Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Методи і засоби ультразвукового контролю металовиробів трубчатого, стрижневого та пластинчатого типу (огляд ч. 1)
    (НТУ "ХПІ", 2017) Плєснецов, Сергій Юрійович
    Розглянуті основні засоби для проведення контролю металовиробів ультразвуковими та електромагніто-акустичними засобами. Серед контрольованих виробів присутні стрижнеподібні, трубчаті, пластинчаті та інші вироби, які виготовляються наи вітчизняних та зарубіжних підприємствах, як нові, так і ті, що знаходяться в експлуатації. Описані переваги та недоліки методів, їх вплив на продуктивність та якість оцінювання стану продукції, виявлення дефектів. Охарактеризовано типи коліивань, що використоваються у наведених методах, та їх вплив на кінцевий результат тестування. Розглянуто взаємовплив матеріалів та ультразвукових коливань, а також вплив матеріалів на кінцеві результати контролю.
  • Ескіз
    Документ
    Математичні моделі ультразвуковго рівнеміра рідини з компенсуючим вхідним сигналом
    (НТУ "ХПІ", 2008) Рябіченко, А. В.; Стенцель, Й. І.
    Пропонується новий принцип роботи ультразвукового рівнеміра, який заснований на адаптивному зрівноваженні вхідного сигналу. Приведені математичні моделі такого рівнеміра і результати його теоретичних та експериментальних досліджень. Показано, що статичні характеристики ультразвукового рівнеміра з компенсуючим вхідним сигналом є квадратичними. Даються рекомендащії щодо зменшення зони нечутливості рівнеміра та підвищення точності контролю.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження факторів, які впливають на збудження акустичних імпульсів ємнісним методом
    (НТУ "ХПІ", 2008) Сучков, Григорій Михайлович; Глєбова, Л. В.
    Приведены результаты экспериментальных исследований преобразователей ёмкостного типа для возбуждения ультразвуковых импульсов. Показана возможность возбуждения акустических импульсов с чувствительностью, достаточной для выполнения неразрушающего контроля и измерений.