Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 14
  • Ескіз
    Документ
    Бюджетування витрат на якість як інструмент управління
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Скляр, Максим Олександрович
    У статті досліджено теоретико-методичні аспекти застосування в управлінні витратами на якість на машинобудівних підприємствах інструментарію бюджетування. Авторами за допомогою інструментарію SWOT-аналізу проаналізовано та оцінено застосування бюджетування витрат на якість. Зроблено висновки про перевагу сильних сторін та можливостей застосування бюджетування над його слабкими сторонами і загрозами в управлінні витратами на якість. Аналіз існуючих досліджень, вимоги стандартів на системи менеджменту щодо процесного підходу до управління та наявність розгалужених структур управління машинобудівних підприємств допоміг визначити необхідність складання загального бюджету та бюджетів витрат на якість за бізнес-процесами. Розглянуто задачі бюджетування витрат наякість при процесному підході. Запропоновано розподілення загальної відповідальності та відповідальності за формування і контроль бюджету витрат на якість у межах кожного бізнес-процесу системи менеджменту підприємства, відповідальності за формування та контроль загального бюджету, за аналіз та представлення даних для вищого керівництва. Викладено теоретичні та практичні рекомендації щодо вдосконалення застосування бюджетування витрат на якість. Сформовано схему взаємозв’язку місії підприємства, стратегічних цілей, політики й цілей у сфері якості із бюджетом витрат на якість, яка підкреслює значний вплив бюджету витрат на якість на реалізацію цілей у сфері якості та програми якості підприємства. Для підвищення ефективності досягнення запланованих результатів у сфері менеджменту якості розроблено форму загального бюджету витрат на якість, яка демонструє зв’язок бізнес-процесів із стратегічними цілями, політикою й цілями у сфері якості та показниками діяльності підприємства (KPI).
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка впливу інноваційної, інвестиційної та маркетингової політики підприємства на рівень конкурентоспроможності
    (НТУ "ХПІ", 2018) Перерва, Петро Григорович; Нагі, Сабольч; Кобєлєва, Тетяна Олександрівна
    У статті обґрунтовано основні групи факторів, що визначають конкурентоспроможність підприємств. В якості основних факторів виділені результати інноваційної, інвестиційної та маркетингової політики. Запропоновано методику експертної оцінки кількісної величини даних факторів. На основі експертних оцінок розроблена багатофакторна модель оцінки конкурентоспроможності машинобудівного підприємства, що враховує дію різних факторів. Розроблено методику дослідження конкурентних переваг підприємств машинобудівного комплексу, а також дослідження рівня конкурентоспроможності підприємств та їх інвестиційної привабливості. Результати дослідження апробовані на ряді машинобудівних підприємств м.Харкова.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз тенденцій розвитку організаційної культури на підприємствах машинобудівної галузі України
    (НТУ "ХПІ", 2009) Назарова, Г. В.; Авакян, Н. В.
    Стаття присвячена дослідженню особливостей організаційної культури промислових підприємств України. Визначаються типи організаційної культури притаманні машинобудівним підприємствам. Досліджуються тенденції, особливості та перспективи розвитку культури у промисловій галузі.
  • Ескіз
    Документ
    The formation of anti-crisis program of the industrial enterprise based on innovative monitoring
    (NTU"KhPI", 2016) Pererva, P. G.; Kobielieva, Tetiana
    The mechanism antisavage management and sustainable development engineering pidpriemstva. Conducted analytical research of existing methods of restructuring and reorganizing industrial enterprises. The original classification of methodological approaches to the sustainable development of industrial enterprises the recommendations for justification of the most significant indicators of diagnostics of the crisis state machine-building enterprise with the use of correlation and regression analysis. Developed a comprehensive system of crisis monitoring through the use of trigonometric functions, which includes the most significant indicators and allows to mathematically reasonable intervals and in the anti-crisis terms to interpret the economic results of the company.
  • Ескіз
    Публікація
    Моніторинг впливу інноваційної політики на виробничий потенціал машинобудування
    (НТУ "ХПІ", 2010) Орлов, Петро Аркадійович; Тимофєєв, Володимир Миколайович; Косенко, Олександра Петрівна
    В роботі розглянуто основні підходи щодо управління інноваціями промислового підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Основні проблеми впровадження сучасних інформаційних технологій на машинобудівних підприємствах країни
    (НТУ "ХПІ", 2010) Єпіфанова, І. М.
    Статтю присвячено висвітленню основних проблем, які постають перед підприємствами машинобудування, одним із напрямків інноваційної стратегії яких є курс на впровадження сучасних інформаційних технологій. Неопанував ці технології, вітчизняні підприємства не зможуть взаємодіяти на єдиній інформаційній мові з закордонними постачальниками і споживачами продукції. Незважаючи на серйозні фінансові і технічні проблеми, які існують в цій сфері, підкреслюється, перш за все, необхідність організаційних змін в структурі і функціях окремих підрозділах підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Процесна модель управління технологічною підготовкою виробництва в середовищі інтегрованих автоматизованих систем
    (НТУ "ХПІ", 2015) Трейтяк, Вячеслав Віталійович
    Розглядається процесна модель технологічної підготовки виробництва з погляду реінжинірингу існуючих виробничих процесів на підприємстві, введення ключових показників діяльності в модель, яка розробляється з метою подальшого контролю ефективності системи технологічної підготовки виробництва в рамках моделювання за різними сценаріями. Представлено розроблені організаційні моделі технологічної підготовки виробництва. Результати досліджень можуть бути використані при розробці інформаційних систем та технологій автоматизації основних етапів життєвого циклу наукоємного виробу.
  • Ескіз
    Документ
    Формування стратегії розвитку з використанням збалансованої системи показників
    (НТУ "ХПІ", 2011) Побережний, Роман Олегович
    В роботі розглянуто питання підвищення ефективності стратегічного управління підприємством шляхом використання інструментів збалансованої системи показників.
  • Ескіз
    Публікація
    Машинобудування України: сучасний стан та перспективи розвитку конкурентних переваг
    (НТУ "ХПІ", 2011) Ткачова, Надія Петрівна
    Проаналізовано діяльність машинобудівної галузі України; визначено тенденції розвитку машинобудування; виявлено проблеми, з якими стикаються машинобудівні підприємства, що уповільнюють їх розвиток, та окреслено можливі перспективи розвитку машинобудування країни.
  • Ескіз
    Документ
    Критерії оцінки ефективності інвестиційно-організаційного забезпечення розвитку підприємств машинобудівного комплексу
    (НТУ "ХПІ", 2014) Тонкіх, Е. І.
    Визначено значення та вплив інвестиційно-організаційного забезпечення на ефективність роботи машинобудівних підприємств. Визначені принципи та критерії оцінки ефективності інвестиційно-організаційного забезпечення розвитку підприємств машинобудівного комплексу з метою активізації інвестиційної діяльності. Доведено, що створення сприятливого інвестиційного середовища та посилення механізму мотивації довгострокового вкладення коштів пов'язане з використанням як ринкових заходів, так і заходів щодо централізованого державного регулювання інвестиційної діяльності.