Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Розробка технологічних сумішей для отримання забарвлених в масі архітектурно-фасадних виробів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний університет", 2007) Федоренко, Олена Юріївна; Карабцова, Ю. П.; Тараненкова, Вікторія Віталіївна; Гасимова, І. В.
    В статті обговорюються результати вивчення процесів кольороутворення об’ємно забарвлених архітектурно-фасадних виробів на основі мас, що містять манган- і залізовміщуючу сировину та надаються рекомендації щодо отримання виробів різних відтінків брунатного кольору.
  • Ескіз
    Документ
    Керамічні маси для виробництва клінкерної цегли з використанням сировинних матеріалів Східної України
    (НТУ "ХПІ", 2008) Цибулько, Е. С.; Колєда, В. В.; Алексєєв, Є. В.; Михайлюта, О. С.
    Представлено результати досліджень сировинних матеріалів Східної України з метою розробки на їх основі складів мас для виготовлення клінкерних виробів. Одержані в результаті роботи керамічні маси після традиційних технологічних операцій – підготовки, пластичного формування та випалу при 1180 оС забезпечують високі значення експлуатаційних показників керамічного матеріалу, тобто, водопоглинання до 4% та механічну міцність при стисканні більше 40 МПа.
  • Ескіз
    Документ
    Синергетичний ефект зростання міцності бетону внаслідок механоактивації цементу й заповнювача
    (НТУ "ХПІ", 2008) Коваленко, В. В.; Горобець, Л. Ж.
    У статті наведено результати лабораторних досліджень впливу процесів механоактивації, при раціональному підборі складу бетонної суміши, на фізико-механічні параметри бетонних зразків. Проведено аналіз впливу структури зразків на міцності параметри із використанням електронної мікроскопії.
  • Ескіз
    Документ
    Теплоізоляційно-конструкційний пінобетон з підвищеними експлуатаційними характеристиками
    (НТУ "ХПІ", 2009) Шабанова, Галина Миколаївна; Васильчук, О. П.; Корогодська, Алла Миколаївна; Гапонова, Олена Олександрівна; Васютін, Ф. А.; Бондаренко, Т. С.
    У статті наведено результати розробки складів теплоізоляційно-конструкційного пінобетону на основі вітчизняних вихідних матеріалів з підвищеними експлуатаційними характеристиками. Встановлено, що отриманий пінобетон за основними фізико-механічними властивостями та теплопровідністю перевищує нормативні показники для пінобетонів, виготовлених за автоклавною технологією.
  • Ескіз
    Документ
    Підвищення ефективності використання низькосортної сировини у виробництві теплоефективної будівельної кераміки
    (НТУ "ХПІ", 2010) Щукіна, Людмила Павлівна; Цовма, Віталій Віталійович; Білостоцька, Любов Олександрівна; Трусова, Юлія Дмитрівна; Набоков, В. П.
    Наведені результати досліджень по встановленню впливу поверхнево-активних речовин на структурно-реологічні властивості керамічних мас на основі спісненої глинистої сировини, призначених для виробництва високопустотної будівельної кераміки. Показана перспективність використання поверхнево-активних добавок для покращення структурної міцності і формувальних властивостей спіснених керамічних мас.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження процесу старіння бітуму за показником температури крихкості
    (НТУ "ХПІ", 2010) Волошин, М. Д.; Політова, Н. П.
    В статті зображено результати вивчення процесу старіння бітуму при впливі підвищених температур у вентильованій печі. Аналіз змін властивостей бітуму проводився за допомогою виміру температури крихкості у відповідності з ГОСТ 11507. На основі отриманих даних був зроблений розрахунок константи швидкості штучного старіння бітуму. Отриманні данні представлені в статті у вигляді таблиць, графіків та діаграм.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження впливу технологічного режиму одержання метакаолінів та їх фазового складу на властивості цементного каменю
    (НТУ "ХПІ", 2011) Михайлюта, О. С.; Алєксєєв, Є. В.; Колєда, В. В.; Шевченко, Т. О.; Макущенко, С. В.
    В статті приведені результати досліджень впливу фазового складу метакаолінів на їх пуцоланову активність. Розглянуто особливості фазових перетворень в процесі термічної обробки вторинних каолінів Пологівського, Мурзинського та Володимирського родовищ. Встановлена залежність термінів тужавлення цементного розчину та механічної міцності цементного каменю від температурних параметрів отримання метакаолінів.
  • Ескіз
    Документ
    Теплові закономірності процесів плавлення-охолодження сировинної суміші із осадів стічних вод і відходів пластику, що утилізується
    (НТУ "ХПІ", 2011) Левицька, О. Г.; Волошин, М. Д.; Авраменко, С. Х.
    В роботі визначені основні теплові закономірності, значення температур плавлення, питомі теплоємності та питомі теплоти плавлення сумішей осадів стічних вод і відходів поліетилену для виготовлення будівельних матеріалів, складені математичні рівняння теплових процесів, що протікають при утилізації відходів.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив добавки розчину алюміній (III) хлориду на гідратацію вапняно–кремнеземної суміші при енергозберігаючих технологічних параметрах автоклавування. Частина 1. Розробка енергозберігаючих технологічних параметрів автоклавування силікатної цегли з добавкою алюміній (III) хлориду
    (НТУ "ХПІ", 2014) Кисельова, С. А.
    Досліджено закономірності процесів гідратації в модифікованих вапняно-кремнеземних сумішах. У даній частині статті проаналізовано вплив комплексної добавки на основі відходу помольних тіл та розчину алюміній (ІІІ) хлориду на фізико-механічні властивості силікатного матеріалу. Показано, що розчин алюміній (ІІІ) хлориду впливає на процес гідратації в’яжучого ще на стадії гасіння. При енергозберігаючих технологічних параметрах автоклавної обробки отримано зразки силікатної цегли високої міцності. Показано, що введення комплексної добавки в вапняно-піщану сировинну суміш веде до економії енергоресурсів та сприяє зниженню екологічного навантаження на навколишнє природне середовище.