Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Композіційні та вогнетривкі матеріали в системі CaO - Al₂O₃ - SiO₂ - Fe₂O₃ - MgO
    (НТУ "ХПІ", 2007) Ілюха, М. Г.; Лебеденко, Є. І.
    Метою даної роботи є термодинамічний аналіз реакцій мінералоутворення в системі CaO - Al₂O₃ - SiO₂ - Fe₂O₃ - MgO, які можна використовувати для отримання вогнетривкого в’яжучого.
  • Ескіз
    Документ
    Експериментальні дослідження циклофільтра в процесі вловлювання цементного пилу
    (НТУ "ХПІ", 2010) Плашихин, С. В.; Серебрянський, Д. А.; Безносик, Ю. А.
    У статті представлені результати експериментального дослідження процесу вловлювання цементного пилу в циклофільтрі, який призначений для комплексної очистки газів, що відходять.
  • Ескіз
    Документ
    Портландцементний клінкер з різновидами каоліну
    (НТУ "ХПІ", 2014) Дорогань, Н. О.; Свідерський, В. А.; Черняк, Л. П.
    Наведено дані про залежність характеристик портландцементного клінкеру від різновиду каоліну у складі сировинної суміші. Показано можливість оптимізації складу сировинної суміші і аналізу залежності фазового складу клінкеру при застосуванні нової комп'ютерної програми. Інтенсифікація утворення С3S і С2S у клінкері при застосуванні незбагаченого лужного каоліну пов'язується як із відносно більшою концентрацією кальциту і кварцу у сировинній суміші, так і з кристалізацією у присутності більш розвиненої за рахунок польового шпату рідкої фази.
  • Ескіз
    Документ
    Використання твердого палива при випалі портландцементого клінкеру в обертовій печі з реактором-декарбонізатором
    (НТУ "ХПІ", 2012) Шабанова, Галина Миколаївна; Лісачук, Георгій Вікторович; Корогодська, Алла Миколаївна; Лісійчук, А. В.
    У статті наведено результати розрахунку теплового та матеріального балансу обертової печі з реактором-декарбонізатором при переведенні її з газоподібного на тверде паливо. Вказано на перевагу даного типу палива у порівнянні з газоподібним, що призведе до зниження собівартості продукції за рахунок нижчої вартості палива. При цьому досягнута продуктивність та якість продукції залишаються на достатньо високому рівні.
  • Ескіз
    Документ
    Внесок вчених-силікатників Харківського політехнічного інституту в розвиток регіонального науково-виробничого осередку цементної галузі України на етапі науково-технічної революції (1950-і – 1980-і роки)
    (НТУ "ХПІ", 2014) Тарасенко (Панасенко), Ірина Анатоліївна
    У даній статті надається загальна оцінка роботі вчених-силікатників Харківського політехнічного інституту на етапі НТР у контексті зміцнення наукового потенціалу регіонального науково-виробничого осередку цементної галузі України, а також відтворюється хронологія становлення і розвитку відповідного творчого наукового колективу
  • Ескіз
    Документ
    Регулювання коагуляційної структури шламу білого цемету
    (НТУ "ХПІ", 2012) Дорогань, Н. О.; Свідерський, В. А.; Черняк, Л. П.
    Наведено результати досліджень коагуляційної структури цементних шламів, що відрізняються за хіміко-мінералогічним складом і добавками мінералізаторів. Показано особливості впливу різновидів мінералізаторів на структурно-механічні та реологічні показники властивостей шламу для виготовлення білого цементу.