Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Критеріальні підходи до оцінювання безпекової діяльності нафтогазової галузі
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Щуров, Ігор Вячеславович
    Актуалізовано сучасну концепцію безпекової діяльності економічних систем, яка полягає у формуванні безпекової стратегії суб’єкта господарювання, яка б не порушила ті безпекові параметри, що диктує зовнішнє середовище. Підкреслено, що рівень захищеності енергопостачання держави характеризується певною вразливістю до загроз і доведено, що стійкість загрозам притаманна підприємствам, так як можливість виконувати свої функції з енергозабезпечення для інших підприємств формує явище забезпечення енергетичної безпеки залежних суб’єктів господарювання. В процесі дослідження запропоновано використовувати такі безпекові параметри як економічний, енергетичний, екологічний та інформаційний і здійснено обґрунтування їх вибору та критеріїв їх оцінювання. Для кожного із виокремлених безпекових параметрів визначено ключові загрози з урахуванням галузевої специфіки. Безпеку підприємства розглянуто в контексті виокремлених параметрів. Відображено взаємодію безпеки суб’єкта господарювання та державної безпеки. Узагальнено основні заходи та напрями, які дозволять забезпечити ключові параметри безпечної діяльності нафтогазової галузі. Запропоновано на основі отриманих теоретичних напрацювань сформувати методику оцінювання рівня безпеки підприємств нафтогазової галузі.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні підходи до оцінки фінансової безпеки підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2010) Ареф'єв, В. О.
    У статті розглянуто процес оцінки рівня фінансової безпеки підприємства, а також обґрунтовано найбільш комплексну методику оцінки фінансової безпеки підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Стратегія реформи економічного збагачення
    (НТУ "ХПІ", 2016) Ковальов, Євген Володимирович
    Оглянутий хід реформування соціально-економічного розвитку України. Встановлений незадовільний стан проведення реформ. Уряд поставив амбітні цілі вдосконалення країни. Але серед пріоритетних напрямків і програм відсутня реформа економічного розвитку. Тому в статті в якості головної запропонована стратегія економічного збагачення. Пропонується визначити провідну роль вітчизняних корпорацій в збільшенні експортних надходжень і інноваційному розвитку країни. Встановлено стратегічні напрямки, фактори, елементи організаційного забезпечення реформи.
  • Ескіз
    Документ
    Компетенції фахівців як важливий чинник економічної безпеки корпоративного бізнесу
    (НТУ "ХПІ", 2010) Алькема, В. Г.
    Розглянута проблема дефіциту якісно підготовлених фахівців як загроза економічній безпеці держави і окремих суб’єктів господарювання. Визначено основні економічні загрози пов’язані з незбалансованістю сформованого та потрібного профілів компетенцій. Запропоновано організаційний механізм забезпечення функціонування партнерських зв’язків з бізнесом та формування навчально-адаптаційного середовища нового типу.
  • Ескіз
    Документ
    Сутність та місце захисту інтелектуальної власності в системі економічної безпеки підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2016) Перевалова, Людмила Вікторівна; Окладна, Марина Георгіївна
    У статті розглядаються проблеми захисту інтелектуальної власності на підприємствах у сучасних економічних умовах. На думку авторів, успішний розвиток підприємства, його високі фінансові результати залежать від впровадження у виробництво об’єктів інтелектуальної власності. Конкурентоздатність підприємства, у свою чергу, залежить від наявності надійного механізму захисту інтелектуальних ресурсів. Розкриваються такі поняття як «захист інтелектуальної власності», «економічна безпека підприємства», розглядається сутність інтелектуальної безпеки та економічної безпеки підприємства, місце, яке займає захист інтелектуальної власності в системі економічної безпеки підприємства. Автори аналізують зовнішні та внутрішні загрози, які можуть завдати шкоди діяльності підприємства. Розглянута система захисту інтелектуальної власності, запропоновані основні напрямки забезпечення захисту об’єктів інтелектуальної власності на підприємстві.
  • Ескіз
    Документ
    Комерційна таємниця: захист, правові аспекти її використання та вплив на економіку підприємств в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2015) Блага, Вікторія Вікторівна; Шевердіна, Алла Володимирівна; Благой, Віталій Валерійович
    Актуальність дослідження обумовлена відсутністю чіткого механізму правового захисту та економічного регулювання такого поняття як комерційна таємниця. В статті позначені межі існуючого законодавства щодо регулювання захисту комерційної таємниці та відпові дальності за її розголошення. Предметом дослідження є правові аспекти захисту комерційної таємниці на підприємствах в Україні. Метою дослідження є визначення механізмів становлення інформації про підприємство комерційною таємницею. Результати: проведено дослідження законодавства, що стосується інформаційної безпеки в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми захисту комерційної таємниці у законодавстві України
    (НТУ "ХПІ", 2012) Перевалова, Людмила Вікторівна
    У статті розглядається процес становлення законодавства про захист комерційної таємниці починаючи з радянських часів і по теперішній час. Особлива увага приділяється сучасному українському законодавству. Пропонуються шляхи його подальшого вдосконалення з метою приведення у відповідність до норм міжнародного та європейського права.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні підходи до оцінки рівня фінансової безпеки підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2013) Рета, Марина Володимирівна; Іванова, А. О.
    Пропонується використання традиційних показників фінансової стійкості та платоспроможності для оцінки рівня фінансової безпеки вітчизняних підприємств. Визначено порядок формування показників для проведення експрес-діагностики фінансової безпеки підприємства як складової економічної безпеки підприємства на основі згортання показників фінансової ліквідності та платоспроможності у єдиний інтегральний показник та порівняння його із значеннями нормативного та граничного інтегральних показників.
  • Ескіз
    Документ
    До проблеми правової охорони прав іноземців на об'єкти інтелектуальної власності
    (НТУ "ХПІ", 2013) Аврамова, О. Є.; Козакова, С. В.
    The paper considers the problem of realization of the rights of foreign nationals to intellectual property in Ukraine. In the analysis of national and international intellectual proper­ty law is established that applies to foreign nationals, national treatment.