Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Визначення зони дії відкритих додатків для масивних вузлів у виливках з нержавіючої сталі
    (НТУ "ХПІ", 2018) Шамрай, Андрій Вікторович; Мариненко, Дмитро Віталійович; Костик, Катерина Олександрівна; Кравцова, Наталія Вікторівна
    Метою роботи є дослідження впливу розміру, форми та місце розташування додатків на утворення пористості у виливку за масивними вузлами із нержавіючою сталі. В ході роботи було спроектовано два найбільш поширених типу розташування масивного елементу на стінці виливка. На першому етапі було промодельовано процес кристалізації цих вузла у вільному стані, без додатків. Наявність пористості оцінювали за критеріям Ніяма. Наступним етапом було порівняно дію добутків, спроектованих за найбільш поширеними засобами розрахунку, та стандартних форм й розмірів. Для аналізу ефективності було проаналізовано поширення температурних полів та наявність пористості.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження перехідних процесів при пускові двигуна компресора електропоїзда ЕР2 (ЕР1)
    (НТУ "ХПІ", 2008) Дубинець, Леонід Вікторович; Устименко, Дмитро Володимирович; Краснов, Р. В.
    Представлена математична модель системи мотор-компресор електропоїзда ЕР2 та наведені результати моделювання перехідних процесів в ній при пускові та коливаннях напруги живлення.
  • Ескіз
    Документ
    Спрощення структури нечіткого регулятора для керування ВРД
    (НТУ "ХПІ", 2010) Лозинський, Андрій Орестович; Михайлович, Тарас Ігорович
    A new method for fuzzy-controller’s synthesis of sensorless SRM is proposed. Synthesis of separate controller-blocks has been described. The system's behavior in different operating modes has been researched.
  • Ескіз
    Документ
    Силовий активний фільтр із системою екстремального регулювання
    (НТУ "ХПІ", 2015) Омельченко, О. В.; Козлов, В. С.
    Стаття присвячена модернізації способу управління силовим активним фільтром (САФ). Основна ідея роботи полягає у застосування методів екстремального керування для синтезу нової цифрової системи керування САФ. В ході практичних дослідів було встановлено, що існує деякий рівень напруги на ємності в ланці постійного струму САФ, якому відповідає найкраща з точки зору показників якості електроенергії (ПЯЕ) робота коректора. Використовуючи вищенаведений факт запропоновано нову систему керування з екстремальним регулятором та варіанти цільових функцій, мінімізуючи (максимізуючи) які досягається налаштування САФ на оптимальний з точки зору ПЯЕ режим роботи. В статті наведено результати фізичного моделювання САФ із системою керування, заснованою на запропонованому математичному апараті, які підтверджують працездатність останнього.
  • Ескіз
    Документ
    Прецизійний генератор живлення для комплексів однодротової передачі електричної енергії
    (НТУ "ХПІ", 2014) Алексеєв, І. А.; Садовой, Олександр Валентинович; Трикіло, А. І.; Бабенко, М. В.
    Наведений приклад побудови прецизійного генератора робочої частоти на базі чипу AD 9832 компанії Аnalog Devices, що реалізує метод прямого цифрового синтезу (DDS) та інвертора напруги, який ним керується, для живлення високочастотних кіл системи однодротової передачі електричної енергії, які підтримують функцію динамічної зміни та установки робочої частоти за цифровим каналом керування. Це дозволило досягти у прецизійному генераторі живлення високочастотних кіл комплексу однодротової передачі електричної енергії лінійної навантажувальної характеристики при ККД більше 90 %.