Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Ескіз
    Документ
    Фінансове планування технологічного оновлення промислових підприємств
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Івахненко, Андрій Володимирович
    В статті розглядається проблема високого ступеня морального і фізичного зносу основних виробничих фондів промислових підприємств. Проведено огляд основних джерел фінансування оновлення виробничих фондів і проаналізовані найбільш популярні джерела зовнішнього фінансування - кредит і лізинг, наведені їх переваги та недоліки. Наведено аргументацію необхідності регулярного оновлення основних виробничих фондів на сучасному промисловому підприємстві. Наведено методики розрахунку вартості оновлення основних виробничих фондів за різних форм фінансівання. Визначено пріоритетні способи фінансування основних засобів. Розглянуто переваги і недоліки кожного з джерел фінансування оновлення основних фондів підприємства. Співставлено витрати по найбільш поширеним джерел фінансу вання - кредиту та лізингу. Зазначено, що для збереження конкурентоспроможності на стійкості на ринку необхідно мати ефективне управління, жорсткий контроль і оперативне планування. Окрім розповсюджених для вітчизняної промисловості засобів залучення коштів для фінансування діяльності з технологічного оновлення в статті було наведено такий інструмент фінансування виробничої діяльності, як залучення венчурного капіталу. Венчурні компанії фінансують переважно діяльність малого та середнього бізнесу. Але у випадках започаткування інноваційних проектів, пов’язаних з технологічним оновленням виробничої діяльності залучення венчурного інвестування може бути доцільним. До переваг залучення венчурних коштів у порівняння з іншими формами зовнішнього фінансування мож на віднести наступні: венчурна компанія несе ризики разом з підприємством, підприємство не виплачує відсотки за користування венчурними коштами за умови недостатньої ефективності проекту.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження стратегії конкурентної переваги банку на підставі використання економіко математичних методів
    (НТУ "ХПІ", 2009) Цуманенко, А. О.
    В статті пропонується розгляд здатності позичальника повернути кредит як головного параметра стратегії конкурентної переваги банку. Розглядається метод багатофакторної регресії як найкращий спосіб побудови моделі, що прогнозується благонадійність позичальника.
  • Ескіз
    Документ
    Нормотворення у фінансовому секторі економіки та його ефективність
    (НТУ "ХПІ", 2009) Олійник, М. В.
    Розглянуто сутність, протиріччя та обмеження нормоутворення в фінансовому секторі економіки у сучасних умовах.
  • Ескіз
    Документ
    Взаємодія держави та малого бізнесу в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2013) Максименко, Наталія Дмитрівна
    У статті розглянуто основні проблеми малого бізнесу в Україні. Зокрема, увага приділяється аналізу взаємодії держави і малого бізнесу. Сформульовані пропозиції щодо підтримки підприємництва в Україні з боку держави.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення процедури антикризового управління спрямованого на зниження ризику кредитних операцій
    (НТУ "ХПІ", 2013) Кєрімі, А. В.; Смоловик, Раїса Федорівна
    У статті аналізуються деякі проблеми фінансової стійкості, стабілізації банківської системи та забезпечення її безпеки.
  • Ескіз
    Документ
    Фінансова стабільність провідних економік світу: кластери країн
    (НТУ "ХПІ", 2012) Зубкова, Аліна Болеславівна
    Зниження кредитних рейтингів країн на тлі збільшення державного боргу викликає потребу дослідити заходи найбільш впливових економік світу із забезпечення фінансової стабільності та протидії дефолту. Визначено три кластери найбільш впливових економік світу: «позичальники», «локомотиви», «хамелеони». Кластерний аналіз проведено на основі 5 показників 20 найбільш впливових економік світу: частка державного боргу від валового внутрішнього продукту, ставка рефінансування, ставка доходності за довгостроковими державними облігаціями, ставка інфляції та сальдо поточного рахунку платіжного балансу.
  • Ескіз
    Документ
    Світова економіка: загроза дефолту та кредитні рейтинги провідних країн
    (НТУ "ХПІ", 2012) Зубкова, Аліна Болеславівна
    Зростання обсягів світового боргу та інформація про дефолт певних країн світу призводить до негативних змін на фінансових ринках. На основі показників частки у світовому ВВП та світовому експорті визначено найбільш впливові економіки світу. Аналіз державного боргу та кредитних рейтингів Moodys та Standard & Poor’s дозволив встановити країни із найбільшими зобов’язаннями: Японія, США, 6 країн ЄС. Свідченням впливу потенційного дефолту цих економік стало падіння індексів провідних фондових бірж світу.
  • Ескіз
    Документ
    До питання про кооперацію кустарів на початку НЕПу
    (НТУ "ХПІ", 2013) Кабачек, Володимир Вікторович
    Стаття присвячена розвитку кустарного виробництва в Радянській Україні на початку 1920-х рр. Основну увагу приділено кооперуванню кустарів, об’єктивним та суб’єктивним складовим цього процесу, його наслідкам та впливу на подальший розвиток.
  • Ескіз
    Документ
    Легальные методы уменьшения налога на прибыль на предприятиях Украины
    (НТУ "ХПИ", 2008) Хильковец, Е. В.; Пронина, А. Ю.; Линник, Елена Ивановна; Матросова, Виктория Александровна
    В статье рассмотрена оптимизация налога на прибыль является важнейшим методом принятия управленческого решения. Рассмотрены основные методы уменьшения налога на прибыль и пути их достижения.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні аспекти управління кредитним портфелем комерційного банка
    (НТУ "ХПІ", 2012) Крячко, Р. Ю.; Жмінька, Лілія Анатоліївна
    У роботі розглянута проблема управління кредитним портфелем комерційного банку. Проведений аналіз оптимального кредитного портфелю банку та визначені основні цілі кредитної політики для досягнення ефективної роботи банківської установи