Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Параметрична система керування трифазним активним випрямлячем з фіксованою частотою модуляції
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Крилов, Денис Сергійович; Холод, Ольга Ігорівна
    Дослідження характеристик активних керованих випрямлячів – джерел напруги (АВДН) нерозривно пов'язане з питанням використання у них того чи іншого алгоритму керування ключами. Відомо, що вони поділяються на дві основні групи – алгоритми зі змінною і з фіксованою частотою модуляції. Кожен з них має свої переваги і недоліки, привносячи особливості як до розрахунку параметрів силової схеми перетворювача, так і у вибір структури системи керування та авторегулювання. Алгоритми керування з фіксованою частотою модуляції мають відчутні переваги, що спрощують тепловий розрахунок елементів схеми і вхідних фільтрів перетворювача. На практиці, найчастіше, необхідно підтримувати кут зсуву між струмом і напругою мережі живлення рівний 0, або, в режимі рекуперації енергії рівний 180 електричним градусам. З цим завданням добре справляються параметричні системи керування. Тому розглянуто створення і моделювання структури параметричної системи керування АВДН з фіксованою частотою модуляції, що дозволяє формувати близький до синусоїди струм мережі живлення з нульовим фазовим зсувом щодо напруги мережі в широкому діапазоні зміни параметрів схеми і споживаної нею потужності. У роботі розглянуто: фізичні передумови функціонування запропонованого авторами алгоритму роботи системи керування, яка побудована на принципі формування сигналу керування PWM генератора зі складових напруг вхідного ланцюга схеми з фазовою корекцією кута зсуву першої гармоніки струму мережі щодо напруги живлення; принципи формування сигналів, що діють всередині неї; побудовано залежності, що обґрунтовують необхідність застосування запропонованих у статті технічних рішень. Результати моделювання показали, що АВДН, який працює із запропонованою системою керування, дозволяє підтримувати задане значення вихідної напруги і близький до синусоїди струм мережі живлення з нульовим фазовим зсувом відносно напруги живлення у широкому діапазоні зміни параметрів схеми і споживаної нею потужності.
  • Ескіз
    Документ
    Повышение энергоэффективности питания вспомогательных электроприводов электропоездов ЭД9М
    (Национальный технический университет "Харьковский политехнический институт", 2019) Набока, Олег Вячеславович; Андриенко, Петр Дмитриевич
    Предложен вариант модернизации цепей питания вспомогательных электроприводов электропоездов ЭД9М путём замены электромашинного фазорасщепителя на статический преобразователь. Разработан преобразователь позволяющий без значительных изменений в схеме питания вспомогательных электроприводов электропоезда ЭД9М повысить их мощность до 43 кВт без увеличения токовой нагрузки обмотки питания собственных нужд тягового трансформатора. Выявлены особенности управления трехфазным инвертором при наличии пульсации 100 Гц в звене постоянного тока.
  • Ескіз
    Документ
    Электромагнитно совместимый преобразователь частоты для индукционного нагрева
    (НТУ "ХПИ", 2017) Белоха, Галина Сергеевна
    Приведено исследование преобразователя частоты для индукционного нагрева перед пластической деформацией со стабилизацией мощности нагрузки. Приведенные результаты моделирования подтверждают стабилизацию мощности нагрузки при изменении сопротивления нагрузки, вызванных нагревом.