Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Положення виливка у формі з різною товщиною стінок
    (НТУ "ХПІ", 2018) Юсубов, І. С.; Мариненко, Дмитро Віталійович; Костик, Катерина Олександрівна; Кравцова, Наталія Вікторівна
    Метою роботи є дослідження впливу ливникової системи на процес отримання якісного різностінного сталевого виливка у разових формах. В ході роботи було розглянуто основні технологічні моменти розрахунку та проектування ливникової системи, було спроектовано експериментальну відливку, для якої було розраховано та спроектовано декілька ливникових систем та місць живлення. Кожний варіант спроектованої технології було промодельовано. В ході порівняльного аналізу можливої пористості у виливку за критерієм Ніяма було обрано найбільш раціональне положення та місце живлення для експериментального виливка Отримані дані можна використовувати для прискорення проектування та покращення якості отриманих виливків такої конструкції як експериментальний зразок.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення зони дії відкритих додатків для масивних вузлів у виливках з нержавіючої сталі
    (НТУ "ХПІ", 2018) Шамрай, Андрій Вікторович; Мариненко, Дмитро Віталійович; Костик, Катерина Олександрівна; Кравцова, Наталія Вікторівна
    Метою роботи є дослідження впливу розміру, форми та місце розташування додатків на утворення пористості у виливку за масивними вузлами із нержавіючою сталі. В ході роботи було спроектовано два найбільш поширених типу розташування масивного елементу на стінці виливка. На першому етапі було промодельовано процес кристалізації цих вузла у вільному стані, без додатків. Наявність пористості оцінювали за критеріям Ніяма. Наступним етапом було порівняно дію добутків, спроектованих за найбільш поширеними засобами розрахунку, та стандартних форм й розмірів. Для аналізу ефективності було проаналізовано поширення температурних полів та наявність пористості.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження можливості використання природного мезопористого вугілля Львівсько-Волинського родовища в якості дешевого адсорбенту
    (НТУ "ХПІ", 2016) Хитрова, Ірина Володимирівна; Криворучко, Оксана Сергіївна
    Було проведено елементарний і технічний аналіз природних мезопористих вугіль, була досліджена пористість та насипна щільність довгополум’яного мезопористого вугілля. Вивчені особливості процесу адсорбції природного мезопористого вугілля по відношенню до нафтопродуктів та модельних сполук. Для дослідів використовували два типи модельної води і стічну воду прокатного цеху "Дніпровського металургійного комбінату ім. Дзержинського". Проведені порівняльні дослідження сорбційної ємності мезопористого вугілля та активованого вугілля.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка ресурсозберігаючої технології отримання інтерметалідних сплавів в умовах СВС-пресування
    (НТУ "ХПІ", 2015) Середа, Борис Петрович; Бєлоконь, Юрій Олександрович; Кругляк, Ірина Василівна; Харченко, Олександр Вікторович; Кругляк, Дмитро Олегович; Середа, Дмитро Борисович
    Запропонована технологія СВС-пресування при виробництві інтерметалідних сплавів є конкурентоспроможною, ресурсо- та енергозберігаючою, дає змогу отримувати заготівлі з жароміцних і жаростійких матеріалів з заданими службовими характеристиками правильної та контрольованої форми. Встановлено, що при збільшенні зусилля пресування до 70 тонн, витримці 20 с та дисперсності порошку титану 80 мкм пористість отриманого зразку зменшується до показника 1…3%.
  • Ескіз
    Документ
    Підвищення механічних властивостей виливків із сплаву АК9, отриманих способом лиття під високим тиском
    (НТУ "ХПІ", 2010) Доценко, Ю. В.
    У статті проаналізовані експериментальні дані використання технології модифікування алюмі- нієвого ливарного сплаву АК9 при виготовленні виливків способом лиття під високим тиском. Технологія дозволяє подрібнити мікроструктуру металу відливань, практично повністю усунути пористість.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження процесу ущільнення гідроксиапатитної кераміки при мікрохвильовому спіканні
    (НТУ "ХПІ", 2013) Товстоног, Г. Б.; Сич, О. Є.; Скороход, В. В.
    In this work the characteristics of microwave sintering of porous hydroxyapatite ceramics have been investigated. It was established that use of microwave sintering at 1000 °C provides to obtain ceramics based on biogenic hydroxyapatite with porosity of 35 – 46,5 % that was 90 – 95 % open, and compressive strength 21 – 67 MPa. It was shown that increase of compacting pressure from 50 upto 250 MPa promotes the formation of a fine-grained ceramics with particle size 0,06 – 1,37 μm and reduction existence interval of the most pores down to 0,2 – 0,7 μm.