Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    Особливості проєктів в сфері відновлювальної енергетики та специфіка управління ними
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Севост'янов, В. С.; Севост'янова, А. В.; Савіна, Оксана Юріївна
    Глобальні кліматичні зміни, проблематика наслідків аварій на електростанціях, підвищення цін на енергоносії, зростання потреб в енергетичних ресурсах зумовлюють необхідність коригування енергетичної політики багатьох країн у напрямі розвитку відновлювальних джерел енергії. Стратегію України в цій сфері спрямовано на вирішення основних проблемних питань щодо збільшення частки енергії з відновлюваних джерел у структурі загального первинного постачання енергії та пошуку й використання вмілих підходів до управління проєктами відновлювальної енергетики. Проведено дослідження стану та проблем розвитку відновлювальної енергетики України. Виходячи з результатів проведеного аналізу робіт вітчизняних та зарубіжних вчених і дослідників області управління проєктами відновлюваних джерел енергії зроблено висновок, що цей аспект є досліджено частково та фрагментарно, означені проблеми існуючого управління. Визначено, що для забезпечення стійкого розвитку напряму відновлювальної енергетики й здійснення прогнозів потрібне правильне та вміле управління проєктами відновлюваних джерел енергії, яке враховує їхні специфічні особливості та направлене на підвищення ефективності таких проєктів. Розкрито, що до відновлюваних джерел енергії належать періодичні або сталі потоки енергії, що розповсюджуються в природі і обмежені лише стабільністю Землі як космопланетарного елемента: променева енергія Сонця, вітру, гідроенергія, природна теплова енергія тощо. Виявлені види проєктів відновлюваних джерел енергії та їхні особливості, які розглянуті в рамках категорій. Проведено класифікацію проєктів відновлюваних джерел енергії. Виділені відмінні ознаки проєктів відновлюваних джерел енергії та особливості управління ними. Визначено, що проєкти відновлюваних джерел енергії володіють ризиками, є екологічно чистими й залежними від великої кількості стейкхолдерів.
  • Ескіз
    Документ
    Використання суперконденсаторів для згладжування коливань та підвищення активної потужності вітроенергетичних установок (ВЕУ)
    (НТУ "ХПІ", 2017) Алєксєєв, Олександр Геннадієвич; Бондар, Вадим Юрійович
    В статті розглядається можливість підвищення потужності вітроенергетичних установок за рахунок більш повного використання енергії вітру при значній турбулентності вітрового потоку. Вирішення задачі може бути знайдено при застосуванні суперконденсаторів, яким властиві високі динамічні показники притаманні звичайним конденсаторам на відміну від звичайних електрохімічних накопичувачів.
  • Ескіз
    Документ
    Цінністно-орієнтоване управління проектами альтернативної енергетики
    (НТУ "ХПІ", 2017) Возний, Олександр Михайлович; Борисова, Наталія Ігорівна
    Пропонується ціннісно-орієнтований підхід до управління проектами альтернативної енергетики, в основу якого покладені: класифікація етапів життєвого циклу продуктів ПАЕ, адаптована під цілі і завдання інформаційного моделювання; класифікація проектів альтернативної енергетики та фаз їх життєвих циклів; класифікація зацікавлених сторін та їх цінностей; механізм оцінки цінностей на різних фазах життєвого циклу; цінністно-орієнтоване управління ризиками. Управління цінністю викладене з позицій утилітарного підходу.
  • Ескіз
    Документ
    Экономический анализ альтернативной солнечной энергетики
    (НТУ "ХПИ", 2016) Листровая, Елена Сергеевна; Бабакин, Дмитрий Николаевич
    Предлагается внедрение солнечных батарей, как замену обычному, загрязняющему окружающую среду источнику энергии. В результате проведенного анализа изучались все стороны вопроса. В выводах указано, что современные ученые бьются над тем чтобы увеличить коэффициент полезного действия и тем самым снизить период окупаемости и саму стоимость оборудования в целом. Экономическая целесообразность установки солнечных батарей может занять от нескольких до десятков лет.
  • Ескіз
    Документ
    Модель інтегрованого управління цінністю проектів в сфері альтернативної енергетики
    (НТУ "ХПІ", 2015) Борисова, Н. І.
    В статті розглянуто особливості управління проектами в сфері альтернативної енергетики з визначенням цінності таких проектів та проведене об’єднання класичної моделі цілей управління проектами з моделлю цінності проекту «П’ять «Е» та два «А»».
  • Ескіз
    Документ
    Обоснование современных приоритетов инновационной восприимчивости к НВЭ на основе анализа социально-экономических и эколого-техногенных факторов с использованием метода анализа иерархий
    (НТУ "ХПИ", 2013) Дюжев, Виктор Геннадиевич; Сусликов, Станислав Вячеславович
    В статье рассматриваются актуальное направление обоснования энергосбережения на основе технологий нетрадиционной возобновляемой энергетики (НВЭ). В качестве метода оценки используется анализ иерархий на основе исследования критериальных предпочтений.
  • Ескіз
    Документ
    Перспективні напрями розвитку сучасного автомобілебудування
    (НТУ "ХПІ", 2014) Смирнов, О. П.
    Проведено аналіз перспективних напрямків науково-технічного розвитку сучасного автомобілебудування. Науково обґрунтуванно технічні рішення щодо створення автомобілів на найближчу перспективу. Створення сучасних автомобілів йде за різними напрямками: вдосконалення ДВЗ, застосування альтернативних джерел енергії, розроблення гібридних автомобілів та електромобілів. Зроблені висновки підтверджують актуальність та доцільність розробки гібридних силових установок автомобілів.
  • Ескіз
    Документ
    Методи управління ризиками проектів альтернативної енергетики
    (НТУ "ХПІ", 2014) Данченко, О. Б.; Борисова, Н. І.
    Розглядається задача аналізу ризиків проектів альтернативної енергетики та питання їх класифікації. Проведена кількісна оцінка ризиків проектів альтернативної енергетики та запропоновано застосування методів для зниження наслідків ризикових подій в альтернативній енергетиці.