Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 50
  • Ескіз
    Публікація
    Шляхи підвищення прибутковості діяльності підприємства в сучасних умовах
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Васильцова, Світлана Олександрівна; Майстро, Руслана Григорівна; Литвин, Кирило Сергійович
    У статті проаналізовано сутність таких важливих категорій як прибуток та рентабельність. Були виявлені фактори як зовнішні так і внутрішні, які мають великий вплив на ці категорії. Були роглянуті умови сучасного ринку та ситуацією, викликаною пандемією COVID-19. Головною метою дослідження є виявлення, яким чином пандемія COVID-19 та карантинні обмеження вплинули на показники виручки, обсяг наданих послуг, тощо; які заходи було вжито для збільшення прибутку у бізнесі; які ризики можливо очікувати внаслідок повторного введення локдауну в Україні. Аналіз рентабельності реалізованої продукції дозволити зрозуміти, на які товари потрібно звертати особливу увагу при їх продажу або взагалі вивести з реалізації, щоб скоротити витрати на їх виробництво враховуючи потреби сучасного ринку. Аналіз рентабельності продажів в рамках комплексної оцінки ефективності результатів підприємства дає можливість розглянути прибуток в декількох її видах. Зроблено висновок, що підвищення рентабельності підприємств в сучасних умовах набуває першорядну роль, і керівництву організацій необхідно використовувати всі можливі шляхи підвищення даного показника, з метою збільшення прибутку, що в підсумку позначиться на покращенні ефективності діяльності самого господарського суб'єкта в цілому.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження млина малогабаритного
    (НТУ "ХПІ", 2007) Терещенко, М. В.; Волик, Б. А.; Мироненко, О. А.; Пугач, А. М.
    Запропоновані, виготовлені та запатентовані конструкції злущувача зерна, млина малогабаритного для подрібнення сипучих матеріалів для фермерського господарства.
  • Ескіз
    Документ
    Виробництво оптичного скла 1-ої категорії пузирності у керамічних судинах
    (НТУ "ХПІ", 2017) Петров, Дмитро Вікторович; Філоненко, Сергій Вікторович; Брагіна, Людмила Лазарівна
    Показана актуальність розробки та впровадження нових технологічних методів підвищення якості оптичного скла для використання його як у цивільних галузях, так і у приладах оборонної сфери. Проаналізовано існуючі методи підвищення якості скла за пузирністю та виявлено їх недоліки при виробництві оптичного скла марки БК (баритовий крон). Здійснено розробку ефективного та економічного методу виробництва цього скла останнім циклом при його багатопередільному наварі із забезпеченням якості першої категорії за пузирністю. Наведені результати промислових випробувань та впровадження розробленого методу виробництва оптичного скла марки БК.
  • Ескіз
    Документ
    Технологічний контроль дефектів в емальпроводі з поліімідною ізоляцією
    (НТУ "ХПІ", 2017) Голик, Оксана Вячеславівна; Антонець, Станіслав Юрійович; Щебенюк, Леся Артемівна; Золотарьов, Володимир Володимирович
    Представлено результати неруйнівного технологічного контролю кількості дефектів в ізоляції емаль проводу на основі поліімідного полімеру. Розглянуто застосування статистичного методу аналізу результатів вимірювання показників цього контролю за допомогою математичної моделі тренду для використання результатів в активному технологічному контролі. Запропоновано рекомендації щодо практичного використання параметрів функції тренду в технологічному контролі. Параметром тренду є швидкість зменшення (чи збільшення) довжини проводу з заданою дефектністю впродовж технологічного циклу. Теоретично показана і вимірюваннями підтверджена можливість кількісної оцінки тенденції зміни впродовж технологічного циклу дефектності емаль ізоляції для проводу ПЭЭИ-ДХ2 – 200 з двохшаровою поліімідною ізоляцією номінальним діаметром 0,56 мм. Визначення кількісної оцінки тенденції зміни дефектності емаль ізоляції дозволяє виділити і кількісно оцінити випадкову похибку технологічного процесу – сумарну похибку результатів технологічного контролю, яка є кількісною характеристикою випадкової складової стабільності технологічного процесу і зумовлена багатьма чинниками, впливом кожного з яких можна знехтувати порівняно із сумою.
  • Ескіз
    Документ
    Ефективність функціонування організаційної структури галузі сільськогосподарського машинобудування України у 1980-х роках
    (НТУ "ХПІ", 2008) Аннєнков, І. О.
    У статті висвітлюється проблематика ефективності роботи сільгоспмашинобудування України у 80-х роках ХХ ст.
  • Ескіз
    Документ
    Економіко-структурні пропорції валового регіонального продукту Харківської області
    (НТУ "ХПІ", 2009) Ляшевська, О. І.
    В статті проводиться дослідження економіко-структурних пропорцій валового регіонального продукту, що склалися уХарківській області. Наведені статистичні дані структури валового випуску та структури виробленого ВРП.
  • Ескіз
    Документ
    Підвищення прибутку підприємства комплексним методом
    (НТУ "ХПІ", 2009) Мамонтова, А. О.
    Дана робота дозволить прояснити всі деталі, щодо підвищення прибутку до найбільш максимального рівня за рахунок не тільки звичайних методів. Тобто пропонується вдосконалити систему і застосувати комплексний метод підвищення прибутку на підприємстві. Це дуже складне і важливе питання тому, що прибуток підприємства в ринковій економіці займає одну з головних ролей.
  • Ескіз
    Документ
    Механізм оцінки економічної ефективності діяльності машинобудівних підприємств
    (НТУ "ХПИ", 2008) Сікєтіна, Наталія Геннадіївна
    В сучасних умовах оцінка економічної ефективності діяльності машинобудівних підприємств є унікальною. Дана стаття присвячення питанням розробки механізму оцінки економічної ефективності діяльності машинобудівних підприємств.
  • Ескіз
    Публікація
    Дослідження зовнішнього середовища підприємства як фактору його ринкової сталості
    (НТУ "ХПІ", 2010) Мірошник, Марія Володимирівна; Дем'яненко, Г. О.
    Збутова політика підприємств-виробників продукції як вид діяльності з фізичного і комерційного розподілу товарів, повинна базуватися на чітко сформульованих і позначених цілях і завданнях, що адаптовані до ринкових умов зовнішнього і внутрішнього середовища. Проаналізовані основні фактори зовнішнього середовища підприємства, визначена їх виникнення і впливу на збут продукції, модель багатопроменевої зірки сканування зовнішнього середовища виробника.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення функцій загальновиробничих витрат
    (НТУ "ХПІ", 2010) Ларка, Анастасія Миколаївна
    В статті проведено аналіз застосування методів розподілу змішаних витрат на постійну і змінну складову та проведено аналіз отриманих формул залежності величини загальновиробничих витрат від обсягу виробництва (реалізації) товарної продукції.