в яких використовуються інновації, підприємства активно змагаються у швидкості їх впровадження. Уміння формувати й ефективно використовувати інновації стає вирішальним фактором забезпечення конкурентоспроможності та розвитку вітчизняних підприємств. Також у статті розкрито сутність процесу управління інноваційною та мотиваційною системами на підприємстві в сучасних умовах веденн я бізнесу, виявлено основні проблеми та основні напрями їх вирішення.